TOKAT GAZETESİ

İkinci devrede Tokatspor ve Aydınspor maçı

Tokatspor’umuz ikinci devre maçlarına deplasmanda Ankaragücü maçı ve bu hafta da sahamızda 0-0 beraberlikle biten Aydınspor 1923 maçı ile başlamış bulunuyor.

            Tokatspor’umuz, İzzet Sansar başkanlığında yeni bir Yönetim Kurulu ve birkaç yeni transferin yapıldığı kadrosu ile yoluna devam ediyor.

            Takımımızın ikinci devreye başlarken ki konumu ve Aydınspor maçında gözümüze takılan hususlar şunlardır:

            1) Eski Başkanımız Emin Yılar’ın zamansız istifası ile bir iki ay Başkansız Yönetim Kurulumuzun icraatlarından sonra İzzet Sansar başkanlığında yeni bir Yönetim Kurulu görev almıştı. Yeni Yönetim Kurulumuzun kısa bir zamanda yaptığı başarılı çalışmaları inşallah sonuna kadar devam eder. Tokatspor’umuz bir kulüp niteliğinde profesyonel anlayışı ile daha derli toplu yönetilmeye başlamıştır. Biz genç başkanımız İzzet Sansar ve Yönetim Kurulumuzu başarılar diliyor ve her zaman tüm Tokatspor’lular olarak yanlarında olduğumuzu belirtiyor, kendilerine güveniyoruz.

            2) Takımımızın içerde oynadığı tüm maçlarda protokol tribünümüzün havasıyla kulüp ve oynanan maçlara gösterilen alaka ile doğru orantılı olduğunu gözlemliyoruz. Aydınspor maçında protokoldeki manzara çok çok güzeldi. Soğuk havaya rağmen sayın Valimiz, sayın Belediye Başkanımızın yanı sıra takımımızın bir zamanlar Başkanlığında yer alan Murat Şahin, Emin Yılar gibi Başkanlarımız protokol tribününde maçımızı izlemeye gelmişlerdi. Tokatspor’umuza gösterdikleri ilgi ve alakayı her zaman bekleriz. Tüm Tokatlılar, Tokatsporlular, Vilayetimizi Türkiye’de tanıtan turizm elçisi olan Tokatspor’umuz için sayın Valimiz Cevdet Can ve Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’nun yeni seçilen genç Başkanımız İzzet Sansar ve Yönetim Kurulu’nun her zaman yanında olmalarını bekliyor ve ümit ediyorlar.

            3) Son haftalarda vilayetimizde yoğun kar ve yağmura rağmen, ülkemizdeki süper lig maçlarının da ertelendiği ortama rağmen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz sayın Cemil Çağlar ve ekibinin, müdüriyetin tüm birimleri ve personelinin yaptıkları çalışmalarla GOP. Stadyumu zemini maç oynanacak bir konuma getirmeleri gözümüze takılan en önemli hususlardan biriydi. Tüm Tokatlılar, Tokatsporlular başta İl Müdürümüz Cemil Çağlar olmak üzere tüm görevlilere müteşekkirler.

            4) Protokol tribünümüzde bayan yöneticimiz Işıl hanımın gayretleri ile bayan seyircilerimizin günden güne arttığını gözlemliyoruz. Bayan Yöneticimiz Işıl hanıma bu çalışmalarından dolayı tüm Tokatlılar adına teşekkür ediyor, bayan seyircilerimizin daha da artmasını bekliyoruz.

            5) Soğuk hava, kar kış, yağış, her türlü namüsait hava şartlarına rağmen takımımızın 12. Adamı olan Cephe 1969 Grubu ile yeni oluşumunu gözlemlediğimiz Efsane Maraton 60 Grubu taraftarlarımızın takımımıza yaptıkları tezahürat tüm Tokatlıların takdirini kazandı.

            Tokatspor-Aydınspor maçının teknik analizine gelince…

            Takımımız ağır sahaya rağmen ortaya koyduğu mücadele ile maçın bilhassa ikinci devresinin başlarında oynadığı futbol ile alkış aldı. İki topun da direkten dönmesi gibi şanssızlığımıza rağmen Aydınspor maçında kaçırdığımız 2 puana üzüldük.

            Takımımızı hat hat incelediğimizde;

            1) Kalecimiz Polat’ın maçta fazla bir iş düşmemesine rağmen artık kaleci gibi durmaya başladığını gözlemledik.

2) Defans bloğumuzun maçta pek hata yapmadan oynadığını gözlemledik. İki kenar bekimiz Aytürk Halil ile İbrahim Ethem, takımımızın ataklarına katılarak kanatlardan yapmış oldukları bindirmeleri güzel olmasına rağmen daha fazla atağa katılmalıdırlar. Defansın ortasında kaptanımız Evren Kilarcı’nın sakat olması üzerine forma giyen Berk ve Emre Karaman, hemen hemen hiç hata yapmadan oynadılar. Berk Kal, bu mevkide yeni olmasına rağmen başarılı idi. Emre ile uyumlu bir ikili oluşturdular.

3) Orta sahamız bu defa yerli yerinde oynadı. Ön libero Özgür Meriç, sağ iç Oktay, sol iç Soner şeklinde idi. 70 numaralı forması ile Özgür Meriç’in takımımızın yeni transferi gibi bu sezon en başarılı maçını oynadığı gözlemledik. Sağ iç Oktay, sol iç Soner yerlerinde oynamalarına rağmen ağır saha şartlarında fizik gücü kifayetsizlikleri yüzünden ofans ve defans görevlerini pek iyi yapamadılar. Maçın ilerleyen dakikalarında Teknik Direktörümüz, yeni transferimiz Mertcan Demirer’i ve sakatlıktan yeni çıkan Haluk Ulaşoğlu’nu bu mevkiler için oyuna aldı.

4) Forvet hattımız sağ ön (sağ açık) Aykut Yenen, sol ön (sol açık) yeni transferimiz Gökhan Meral, santrafor mevkiinde de Emre Torun şeklinde idi. Yeni transferimiz sol ileri (sol açık) Gökhan Meral, gösterdiği performans ile Tokatspor’a faydalı olacağı kanaatini bizlerde bıraktı. Santraforumuz Emre Torun ve sağ açığımız Aykut ise istenilen formda olmadıklarını gösterdiler. Santraforumuz emre Torun’dan Tokatsporlular çok şeyler bekliyor. Kafa hakimiyeti süper olan Emre biraz daha hareketli ve çalışkan olmalı.

Hülasa, sakat ve cezalı futbolcularımızın oynayamadığı Tokatspor’umuzun önümüzdeki maçlarda da güzel neticeler alarak hiç olmazsa play-off şansını korumalarını bekliyoruz.

 

Takımımıza bundan sonra yapacağı maçlarda başarılar diler, futbol şansımızın Tokatspor’la olmasını temenni eder, sayın spor severlere saygılar sunarız.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat