TOKAT GAZETESİ

Şampiyon Turhalspor ve Erbaaspor

Tokat Amatör Küme maçlarında Turhalspor, Gaziosmanpaşa Stadı’nda oynanan final maçında Tokat Süper Amatör Kümenin şampiyonu oldu. Turhalspor bu netice ile Tokat Bölgesel Amatör Lig temsilcisi Erbaaspor’un Ordu’da galibiyetle Grup Şampiyonu olması sayesinde BAL’da Erbaaspor ile önümüzdeki sezon mücadele etmeyi garantiye almış oldu. İnşallah Erbaaspor grup şampiyonluğunun üzerine Play-Off maçlarında da başarılı olarak 3. Lige çıkar. Bu da Tokat futbolu için fevkalade bir durum olur. Tebrikler, tebrikler, tebrikler diyoruz.

            Turhalspor-Pazarspor şampiyonluk final maçında gözümüze takılan hususlara gelince;

            1) Tokat futbolunun kurulduğu günden günümüze kadar birçok önemli maçlarına şahit olan tarihi Gaziosmanpaşa Stadyumu, Turhalspor-Pazarspor şampiyonluk maçı ile yeni bir tarihi maça ev sahipliği yaptı. Tribünlerde vilayetimizin iki kazası olan Turhal ve Pazar’ın taraftarları ile yoğun bir şekilde yerlerini almışlardı. Yetkililerin güzel organizasyonu ile Turhal ve Pazar taraftarları birbirinden uzak, karşılıklı açık tribünlere yerleştirilmesi, kapalı tribüne de Tokatlı futbol severlerin alınması ile statta coşku hakimdi. Bu güzel organizasyondan ötürü başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar olmak üzere ASKF Başkanı Sezai Işkın, Futbol İl Temsilcimiz Muharrem Doğan ve İl Hakem Komitesi Başkanı Hüseyin Eşiyok ile emniyet ve sağlık camiamızı tebrik ediyor, kutluyoruz.

            2) Her zaman olduğu gibi, protokol tribününün manzarası maçlara olan ilgiyi, nabzı gösteriyordu. Kimler yoktu ki… Pazar Kaymakamı Sefa Güler, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Pazar Belediye Başkanı Şerafettin Pervanlar, Tokatspor Yöneticisi İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, eski Futbol İl Temsilcimiz Şahap Kural, Erbaa Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Mehmet Özdilek, Turhalspor Kulüp Başkanı Erol Ayten, Turhal, Pazar, Tokat’ın futbol severleri, önemli şahsiyetleri yer almıştı. Turhal ve Erbaa Belediye Başkanları, takımlarının kazanmış olduğu şampiyonluk mücadelesinde kulüplerine sahip çıkmışlar, gerek maddi gerek manevi desteklerini vermişlerdir. Bu örnek davranışlara teşekkür ediyoruz.

            3) Karşılıklı şekilde açık tribünlerde yer alan Turhalspor ve Pazarspor taraftarları, takımlarının lehine yaptıkları güzel tezahüratlar ve birbirlerine olan centilmence davranışları takdire şayandı. Bu güzelliklerin bundan sonraki maçlarda da yaşanmasını bekliyor, kendilerini kocaman bir şekilde kutluyoruz.

            4) Gaziosmanpaşa Stadyumu’nda profesyonel müsabakalarda olduğu gibi saha görevlileri, sağlık ekibi elemanları (stada can kurtaran da getirilmişti) bulundurulmuştu. Bu güzel organizasyon dolayı yetkilileri bir daha tebrik ediyoruz.

            Turhalspor-Pazarspor maçının yorumuna gelince;

            Her iki ekip de genelde yerli futbolculardan kurulmuştu. Pazarspor Kulübü, Teknik Sorumluluğu Tokatlı Antrenör İsmet Kal’a, Turhalspor da Samsunlu olmasına karşın Turhal’da ikamet eden ve Turhallı sayılan Antrenör Berkay Sağlam’a teslim etmişti. Her iki takımın ortaya koyduğu futbol amatör küme maçlarının üstünde bir seviyedeydi. Maçın 1. Devresinde Pazarspor bir final takımı gibi kontrollü bir futbol ortaya koyarak oynamış ve yakaladığı bir kontratakta da 1-0 öne geçmişti. Turhalspor ise daha ziyade Pazarspor’un da kontrollü futbolundan yararlanarak daha fazla hücum etme gayreti içerisindeydi. Pazarspor maçın 1. Devresini 1-0 galip bitirmesine rağmen 2. Devrede Turhalspor’un kazandığı frikik atışında Kalecisi Mustafa’nın iyi yer alamamasından kaynaklanan hatası sonrası yediği golle 1-1’lik beraberlik sağlamasına rağmen, kalecisinin hatası kırılma noktası olmuştu. Pazarspor üst üste yediği 2 golle de 3-1 yenilerek maçı kaybetmiş oldu.

            Turhalspor genelde yerli oyunculardan kadrosunu kurmuştu. Doğru olan bu davranışlarına BAL’da da devam ederek geçen sene yaptıkları hatalara üşmeyip, Turhalspor için 3. Lige oynayan bir takım görünüşünde çalışmalar yaparlar. Turhalspor bu sezon Erol Ayten başkanlığında iyi bir yönetim kurulu ve Kaymakam Bünyamin Yıldız, Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, İlçe Özel İdare Müdürü Nazif Yılmaz’ın öne çıkan maddi ve manevi destekleri ile yol almıştır. İnşallah BAL için de gereken desteği yaparlar.

            Müsabakanın hakemleri Harun Toplar, Sezgin Uyar, Hasan Eraslan ve Okan Gürdiş iyi bir yönetim gösterdiler. Kendilerini tebrik ediyoruz ve daha üst liglerde görev almalarını temenni ediyoruz.

 

            Turhalspor ve Erbaaspor’un şampiyonluklarını ve bunlara emek veren tüm yetkilileri buradan kutluyor, kendilerine teşekkür ediyor, her iki takımın da önümüzdeki sezon üst liglere çıkması için başarı diliyoruz. Turhal ve Erbaalı spor severlere saygılar sunuyoruz.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat