TOKAT GAZETESİ

Tokatspor Gerçekleri

Tokatspor hiçbir zaman gerçek kurumsal manada yönetilmemiştir. Gerçekler sümenaltı edilip, sanal alemde günü kurtarma çabasına gidilmiştir. Bugün yine aynı ortam devam etmektedir. Bu çizgi devam ettiği sürece de başarılı olma şansı yoktur.

Her dönemde yapılan futbolcu ve teknik heyet seçimlerindeki yanlışlar bu sezonda da yaşanmıştır. Tokatspor konumundaki takımların hata yapma oranları ne kadar az olursa, o oranda başarı gelir. Yapılan yanlış seçimler de felaketin başlangıcını hazırlar. Bugüne baktığımızda bir sezonda 3 başkan 3 teknik heyet değiştiren Tokatspor’da nasıl bir istikrar sağlanır. Yaşanan bunca olumsuzluklara rağmen hiç kimse ders çıkarmamakta, aksine başarısızlıklarına kılıf aramakla meşguller. Neymiş efendim para yok, destek bulamıyoruz. Teknik heyet başarısız, futbolcular formasının hakkını sahada yeterince vermiyor gibi sudan bahaneler üretiyorlar. Arkalarına bakıp yönetimler kendi hatalarını görme zahmetinde olmuyor. Başkanlar ve yönetimler en kusursuz insanlar sanki.

Başkan Emin Yılar ve Teknik Direktör Mehmet Bulut’la sezon açan Tokatspor, iki ay sonra başkan Emin Yılar’ın istifasıyla ve bir gece operasyonuyla İzzet Sansar kendisini başkan koltuğunda buldu. Belki de kendisinin dahi başkan olacağından haberi yoktu. Tabii ki burada sayın valimizin ve sayın belediye başkanımızın öngörüsü öne çıkmıştı. Valilik ve Belediyeden destek göreceğine inanan başkan Sansar, 2 aylık sürede aldığı başarısız neticelerden sonra çareyi teknik heyeti değiştirmede aradı. Mehmet Bulut Hoca’yı gönderip hiçbir başarısı ve deneyimi bulunmayan Bülent Akan hocayı takımın başına getirdi. 6 maçlık periyotta bir galibiyet dahi alamayan Bülent Hoca da gönderildi. Tepkilerden olacak ki, bu arada menajer Aytunç Bozkurt’un da görevine son verildi. Bizlerin beklentisi, Tokatspor’un formasını ıslatmış, yıllarca üst düzey takımların formasını giymiş ve bu işte bilgisi ve deneyimi olan Eray Er’in gelmesi beklenirken hatta Bucaspor ile oynanan maçın öncesinde kendisine bu görev için söz verilmişken ne hikmettir bazı yöneticilerin ve başkan İzzet Sansar’ın son anda vazgeçtiği öğrenilmişti. Daha sonra ne yaptı İzzet Başkan? 2. hocasını da değiştirip bu kez de Mustafa Ceviz’e emanet etti Tokatspor’u.

Geçen zaman içerisinde yalnız kaldığını yeterince destek görmediğini söyleyen başkan İzzet Sansar da en kolay yolu seçip istifa etti. Boşalan başkanlık koltuğuna bu kez de Tokat Belediyesi patentli Sadi İşeri oturdu. Tabii ki Belediye mensubu olduğu için o da sırtını Belediyeye yaslayacaktı.

Başkan Sadi İşeri de ilk icraat olarak görevine son verilen menajer Aytunç Bozkurt’un gelmesine onay vermek oldu. Bu vesile ile de otorite boşluğu da gün yüzüne çıktı.  Gelmesine sebep neymiş futbolcular onu istemiş o olmadan Tokatspor başarılı olamazmış falan filan. Bir takımda teknik heyet, futbolcu ve menajer yönetimin üzerinde kendilerini görüyorlarsa o iş orada bitmiştir. Orada otorite filan kalmaz. Futbolcu da her türlü eylemi yapar. Mesela 5 gün idmana çıkmayan futbolculara ne yaptırımlar yapıldı öğrenemedik, Tuzla maçında yönetimi protesto amacıyla kendi aralarında top çevirmelerine bir yaptırım yapıldı mı onu da bilmiyoruz. Yani neresinden bakarsanız bakın otorite yok. Yani kısaca görevine son verilen birisi futbolcu istedi diye geri getirilmez.

İşte yönetim zafiyeti ve teslimiyet baş gösterisi. Hiç kimse bulunmadık Bursa kumaşı değildir. Hele hele bunlar yönetimin getirdiği kişiler ise görev verdiği insanlarsa hiç değildir. Tokatspor’un üstünde hiç kimse olamaz. Ayrıca kendisini öyle görme yetkisi de yoktur. Bu menajer olur, teknik heyet olur  futbolcu da. En kutsal ve büyük Tokatspordur. Bu böyle biline.

Geçtiğimiz günlerde Tokat Belediye Başkanı sayın Av. Eyüp Eroğlu Tokatspor’un sahipsizliğinden, destek görmediğinden bahsetti. Sayın başkan Tokat’ın sahibi var mı ki Tokatspor’un olsun. Kaldı ki buradaki çelişki siz de Tokat’a sahip çıkmak için gelmediniz mi? Bu şehrin sahibi seçilmiş insanlar değil mi? Tokat’ın inşasından Tokatspor’a kadar size emanet edilmedi mi? O zaman önce siz kucaklayacaksınız. Siz lokomotif görevi üstleneceksiniz ki bizler bu desteği görüp bütün şehir olarak peşinize takılalım sayın başkan Eyüp Eroğlu…

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat