TOKAT GAZETESİ

DOLAR VE SIRLARI

Günümüzde dolar aldı başını gidiyor.Türk  parası karşısında ,üç katına ulaştı.Adına ne derseniz deyin.İster ekonomi kötüye gidiyor deyin,isterseniz iktidar boşluğu deyin.Olan halkın yaşamında ki zorluğa oluyor. Dışa bağımlı olup, ham madde ve ürünlerimizi almaya kalkarsak olacağımız bu işte. Bizler üreten değil,tüketen toplum oluruz.Amacım sizlere doları anlatmak ,dikkatlerinizi bu yöne çekmektir.

      A B D doları A B D 'nin  para birimidir.Uluslar arası para kotu (United,States, Dollar) 2004 Yılında  Dünya da dolaşımı yaklaşık 950 Milyar A B D  doları tahmin edilmektedir.Bu miktar 2/3 ü diş ülkelerdedir.Bazı ülkeler doları kendi para birimi olarak da kullanmaktalar. Amerika dolarının üzerinde ki adamların resimde ki adlarına bir bakalım.

      1 Doların üzerinde ki adam: George Vashington.

       2 Doların üzerinde ki adam: Thomes Jelferson.

       5 Doların üzerinde ki adam: Abraham Lincoln.

     10 Doların üzerinde ki adam: Alexander Hamilton.

      20 Doların üzerinde ki adam: Andrew Jeckson.

      50  Doların üzerinde ki adam: Ulysses S. Grant.

    100 Doların üzerinde ki adam:  Benjamın Franklin.

     Bir doların sırlarını  açıklayalım.Bakalım sizler neler düşüneceksiniz? ( -Bu altın veye gümüş olarak,karşılığı olmayan''sanal kağıt'' manasına gelir. Bir doların arkasındaysa ,12 katlı piramit ve tepesinde bir göz vardır.Ancak piramitte gözün arası açıktır.Bununla hedefledikleri''tek Dünya devleti''ni kuramadıklarını tasvir etmektedir.12 kat ,12 İsrail boyuna ve tepesinde ki göz'' her şeyi gören göz'' yani ''Yehova'' anlamına gelmektedir,sağ tarafta 13 adet 5'li yıldız görülür,bunlarda 6'lı Yahudi yıldızı şeklindedir. Ve 6'lı yıldızı,paranın sol tarafına eklediğinizde gizli olan ''MASON'' yazısı ortaya çıkar. Piramidin katlarının,kartalın ayağında ki zeytin dalı yaprakları ve okların tepedeki yıldızlar ve gövdesinde ki bayrağın çizgilerinin sayıları hep 13'tür.13 kabalist ebcet hesabına göre,''sevginin birliği'' ve ''İsrail'in birliği''gibi anlamlara gelmektedir.Kartalın tuttuğu zeytin dalı barışı, sağ pençesinde tuttuğu oklar savaşı simgeler.Yani '' Dünya'nın hakimiyeti bizde, istersek savaş,istersek barış''. Kartalın kanatlarında ki tüylerin sayıları ise 33'er adettir.''33 ''ise masanik düzende ki dereceleri simgeler.Kartalın gövdesinde ki 7 dikey çizgi ''kutsal şamdan'' ı ve ''7 kilise''yi simgeler.Bu ''7 kilise'' Efes,İzmir,Bergama,Akhisar,Salihli,Alaşehir, ve Pamuk kale dir. Kartalın ağzında ki ''E PLURIBUS UNUM'' yazısı da bir çokları arasında bir tane demektir.Bu ise Tevrat'ta kullanılan seçilmişlik tir. Tanrı oğlu aracılığının simgelerindendir.Ayrıca piramidin  üst kısmında ''ANNUIT COEPTIS''yazısını  görmekteyiz.Bu da Tevrat kaynaklıdır.Bu yazı '' başladığın işi bitirmek'' anlamına gelmektedir. Piramidin alt kısmında ''NOVİS ORDOSECLORUM'' yazısı görülür.Bu da ''çağların yeni düzeni'' ve ''yeni dünya düzeni'' gibi anlamlara gelmektedir. Piramidin altında ki rakamlar''MDCCLXXVI''1776 tarihini gösterir.Bu tarihte İllüminati'nin kuruluş tarihini gösterir.Paranın ortasında  ise ''İNGODWE TRUST'' YAZAR.Bu da güvenlikleri ''Tanrı'' nın '' para'' olduğu anlamına gelir....) Bir dolarda görünenler ve okunanlar bunlar. Bilmem siz nasıl yorum yaparsınız? 

             Dolar her şeyimizi belirler ve yönetir oldu.Evlenmekten,işe kadar.Geçim ve yaşam ölçülerini ayarlayacak durumdan,eğitimimize kadar dolar hayatımıza girmiş.Hadi hayırlısı. Bizler Müslüman  bir ülke olarak,hem İsrail'e ve Amerika ya kızıp parasını kalbimizin üstünde taşıyacağız.Dilini öğrenmek için olanca gücümüzü harcıyorsanız. Ne mutlu bize....Yeşil dolarları iyi günlerde harcayın....

 

                                     Süleyman ERKAN   20-09-2015 

                                                                  Şişli-İstanbul..

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat