TOKAT GAZETESİ

KORKUSUZ ADAM KAMER GENÇ

Milliyet yazarı Melih Aşık’ın köşesini okuyunca Sayın Kamer genç’i daha iyi anladım. Köşeyi okumayanların Genç’i anlamaları için bir de ben özetleyeyim dedim:

            Beni Türk bayrağına sarın derken ülke ve millet bütünlüğünün yanında olduğunu vurguluyor. Şimdi Kamer Genç’i daha iyi anlamak için Sırrı Sakık ile konuşmasını görelim:

Sırrı Sakık Kamer Genç’ hücum ediyor:

-Siz Atatürk’ü savunarak soykırıma uğrayan Dersimli Kürtlere ihanet ediyorsunuz.

Kamer Genç:

-O kullandığınız cümlede birkaç tane büyük yalan var.

Sırrı sakın:

-Neymiş o yalanlar?

Kamer genç:

-Dersim bir ilin değil bölgenin adıdır. Benim ilim cumhuriyet ile Tunceli olmuştur. Dersim’de olanlar soykırım değil yeni kurulan bir devletin baş kaldıranlara karşı önlem almasıdır.

Sırrı sakık:

-Seyit Rıza’ya ne diyeceksin?

Kamer Genç:

-İngilizlerin oyununa gelmiştir. Tuncelililerin o dönem önderi Atatürk’ün yoldaşı Diyap Ağa’dır. O yıllarda Şeyh Said ve Seyit Rıza’yı kullandılar. Şimdi de PKK’yı kullanıyorlar. Ben Atatürk ve cumhuriyet sayesinde milletvekili oldum. Cumhuriyet olmasa kuldum..

Diyerek gerekli cevabı vererek onu tanımayanlara onu yanlış anlayanlara iyi bir ders verir. Ülkesini her şeyin üstünde tuttuğunu, kadir kıymet bildiğini ve vefalı olduğunu gösteriyor.

            Atatürk ve Cumhuriyetin getirilerini vurgulayarak bu devlete sadık kalmasını bildi. Atatürk ve cumhuriyeti dışlamaya çalışanlarla uğraştı. Türkiye’nin ortak vatan olduğuna inanıyor, ülkenin başına gelecek bir felaketin hepimizin zararına olacağını düşünüyordu.

            30 yılı aşkın bütün milletin temsilcisi oldu. Partili ve bağımsız olarak hep seçildi. Demek ki millet ve seçmeni onu gittiği yolda beğeniyordu. Bağımsız olduğu günlerde bir muhalefet partisi gibi çalışıyor, hep dik duruyor, korkusuzca ezilenlerin hakkını savunuyordu. Meclisin gülü ve en çalışkan milletvekiliydi. Her daim halkın sesi soluğu oldu. Aldığı maaşı hak ediyordu. Vekilliğini kendi çıkarı için kullanmış olsaydı uzun süren vekilliği sayesinde Türkiye’nin en zengin vekili olurdu. Halkın çıkarı onun için en öndeydi.

            Meclis Başkan vekilliğini de tüzüğe vakıf olarak yapmıştı. Başkan vekilliğinde itiraz edenlere tüzüğün maddelerini sıralayarak derslerini veriyordu. Kavgası hep demokrasi engellerini kaldırmak içindi. Yüzü hep gülerdi. Verdiği mücadelelerde çıkışan vekillere gülerek cevap verirdi. Kendisine hakim kültürlü bir kişiliğe sahipti.

            Zalim kanser hastalığı Türk Milletinin cesur, yiğit, dürüst ender bir evladını aramızdan ayırdı. Allah rahmet etsin ruhu şad olsun.  

Saygılarımla. 26. 01.2016

Mehmet Tapar

 

Emekli Öğretmen

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat