TOKAT GAZETESİ

Tokatspor'umuzu Sahiplenmeliyiz

Tokatspor'umuz sahasında Diyarbakır Amedspor'la 0-0 berabere kaldı. Maça baktığımızda klasmanda 3. Sırada bulunan ve son haftalarda aldığı galibiyetlerle çıkış yapan Amedspor'dan alınan beraberlik normal karşılanmalıdır. Pek tabi ki sahamızda rakibimiz kim olursa olsun mutlaka 3 puan almamız gerekli idi.

Yönetim kurulumuzun kongre kararı, futbolcularımızla hocamızın ödemelerde zigzaglara sebep olmuştur. Bir an evvel bilhassa futbolcu ve teknik adamlarımızın bu maddi ödemelerine çare bulunmalıdır.

Tokatspor-Amedspor maçında gözümüze takılan hususlara gelince;

1) Her zaman kulübümüzün nabzını gösteren protokol tribünündeki manzara bu defa hiç de iç açıcı bir görüntü içerisinde değil. Protokol tribünü ile kulübümüzün en eski üyeleri olan Ali Barlas, Sait Gökçe ve şahsım ile ASFK Başkanı Beden Terbiyesi Bölge Müdürlüğü görevli ve yetkililerinden başka hiç kimse gözümüze takılmıyordu. Tokatspor'umuzun bayan yöneticisi Işıl Hanımın dışında hiçbir yöneticimiz yoktu. Bunların bir kısmı da müsabakayı başka tribünlerde izliyorlardı. Ne sayın Valimiz ne sayın Belediye Başkanımız yoktular. Bu manzara Tokatspor'umuzun son haftalardaki belirsizliğini ifade ediyordu. Süratle bu belirsizlikten kurtulmalıdır. Sayın Valimiz Cevdet Can, Sayın Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu, yeni seçilen siyasilerimiz, bu olayda birinci dereceden sorumlulardır. Bunlardan hiçbiri bu işte yokuz diyemezler. Tüm Tokatlılar, Tokatsporlular sizlerden Tokatspor'umuzu sahiplenmelerini bekliyorlar.

2) Takımımızın 12. adamı olan 1969 Cephe taraftar topluluğu her zaman ki gibi yerlerini almışlardı. Olanca güçleriyle yaptıkları tezahüratlarla desteklerine devam ediyorlar. Kendileri bu konumdaki takımımızı yalnız bırakmadıklarına gösteren olaylardı. Teşekkürler, teşekkürler diyoruz...

3) Tokatspor'u sahiplenmek için Tokat Gazetesi'nin sorumlu Yazı İşleri Müdürü Fatih Kılıç'ın gündeme getirdiği ve başlatılmak istenen "1000 Altın Adam Kampanyası" ile Tokatlılar, Tokatsporlular bu kampanyaya iştirak etmelidirler.

Tokat'ımızın her kesimi bu kampanyaya duyarlı olmalıdır. Sayın Valimiz Sayın Belediye Başkanımız kendilerine bağlı tüm kurumların yönetici ve başkanları ile görüşerek bu kampanyaya geçerlilik kazandırmalıdırlar. Yeni seçilen siyasilerimiz de kendilerine uygun bir şekilde bu kampanyaya yapacakları maddi yardımları ile iştirak etmelidirler. Tokatlı hemşerilerimizin alışveriş yaptıkları marketler, iş merkezleri, mali durumu iyi olan esnaflarımız, hastaneler, eczaneler, oteller, GOP Üniversitesi ve çeşitli okulların burada görevli personelleri, öğretmenleri, Tokat'ımızda bulunan fabrikalar şuanda aklımıza gelmeyen iş merkezleri ve burada çalışan yetkilileri bu kampanyaya iştirak etmelidirler. Vilayetimizin dışında İstanbul Ankara İzmir vs.. vilayetlerimizde çeşitli görevlerde bulunan hemşerilerimizde bu kampanyaya iştirak ederek Tokatspor'umuza vefa örneği göstermelidirler.

4) Özetle, Tokatspor'umuzu şu günlerde bu kritik durumdan kurtarmak için tüm Tokatlılar olarak elimizi taşın altına koyarak, az çok maddi manevi yardımlarını esirgemeden Tokatspor'umuzu sahiplenmelidirler.
TOKATSPOR - AMEDSPOR MAÇININ TEKNİK ANALİZİ

Tokatspor'un başarılı olduğu maçlardaki tertip ve düzeni ile maça başlamasına rağmen bilhassa maçın 2. Devresindeki oyununu golle süsleyemedi. Takımımız üst üste gelen maçlar dolayısıyla kadro yetersizliği yüzünden aynı futbolcuların bu maçlarda oynatıldığından biraz yorgun olduklarını gözlemledik.

Takımımızı mevki mevki inceleyerek yorum yapmamız bu maçlık yerine gözümüzü takılan bazı eksiklikleri belirtelim.

A)Maçın ikinci devresinde takımımız gol atalım düşüncesi ile santraforumuz Gökhan ile ikinci santraforumuz Emre yan yana durarak oynatılmak istendi. Maç esnasında bir kırmızı kart alarak 10 kişi kalan Amedspor'a Tokatspor'umuzda yan yana duran iki santraforumuzda bir futbolcunun yapacağı işi yapmaya çalıştığından sayısal avantajımızı Amedspor ile eşitlemiş olduk.

Bize göre santraforumuzdan birinin (bu da Gökhan olmalı) karşı defansın stoperleri üzerinde oynamak kaydı ile önde diğer santraforumuz Emrede onun arkasında orta sahaya yakın yer almalıdır.

B) Takımımızın son ileri (sol açık) mevkii içerisinde takımımıza sol bek olarak transfer edilen Furkan'a yer verilerek bu mevkii de oynayan Tuncay'ın oyundan düştüğü zaman yerine alınmalı. Veyahut da bilhassa deplasman maçlarımız da Furkan sol ileri (sol açık) mevkiini ilk 11'in de oynatılabilir.

C) Takımımız daha ziyade geçen sezon tek ön libero (Haluk bu sene de Serkan) bilhassa deplasman maçlarında ön liberomuzu geride tutarak orta sahada ön liberonun önünde sağ iç, sol iç dağılışı ile topun arkasında kalarak oyunumuzun bilhassa deplasman maçlarında faydalı olacağının kanaatindeyiz.

Tokatspor'umuzun bu günlerdeki kritik döneminden başta siyasilerimiz, Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız olmak üzere vilayetimizin içinde ve dışında bulunan tüm iş adamlarımız, tüm Tokatlıların olayı sahiplenmesini diliyor ümit ediyoruz.

 

Sayın sporseverlere sevgi ve saygılar sunarız. 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat