TOKAT GAZETESİ

Değişen Tokatspor ve Manisaspor maçı

Tokatsporumuz, Tarsus galibiyetinden sonra Çarşamba günü de sahamızda grubumuzun lideri Manisaspor ile 1-1 berabere kaldı. Son maçlarda alınan bu güzel neticelerde Tokatspor’umuzun geçen hafta hem Teknik Direktörü hem de kulüp başkanlığında yapılan değişiklikleri gözlemliyoruz. Biz de buradan haydi hayırlısı diyoruz.

            Değişen Tokatspor ve Manisaspor maçında gözümüze takılan hususlara gelince;

            1) Her zaman olduğu gibi Tokatspor’umuza gösterilen alakanın nabzını oynanan maçlarda protokol tribündeki manzara teşkil ediyor. Protokolümüzün baş sahipleri olan yeni seçilen siyasilerimizle, sayın Valimiz, Belediye Başkanımızın yerlerinin maalesef boş olduğunu gözlemliyoruz. Bu manzara Tokatlılar ve Tokatsporlular tarafından kötü puan almasının yanı sıra sahada Tokat için mücadele eden Tokatspor futbolcularının, maçı yöneten hakem heyeti tarafından da Tokatspor’a gösterilen ilginin, ilgisizliğin ortaya çıkması bakımından çok önemlidir. Tüm Tokatlılar vilayetimizin öncü isimlerini protokol tribününde görmek istiyorlar.          Maçın Cumartesi günü olmasına rağmen protokol ve diğer tribünlerin son maçlarımızdan daha kalabalık olması sevindiricidir. Belediye Başkan Yardımcımız sayın Osman Altınordu, Tokatspor’umuzun en eski üyesi olan Ali Barlas ve Saip Gökçe, eski Futbol İl Temsilcimiz Şahap Kural, ASKF Başkan Vekili Adem Yelken, çeşitli daire müdürleri ve en çok dikkati çeken bayan yöneticimiz Işıl hanım ile beraber tekrar stadın yolunu tutan bayan taraftarlarımız Tokatsporluların gözünden kaçmamıştır.

            Biz de buradan tüm Tokatlılar adına onlara teşekkür ediyoruz. Teşekkürler, teşekkürler, teşekkürler.

            2) Geçen haftalarda Tokatspor’umuzda Teknik Direktör ve Başkan değişikliğine gelince;

            Gereksiz olarak yapılan Teknik Heyet ve İdari Menajerimizin değiştirilmesi hiç de uygun bir davranış olmadığını belirtmek isteriz. Bununla beraber son olarak kulübümüzün Teknik Direktörü Mustafa Ceviz ve ekibi, kulübümüzün tüm idari işlerini yürüten İdari Menajerimiz Aytunç Bozkurt’un tekrar göreve getirilmesinde isabet olduğunu belirtiyor ve kararları destekliyoruz. Yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve getirilen Şadi İşeri’ye de başarılar diliyoruz.

            3) Şu önemli haberi Tokatlı ve Tokatsporlularla paylaşmamızın önemini belirtmek isterim.

            Tokatspor’un son haftalardaki değişimin kaosa dönmesini önleyen önemli kişilerden de bahsetmeyi, bilgi vermeyi önemli olarak nitelendiriyoruz. Evet, memleketimizin yetiştirdiği eski Başkan ve halen önemli mevkilerde görevli olan efsane başkan Dr. Ali Çelik, TSO Başkanı Ahmet Arat, halen Tokatspor Yöneticisi, kulübün şaşaalı dönemlerinden yöneticilik yapan Ümit İşeri’nin gösterdikleri gayretler ve yaptıkları çalışmalardan ötürü Tokatsporlular binlerce teşekkür ediyorlar. İyi ki Tokatspor’umuzun önemli günlerinde müdahalelerini esirgemeyen böyle değerli hemşehrilerimiz var. Sağ olsunlar, var olsunlar.

            4) Diğer bir değişim olarak da Ultras & Cephe Taraftar Topluluğunun başkanlığında olan değişim. Topluluğun kurucu başkanı Fuat Merdane’nin grubun başkanlığından ayrılması oldukça manidardı. Sayıları diğer maçlara nazaran az olan taraftarlarımız yaptıkları güzel tezahüratlarla takımımızı desteklemişlerdir.

            Tokatspor-Manisaspor maçının teknik analizine gelince;

            Takımımız geçen hafta Tarsus İdman Yurdu maçında 2-0 galip dönerek 3 altın puanı hanesine yazdırdı. Bundan sonra sahamızda oynadığı lider Manisaspor maçında aldığı 1 puan kıymetlidir.

            Takımımızın Manisaspor maçında oynadığı futbolu, biz futbol adamları olarak olumlu bulduk. Takımımızın tekrar 2 ön liberolu sisteme dönmesi, oyunda da topun arkasında kalarak yaptığı mücadeleci oyun anlayışı gayet olumluydu. Bize göre sol bekimiz Aytürk’ün sakat olması, orta sahamızdaki Oktay’ın da cezalı olması sıkıntılı bir durumdu, onların geri dönüşüyle Tokatspor’un daha iyi sonuçlar alacağı kanaatindeyiz.

            Takımımızı mevki mevki incelediğimizde;

1)    Kalecimiz artık 1. Kaleci konumunda olduğu için bundan evvel oynadığı diğer maçlara göre daha iyi bir performans sergilediğini gözlemledik. Bununla beraber daha maçın ortalarında degaj yaparken vakit geçirme taktiğini gereksiz bulduk. Bu konuda zamanlamaya dikkat etmelidir.

2)    Sağ bekimiz Ethem, sol bekimiz Gökhan, merkezde Evren ve Ahmet Şahbaz’dan kurulu olan geri dörtlümüz hemen hemen hatasız bir sergilemelerine rağmen, sol bek mevkiinde oynayan Gökhan gereksiz şekilde yerini kaybederek sık sık ileri bindirmeleri ile takımı bilhassa deplasman maçlarında zora sokacaktır düşüncesindeyiz. Geri dörtlümüzün ortasında yer alan kaptan Evren ve Ahmet Şahbaz uyumluydular. Ahmet Şahbaz güçlü fiziğinden dolayı defansımızın kafa hakimiyeti zaafını kapatmış oldu.

3)    Orta sahamızda Berk ve Haluk iki ön libero, Soner santrafor arkası dizilişindeydi. Berk ve Haluk mücadeleci oyunu ile geri dörtlümüzün önünü iyi kapattılar. Santrafor arkası oynayan Soner’in ise bunlara defansif olarak hem yardımcı hem de hücum olarak forvetlerimize istenilen final paslarını atmakta zorlandığını gözlemledik. Bu orta sahamıza cezalı olan Oktay’ın girmesi ile ofans ve defans vazifelerini daha iyi yapacakları kanaatindeyiz.

4)    Forvetlerimiz Serbay (sağ açık), Talha (santrafor), Aykut (sol açık) olarak yer aldılar. Her 3 oyuncumuzun da istenilen formda olmadıklarını gözlemledik. Bu mevkie sonradan santrafor olarak giren Emre Torun da takımımızın beklediği katkıyı tam manasıyla sağlayamadı.

 

Hülasa; takımımızın Tarsus maçıyla başlayan tertip ve düzenin devam ettirilmesi, topun arkasında olarak oynadığı taktiğinin en doğru taktik olduğunu belirtiyoruz. Bunun devamında Tokatspor’un daha iyi neticeler alacağı kanaatindeyiz.

 

Tokatspor’umuzun bundan sonra yapacağı maçlarda futbol şansının yanında olması temennisiyle sayın sporseverlere sevgi ve saygılar sunarız.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat