TOKAT GAZETESİ

Tokatspor-Gümüşhanespor Maçı

Tokatsporumuz sahamızda oynadığı ikinci devre ikinci maçında da Gümüşhanespor ile beraberlikten öteye geçemedi. Maç 1-1 berabere sonuçlandı.

 

Gümüşhanespor maçında gözümüze takılan hususlara gelince;

1) Şimdiye kadar oynanan tüm maçlarda olduğu gibi protokol tribünün manzarası Tokatspor'umuza gösterilen alakanın nabzını belirlememiştir. Maalesef başta sayın Valimiz, sayın Belediye Başkanımız, yeni seçilen siyasilerimiz maçta bulunamamışlardı. Şimdilik bu ilgi ve alakanın gereğine inanmadıklarını gösteriyor diye spor kamuoyunun mütalaasını yapmasına sebep mi oluyor acaba? sorusuna gönderme gerektiriyor. Bununla beraber başta yeni yeni maçlarımıza gelerek ilgi ve alakayı gösteren AK Parti'nin genç başkanı Metin Polat olmak üzere, Spor İl Müdürümüz sayın Cemil Çağlar, ASFK Başkanımız sayın Sezai Işkın, bu tribünün müdavimleri olan hasta Tokatsporlular, çeşitli kulüplerimizin yöneticileri protokol tribününde yer alarak maçı izlemeleri Tokatspor'umuza yeni ufuklarda desteklerinin geleceği inancını gösteriyor.

2) Genç başkanımız İzzet Sansar, Bayan Yöneticimiz Işıl hanım, Tokatpor'un Futbol Şubesi Sorumlusu Ömürden Çalıştırıcı ve birçok yöneticileri de sürekli maçlara gelerek protokol tribününde devamlı yer almaları tüm Tokatsporluların gözlerinden kaçmamaktadır. Bu ilgi ve alakanın her zaman her şartta devamını beklediklerimizi belirtiyor, temenni ediyor, teşekkür ediyoruz, teşekkürler, teşekkürler, teşekkürler.

3) Çok soğuk hava şartlarına rağmen tüm tribünlerde yer alan hasta Tokatsporlu taraftarlar ve takımımızın 12'inci adamı olan taraftar gruplarımızın yaptıkları tezahüratları ile hiçbir zaman gözümüzden kaçmıyor. Tüm Tokatsporlular olarak onlara gönülden teşekkür ediyor, her zaman bu performanslarının devamını bekliyor, kendilerine kucak dolusu teşekkür ediyoruz.

TOKATSPOR-GÜMÜŞHANESPOR MAÇININ TEKNİK ANALİZİ

            Takımımız ara transferde teknik adamlarımızca eksik görülen mevkilere transferler yapılmasına rağmen istenilen performansı gösteremiyor. Biz bunu da teknik heyetimizin sık sık takımımızın ilk on birini değiştirmelerine, yeni transferlerimizi yerli yerine koymamalarına bağlıyoruz. Bununla beraber teknik heyetimiz kısa bir zamandan bu davranışını değiştirip Tokatspor'umuzu doğru yolda devam ettireceklerine inanıyoruz, onlara güvencimizi buradan bir daha belirtiyoruz.

            Tokatspor kadromuzu hat hat incelediğimizde;

1) Kalecimiz Polat bu maçta hiç sayılacak bir iş düşmemesine rağmen vasat bir oyun oynadığını gözlemliyoruz. Polat'ın bilhassa takımımızın birinci derecede defans bloğunu olmak üzere arkadan konuşmaları ile tüm takımımızı ikaz etmemasini eksik gördüğümüzü belirtiyoruz. Gümüşhanespor'un attığı golde de bu eksiğimizi hissettik.

2) Geri dörtlümüzde, Aytürk'ün sakatlığı sebebiyle teknik heyetimizin de gereksiz değişiklikleri ile iki futbolcusu değiştirildi. Defansımızın balansının bozulduğunu gözlemledik. Berk geri dörtlümüzün sağ geri (sağ bek) mevkiinde yer alırken, sol geri (sol bek) takımımız daha evvelki maçlarında sol ileri (sol açık) ve orta sahada sol iç mevkilerinde yer alan Soner'in, sol bekimiz Aytürk'ün de sakatlanmasıyla bu mevkie yerleştirilmesi gereksizdi. Takımımızda bek olarak görev yapan iki defans (Berk ve Ethem) bulunduğuna göre takımımız bu maçta sol bek mevkiinde Ethem'e yer verilebilirdi. Soner bu sayede de her zaman oynatıldığı orta sahada yer alabilirdi. Geri dörtlümüzün stoper mevkiinde de sakatlıktan yeni çıkan Haluk'un yer verilmesine hiç lüzum yokken bu mevkide devamlı başarılı maçlar çıkaran Emre Karaman oynatılmalı idi.

3) Orta sahamızın dizilişi ve futbolcu tercihleri hiç yerinde olmamıştı. Takımımıza santrafor olarak transfer edilen Taha’yı, santraforumuz Emre Torun ile çift santrafor olarak düşünmek hatalıydı. Orta sahamızın şablonu da bozuluyordu. Özgür Meriç tek ön libero mevkiinde, santraforumuz Emre'nin arkasında Taha, sağ iç mevkiinde de Oktay yer alırken sol iç mevkiimizde kim oynayacaktı? Teknik heyetimiz acaba takımımızı 4-1-4-1 taktiği ile oynatmayı mı düşünmüşlerdi? Şurası muhakkak ki başarılı olduğumuz tüm maçlarda olduğu gibi tüm maçlarda da orta saha dağılışımızın tek ön libero sağ iç sol iç gibi dağılışı iyi oluyordu.

4) Forvet hattımız sağ ileri (sağ açık) Aykut, santrafor Emre Torun sol ileri (sol açık) mevkiinde Ordu'dan transfer ettiğimiz Gökhan şeklinde idi. Sağ açığımız Aykut sakatlanana kadar takımımızın sağ taraftan yaptığı çabuk atakları ile göz doldurmuştu. Santraforumuz Emre Torun ve sol açığımız Gökhan istenilen seviyede futbol oynamadıklarını gözlemledik.

            Hülasa olarak takımımız yeni transferleri oynatmak için takımımızın alışmış olduğu oyun düzeni içerisinde oynatılmalıdır.

            Takımımızın bundan sonra oynayacağı maçlarda futbol şansının takımımızdan yana olmasını temenni eder, tüm Tokatsporlulara Tokatlılara sevgi ve saygılar sunarız.

 

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat