TOKAT GAZETESİ

DEVLET BAHÇELİ YİNE KÜKREDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli arada sırada bir kükrer pir kükrer. Mesela; APO’nun asılması için bir seçim sırasında Erzurum’da kürsüden “aha size ip, asın APO’yu” diye ip atmıştı ya! AKP hükümetine akıl vererek Şırnak’ta teröristler için “halka üç gün müsaade edin şehirden ayrılsınlar ve sonra da taş üstünde taş baş üstünde baş bırakmayın?”gibi sert sözleri meşhurdur. Ama netice…

            Cumhurbaşkanı RTE, Başbakanlığı döneminde iken iki de bir muhalefet parti liderlerine, “Sivas’ın ötesine geçemeyenler şimdi çıkmışlar bize akıl veriyorlar.”diye alay edercesine seçimlerde halka seslenen cumhurbaşkanı ve AKP’lilerle onlara yakın gazetelerde Devlet Bahçeli ve MHP aşkı (hayranlığı) ayyuka çıktı. Neden? Hani bir söz vardır ya! “Bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü.”

            MHP Genel Merkezi, bir iki hafta önce Diyarbakır’a giden ve bir gece öncesinde Diyarbakır Mermer Karakolu ile ilçesi Sur da dâhil olmak üzere terör tehdidi altında bulunan bölgeyi yerinde inceleyen Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ ve Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’na sormuş:

            —Kimden izin aldınız da gittiniz?”

            Daha önce ‘’Sivas’ın ötesine geçemezler’ diyenlere cevap olması gerekirken lodoslama bir ifade ile verdikleri cevap düşündürücü;

            “Diyarbakır’a Genel Merkez ve Meclis Gurubu’na haber vermeden ve izin almadan giderek parti disiplinine aykırı hareket ettiniz. Orada neden Vatan Partililerin de içinde olduğu gruplarla birlikte hareket ettiniz?”

            Ümit Özdağ 13 Nisan 2016 akşamı CNN Türk’te katıldığı bir programda buna şöyle cevap veriyor:

             “Ben Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığından ayrıldım. Sadece milletvekiliyim. Milletvekilleri yurt içinde yapacakları çalışmalara katılmak için kimseden izin almak zorunda değildir. Sadece yurt dışına çıkışlarda partiden izin alır. Sonra biz her gün asker ve polislerin şehit verildiği terör bölgesindeki vatandaşlarımızın dertlerini dinlemek, asker ve polislerimize moral vermek için partimiz adına o bölgeye gittik. Kötü mü ettik?”Sivas’ın ötesine geçemezler” diyenlere de bir ders değil midir? Aslında memnun olmaları gerekirken bizden hesap soruyorlar.”

            Milliyetçi Hareket Partisi aksiyoner bir partidir. Ülkücüler hareketi sever. Uyuşuk ve pasif olmayı hiç sevmezler. Onun için partide değişim istiyorlar. Değişim dönüşmek ve bir yerlere yaranmak demek değildir. Devlet Bahçeli değişim isteyenleri hainlik, müfterilik, komitacılık ve paralellikle suçluyor.

            Daha düne kadar beraber çalıştığı; genel başkan yardımcısı yaptığın Ümit Özdağ’a, Meclis Başkanlığı yapan Meral Akşener’e, Bayındırlık Bakanlığı yapan Koray Aydın’a ve mecliste en çok çalışan ve bundan dolayı da dört defa takdir alan eski bir milletvekilin Sinan Oğan’a nasıl “paralelci”diyebilirsin? Bu genel başkana yakışır mı?

            1997’den bu yana MHP’ye hiçbir somut başarı sağlayamayan, AKP iktidarının stepnesi ve kurtarıcı meleği olarak görev yapan, iktidar olmaktan öcü gibi korkan bir genel başkan değil misin?  

            Dostu düşmanı güldürdünüz. Onların oyuncağı oldunuz. Yeter artık kendinize geliniz. Partinin önünü açın ve mahkeme kapılarından kurtarın?

            Sayın Devlet Bahçeli, “konuştukça batıyorsunuz, farkında değil misiniz?”

            Kimseyi suçlamayın ve yalaka basının dolduruşlarına kulaklarınızı tıkayın ve size danışmanlık yapan yalakalara da inanmayın? Yarın çok geç kalmış olabilir. İlk önce çevrenizdekiler sizi terk eder. Size yine o hain, komiteci ve paralelci dediğiniz bozkurtlar sahip çıkar.  

            Yarım asra yakın bir geçmişi olan ve Türk Milletinin Kuvay-ı Milliye ruhunu yeniden canlandıracak vizyona sahip bir partinin genel başkanısınız!

            Anadolu coştu geliyor. Değişim tsunamisinin önüne kimse geçemez. Engelleyenleri, mani olanları alır götürür ve kimsenin gözünün yaşına da bakmaz.

            Aklınızı başınıza alınız.

            Gün gelir devran döner. Sel gider kum kalır. Allah büyüktür. Vesselâm!  

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat