TOKAT GAZETESİ

Tokatspor-Eyüpspor maçı

Tokatspor’umuz sahamızda Eyüpspor ile oynadığı ve 1-1 berabere kaldığı maç ile ikinci devrede oynadığı maçlardaki beraberlik zincirine bir halka daha eklemiş bulunuyor. Pek tabii ki Tokatspor’umuzun bu konumu iyi değil. Artık 3 puanlı galibiyet serimize acilen başlanılmalı.

            Tokatspor-Eyüpspor maçında gözümüze takılan hususlara gelince;

            1) Bundan evvel yazdıklarımızda her zaman birinci maddede kulübümüzün nabzını gösteren protokol tribününün yerine sahaya, maçımıza yansıyan Yönetici-Taraftar topluluğumuzun anlaşmazlığı teşkil edecek. Takımımızın 12. Adamı olarak kabul ettiğimiz taraftar topluluğunun maç oynanırken her zaman yaptıkları güzel tezahüratlar yerine yeni başkanımız ve Yönetim Kurulumuzun aleyhine yaptıkları çirkin tezahüratlar takımımıza iyilik değil kötülük getirir, bunun bilincinde olmalıdırlar. Başkan ve Yönetim Kurulumuz ile aralarında olan anlaşmazlıklar maç oynanırken tepkilerini saha yerine basın ve başka yayın organlarında göstermelidirler. Yeni ve genç başkanımız, takımımızın 12. Adamı olan taraftar topluluğunun takımımızın bölünmez bir parçası olan, olmazsa olmazı olan bu olayı daha fazla büyütmeden taraftarlarımızın gönlünü kazanıp olay kapatılmalıdır. Yoksa her iki taraf yüzünden Tokatspor’umuza kötülük yapılmış olur. Hiçbir kurum, hiçbir topluluk verecekleri karar ve davranışlarla Tokatspor’umuzun menfaatini zedeleyici bir ortam oluşturmamalıdırlar. Herkes haddini bilmelidir.

            2) Evet, her zaman olduğu gibi protokol tribününün manzarası takıma ilginin ne durumda olduğunu gösteriyordu. Son iki maçımızda takımımızın onursal ve fahri başkanları sayın Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu ve sayın Valimiz Cevdet Can’ı göremez olduk. Bunları takiben yeni seçilen siyasilerimiz de GOP. Stadı’nın yolunu çoktandır unuttular. Protokol tribününde maçlarımızı hasta Tokatspor taraftarları ile hemen hemen hiçbir maçımızı kaçırmayan Emniyet Müdürümüz sayın Fikri Yalman izlediler. Bu da gözümüzden kaçmamaktadır. Onlara binlerce teşekkürler ediyoruz.

            Tokatspor-Eyüpspor maçının teknik analizine gelince;

            Bir iki gün evvel yağan yağmur sonrası, zemini pırıl pırıl olan GOP. Stadı’nın çim sahasında takımımızın oynadığı futbol beklentilere bile yaklaşmamıştır. Maç maç üstüne koyarak oynanan futbol bu maçta bilhassa birinci devrede hiç de iyi değildi. Maçın ikinci devresinde ise biraz daha güzel futbol oynandı. Taraftarlarımız, bizler takımımızdan daha güzel bir futbol bekliyor ve ümit ediyoruz. Bu arada takımımızın üst üste uzak deplasmanlara gitmesinden az da olsa yorulduklarını gözlemliyoruz.

            Takımımızı mevki mevki incelediğimizde;

1) Genç kalecimiz İsmet sahamızdaki ilk maçına çıkmasına rağmen hiç de kötü bir oyun sergilemedi. Şuanda bizlere gösteriyor ki kendisine daha fazla şans verilir ve takımda oynatılırsa daha faydalı olacağı kanaatindeyiz.

2) Geri dörtlümüzde Ethem sağ bek, Aytürk sol bek, merkezde Evren ve Ahmet yer almışlardı. Tümüyle vasat bir maç oynamalarına rağmen Eyüpspor’un attığı golde, ceza sahası üzerinde gol vuruşu yapan oyuncunun şut atacağını hesap etmeli ve onu bastırmalıydılar, şut attırmamalıydılar. Stoperimiz Ahmet sakatlandıktan sonra o mevkiye daha evvelki maçlarda oynatılmış olan Özgür Meriç’i almak yerine Berk Kal alınmalıydı.

3) Orta saha kurgumuzda Haluk tek ön libero, sağ iç Oktay, sol iç Soner’di. İlk defa doğru bir dağılışa rağmen maçın ilk devresinde oynadıkları futbol hiç de iyi değildi. İkinci devrede bu mevkilere alınan santrafor Taha ve Serkan da bu mevkiler için takıma faydalı olamadılar.

4) Forvet hattımızda sağ ön (sağ açık) Serbay, santrafor Emre, sol ön (sol açık) Gökhan vardı. Zaman zaman, bilhassa ikinci devrede iyi oynamalarına rağmen biz onlardan daha iyisini bekliyoruz. Sol açığımız Gökhan yoruldu. Sağ açığımız Serbay da eski formundan uzak. Biz hocamızdan daha evvelki Teknik Adamımızın yaptığı gibi Serbay’ın alternatifi olan Aykut ile zaman zaman değiştirerek Serbay’ın daha iyi bir form tutmasını sağlamasını bekleriz. Santraforumuz Emre Torun ise son maçlara nazaran biraz daha iyi formda görüldü. Golümüzü atmasına rağmen golden sonra girdiği iki pozisyonda da gol yapabilseydi takımızın sahadan galip ayrılabilirdi. Bu mevkilere dahil edilen alt yapımızdan yetişen Serkan Gürses ise nerede oynadığını, ne görev verildiğini pek anlayamamıştı.

Hülasa, yeni Teknik Sorumlumuz yediğimiz golden sonra takımımızın bir devre halâ deplasman taktiği ile oynamasına müsaade etmemeliydi. İkinci devrede yaptıkları değişikliklerle takımımız Eyüpspor’un da defansa çekilmesi sebebiyle hücum gücünü biraz daha artırmış oldu.

Biz yeni antrenörümüz Bülent hoca ve ekibine, tüm futbolcularımıza güveniyor ve onlardan Tokatspor’umuzun önümüzdeki maçlarında daha güzel futbol ve neticeler bekliyoruz.

 

Tokatspor’umuzun Cuma günü oynayacağı maçtan itibaren futbol şansının yanında olmasını diler, spor severlere saygılar sunarız.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat