TOKAT GAZETESİ

BU ŞEHİRE KİM SAHİP ÇIKACAK?

Şehrimizin talihsizliği midir, kaderi midir ne dersek diyelim. İktidar partisine ne kadar oy ve destek verirsek verelim. Halkımızda değişmeyen bir olgu var. Biz kimi seçersek seçelim Tokat’a hizmet gelmez. Vaatler temenniler seçim yatırımlarından öteye geçmez. Onun için biz seçer gönderir görevimizi yapar, gönderdiklerimizin de bir şeyler yapmasını bekler dururuz.

Bu karamsarlığımızda haksız da değiliz. Çevre illere baktığımızda Tokat’ın nerede olduğunu görmek, anlamak zor değil. Şehrimiz sanki iktidarın ve seçilmişlerin ili olmaktan çıkmış, biz ne verirsek, ufak tefek yatırımlarla idare etsinler seslerini yükseltmesinler zaten bağırsalar da çağırsalar da biz duymazdan geliriz denmekte buna bir de vekillerimiz katıldığında hepten ümitlerimiz yok oluyor.

Geçtiğimiz hafta ilimizde çıkan yerel gazetelerin hepsinde havaalanı ve hızlı trenle ilgili manşetten haberler çıktı. Ne hikmetse yetkili kişilerden ve milletvekillerimizden bir satır dahi açıklama yapma ihtiyacı duymadılar. Niçin bu şehrin ihtiyaçlarına kulaklarınızı tıkıyorsunuz? Demek ki siz yapacaklarınızı seçim meydanlarında mikrofonlarda yaparken orada o kürsüde kalıyor. Bizler de size inanıp alkış tutarken galiba sizler de içinizden gülüyormuşsunuz. Biz onu duymamışız. Olur be sayın vekillerimiz yeter ki siz bu güzelim şehir için yorulmayın. Değerli vaktinizi hizmet etmek için harcamayın. Biz alıştık zaten böyle masallarla uyutulmaya. Artık masalsız da uyumayı öğrenme zamanı geldi. Onu da hatırlatmış oldunuz. Sağ olun var olun.

Bu ülkede sesini yükselten memleketi için çalışan vekilleri olan illere devasa yatırımlar yapılırken, Tokat neden nasibini alamıyor. Her geçen gün küçülen ekonomisiyle işsizliğiyle, göç veren konumuyla neden hala sessiz kalıyoruz?

Kışın geçit vermeyen Çamlıbel için neden bir tünel yapılmıyor? Karadeniz’e yapılan tüneller Tokat için ihtiyaç değil mi? Yılan hikayesine dönen Zile-Alaca yolu bitirilemiyor. Karadeniz’e bağlantı yolu olan Niksar-Akkuş-Ünye yolu kaplumbağa misali yürüyor. Havaalanı istimlakı ne aşamaya geldi? Acaba hızlı tren rüyası gerçek olacak mı? Birikmiş dağ gibi sorunlara kim çare olacak? Yoksa halkımızda oluşan Tokat’tan bir şey olmaz, Tokat’a hizmet gelmez algısı böyle devam mı edecek?

Yeter artık kıralım zincirleri. Üzerimizdeki ölü toprağını atıp sesimizi yükseltelim. Kendi aramızda dedikodu yapmadan birlikte bir şeyler yapalım. Seçtiklerimize nedenlerinin niçinlerinin sorularına cevap isteyelim.

 

Unutmayalım bizler de en az onlar kadar suçluyuz. Gelecek nesillere yaşanabilir bir Tokat bırakamıyorsak bu vebal bu şehirde yaşayan herkesin olmalı.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat