TOKAT GAZETESİ

Başkan İzzet Sansar

Tokatsporumuz son günlerde çalkantılı geçen günlerin ardından Tokat’ımızın yetiştirdiği genç işadamı İzzet Sansar başkanlığında yeni bir Yönetim Kurulu’na kavuşmuştur. Biz de buradan İzzet Başkan ve yeni Yönetim Kurulumuza başarılar diliyoruz.

            Tokatspor’un olağan genel kurulunda gözümüze takılan hususlara gelince;

1-İzzet Sansar başkanlığındaki yeni seçilen Yönetim Kurulunda genelde genç işadamlarının yönetici olduğunu gözlemliyoruz. İnşallah bu Yönetim Kurulumuz Tokatspor’umuza taze, yeni bir kan getirerek Tokatspor’umuzun tüm meselelerini çözerek çare bulurlar. Biz buradan kendilerine güveniyor, iş hayatındaki başarıları Tokatspor’umuzda da devam ettirirler diye ümit ediyoruz.

2-Yeni seçilen Yönetim Kurulumuzda eski Yönetim Kurulu üyelerimizden bayan Yöneticimiz Işıl hanım ile, alt yapıdan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Erarslan, İsmail Savaş, Ünal Ertürk, Ümit İşeri’nin yeniden görev aldıklarını gözlemliyoruz. Burada bilhassa bayan Yöneticimiz Işıl hanım için ayrı bir sayfa açmalıyız. Yeni tescil edilen bu Yönetim Kurulumuzun kurulması için yaptığı çalışmaları göz ardı etmemeliyiz. Bu arada yılların tecrübeli yöneticisi İşeri Petrol’ün patronu Ümit İşeri hemşehrimizin Tokatspor için yaptığı çalışmaları takdir ediyor, burada tüm Tokatlılar, Tokatsporlular adına teşekkürü bir borç biliyoruz. Alt yapımızın Tokatspor yönetiminde ayrı bir konumu, 2 yıldır devletin gönderdiği maddiyatla Tokatspor’a hiçbir yük olmadan faaliyetini devam ettiren, bulunduğu konum itibariyle de takımlarımızın gerek il içi gerekse de il dışı yaptığı seyahatlerde yardımcı olan Ali Eraslan ile eski Yönetim Kurulumuzdan, son yıllarda tüm teşkil edilen yönetimlerde bulunma başarısı gösteren İsmail Savaş ve Ünal Ertürk Yöneticilerimize de tüm Tokatlılar adına yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

3-Tokatspor’umuzun yaptığı hemen hemen tüm kongrelerde Divan Başkanlığına seçilen Nurettin Kural ve ekibinin yaptığı çalışmaları takdir ediyor, kendilerine tüm Tokatsporlular adına teşekkür ediyoruz.

4-Kongrede gözümüze takılan en önemli kişilerin arasında eski efsane Başkanımız Dr. Ali Çelik’in yıllar sonra kongreye gelmesi, yapılması gereken işlerde yardımcı olması, görüş bildirmesi dikkatimizden kaçmadı. Ali başkanın tekrar bu işlere ısınmaya başlayacağının mesajı verdi. Yine eski Başkanlardan Veli Gökyıldız ve Mehmet Aktürk’ün iştiraklerinden dolayı, Tokatspor ile ilgilenmelerini takdir ediyoruz.

5-Tokatspor’umuzun devamlı müdavimlerinden olan üyelerimize, taraftarlarımıza, Tokat’ımızın medar-ı iftiharı olan Tokatspor’u sahiplendikleri için burada onlara da tüm Tokatlılar, Tokatsporlular adına koca bir teşekkür ediyor, var olsunlar diyoruz.

Hülasa olarak; genç başkanımız İzzet Sansar ve Yönetim Kurulumuza Tokatspor’umuzu sahiplendikleri için burada tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Bize göre 50 yıllık tecrübemizin ışığı altında Tokatspor’umuzu bir kulüp kimliğine büründürmeleri, bir profesyonel yapılanma düzeni içerisinde yönetmelerini bekliyoruz. Artık yöneticiler kendi görevlerine bakmalı, profesyonel olarak görev alan kişilerin işlerine karışmamalıdırlar. Profesyonel görevliler de hiyerarşik bir düzen içerisinde belli bir tertip düzen altında çalışmalarını devam ettirmelidirler. Yönetim Kurulumuzun kulübü yöneten kişileri ile karar mercii arasında idari bir yapılanma göstermelidir. Yeni Yönetim Kurulumuzdan siyasilerimizden, Belediyemizden, Vilayetimizden yapılacak yardımların yanı sıra kendileri de kulübümüzü maddi açıdan güçlendirecek çalışmalar içerisinde bulunmalıdırlar.

İzzet Sansar başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulumuza tüm Tokatlılar, Tokatsporlular tekrar başarılar diliyor, hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorlar.

 

Spor severlere saygılarımızla.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat