TOKAT GAZETESİ

Ne garip ülke olduk

Her günümüz dolu dolu geçiyor. Her gün yeni bir olayla uyanıyoruz. Bunun yanında da ekstra gündem yaratacak açıklamalarla da karşılaşıyoruz. Saçma sapan ve yalan dolan haberler…

            Acaba bugün nerede bomba patlayacak, hangi şehirde askerler ve siviller teröre kurban gidecek diye düşünür olduk. Hangi kör kurşunla karşılaşacağımız hiç belli değil…

            Herkesin aklında, yolda yürürken, toplu taşıma araçlarında veya herhangi bir yerde ansızın ölebilme düşüncesi var artık.

            Yetkililerin tutarsız gündem dışı açıklamaları da bunun cabası… Meclis Başkanının “Dindar Anayasa gelsin, yeni anayasada laiklik ibaresi olmamalı.”açıklaması gündemi farklı bir boyuta taşıyıverdi. Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın karşı çıkışları ve muhalefetin tepkisiyle sonunda “Ben öyle söylemek istemedim, bu benim şahsi düşüncem”  sözleriyle kıvırmaya başladı. Kilis’te her gün İŞİD tarafından atılan katyuşa füzeleriyle insanlar öldürülüyor. Meclisi toplayıp bununla ilgili tedbirleri alması gerekirken meclis başkanı gördüğünüz gibi nelerle uğraşıyor. Meclis Başkanının görevi nedir? Devlet adamlığı; yalan, dolan ve söylediklerini inkâr etmekmiş meğer…

            Her zaman övünürüz. Koskoca ülkeyiz. Terör olayları şiddetini artırdığı zaman başbakanımız “Hiç kimse Türkiye’nin gücünü test etmesin! Gereken tedbiri zamanında alır ve üzerlerine darbeyi indiririz.”gibi yuvarlak sözlerle günü kurtarmaya çalışıyor.

            Kilis’e her gün bir ‘Katyuşa’ füzesi düşüyor evler yıkılıyor ve canlar gidiyor. Herkes can derdinde ve dükkânlar kepenklerini kapatıyor. Esnaf ve halk korku içinde… İŞİD’e fırtına toplarıyla ateş ediliyor, “Şu kadar İŞİD’çi öldürüldü” deniliyor. Kardeşim 30 yıldır Kandil’i uçaklarla bombalıyorsunuz ama Kandil eskisinden daha güçlü yerinde duruyor. PKK yine Kandil’den harekâtını eskisinden daha güçlü yapıyor. Uzaktan atışlarla bu işin üstesinden gelinemeyeceğini pekâlâ sizler gayet iyi biliyorsunuz.

            ABD’nin dolduruşuna gelip Rus uçağını düşürür ve güneyinizde sizi füzelerle vuran İŞİD terör örgütüne karşı ne bir uçak kaldırıp bombalar ve ne de bir kara harekâtı yapıp yok edebilirsiniz. ABD’nin güvenilmez bir NATO ortağı olduğunu bilmiyor musunuz?

            3–4 yıllık bir örgüt nasıl bu hale geldi. Dünya devi ülkeler bu örgütün üstesinden neden gelemiyor? İŞİD’in arkasında hangi güçler var? Füzeler, silahlar ve lojistik yardımlar bunlara kimler tarafından veriliyor. İŞİD’i hangi ülkeler ne amaçla kullanıyor? Önce bunların iyi tespit edilip Birleşmiş Milletlerin gündemine taşınması ve buna göre önlemlerin alınmasında fayda var.

            Koalisyon uçakları İŞİD’i bombalıyor. Fırtına obüsleriniz uzaktan İŞİD mevzilerini bombalıyor. YPG güçleri savaşıyor. Özgür Suriye ordusu Esad ve İŞİD’le savaşıyor. Sonuç elde var sıfır. Ama Kilis yine füzelerle vuruluyor. Katyuşa füzeleri kamyonetlerin üzerine yerleştiriliyor. Her vakit hareket halinde ve toplarla bu işin üstesinden gelinemez deniliyor ama bizimkiler milletin gazını almak için atışa devam ediyor.

            ABD Türkiye’de İncirlik üssünü 1973’de kurdu. O günden bu güne kadar Türkiye’ye zararından başka hiçbir faydası olmamıştır ve olamaz da… Irak’ın kuzeyinde 36. paraleli icat ederek Barzani yönetiminde Kürdistan’ı kurduran ve Musul, Kerkük Erbil gibi Türkmen kentlerini yağma ettiren ve İŞİD’in Musul’a yerleşmesini sağlayan o değil mi? ABD ve Koalisyon uçakları İŞİD’i Suriye’nin kuzeyinde bombalıyor ama aynı güçler Türkiye’nin terörist ilan ettiği PKK’nın yan kolu olan PYD’ ye de her türlü yardımı yapıyor. Onlara ne derece güvenilir? ABD İncirlik üssünü 1973 yılında kurduğu günden bu tarafa Türkiye’nin düşmanlarına bu üsten yardımlarını yapıyor. Türkiye’yi idare edenlerin gıkı çıkmıyor.

            Şimdi Almanya da Türkiye’de üs kuracakmış? Bir Alman yetkilisi üssün amacının “Almanya’nın Ortadoğu’daki çıkarlarını korumak” olduğunu ifade ediyor. NATO içerisinde Türkiye’yi korumak değil? Zaten korumazlar. Çünkü zamanında Malatya ve Urfa’ya yerleştirilen füzeler sökülüp Hollanda’ya götürülmedi mi?.AB’ye Türkiye’nin girmesine engel olan Almanya değil mi de onlardan yardım bekliyoruz.Onların üs açmalarına yardımcı oluyoruz.ABD’den Türkiye’nin korunması için uzun menzilli füze taşıyan uçaklar istiyoruz.Kıbrıs’ta ve Kuzey Irak’ta bizi arkadan vurup ambargo uyguladıklarını da gördük.

            Hani biz büyük ve güçlü ülkeydik. Uçak, top, tank, füze ve silahlarımızı kendimiz yapıyor ve kimseye muhtaç değildik. Nerede kaldı bu sözler?

            ABD 45 yıldır İncirlik üssünü kullanıyor ve oraya yerleşti. Gideceği yok. Almanya’da üs kuracak o da kolay kolay gitmez. Türkiye oldu üs çöplüğü… Nerede kaldı güçlü ve bağımsız Türkiye hey dostlar…

            Köprüleriniz, barajlarınız, yollarınız her şeyiniz sizin olsun, köle olarak uyanmadan uyanın artık!

 

            Allah olayları görmeyen gözlere idrak etmeyen beyinlere, işitmeyen kulaklara; akıl, izan versin, Müslüman Türk’ü korusun. Şehitlerimizin ruhu şâd olsun!     

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat