TOKAT GAZETESİ

Tokat futbolunun altın yılı

Tokatsporumuz sezonun en son maçında şampiyonluk kadar önemli TFF 2. Lig klasman grubunda kümede kalma maçında Keçiörengücü’nü 2-0 gibi net bir skorla mağlup etti. Bu netice ile kendisi gibi aynı seviyede veya Erzurum, Yozgat, Çorum gibi daha üst seviyede olan vilayetlerimizin takımlarının amatör küme, BAL’da takımların bulunduğu ortamda Tokatsporumuz TFF 2. Lig Klasman Grubu’nda yerini muhafaza ediyordu.

            Tokat futbolunun kükrediği bu haftada Erbaaspor, Trabzon Karaderespor ekibini 1-0 mağlup ederek TFF 3. Lige, Tokat Amatör Küme Şampiyonu olan Turhalspor da BAL’a terfi ediyorlardı. Bu manzara Tokat futbolunun altın yılı olarak Türkiye liglerindeki yerini bir üst seviyeye çıkarmış oluyordu. Tebrikler, tebrikler, tebrikler diyoruz.

            Keçiörengücü-Tokatspor maçında gözümüze takılanlara gelirsek;

            1) Protokol tribünü manzarası takımımıza gösterilen alakanın bir üst seviyede olduğunu gösteriyordu. Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız, uzun zamandan beri maçlarımıza gelmeyen Rektörümüz Mustafa Şahin, son zamanlarda sürekli maçlarımıza gelen Belediye Başkan Yardımcısı Osman Altunordu, eski Başkanımız Emin Yılar, Emniyet Müdürümüz Fikri Yalman, efsane eski Başkanımız Dr. Ali Çelik, eski efsane yöneticimiz Mustafa Çevirgen, TÜFAD Başkanı bendeniz, ASKF Başkanı Sezai Işkın, Kulüp Başkanımız Şadi İşeri ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Anadolu Basın Birliği Tokat Şubesi Başkanı Sezai Kaymak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ve Şube Müdürleri, çeşitli daire müdür ve yöneticileri, Bld. Plevnespor Kulübü Asbaşkanı, eski Tokatsporlu futbolcu İsmet Yiğit ve en eski üyelerimizden Ali Barlas, Saip Gökçe’nin bulunduğu manzara Tokatspor’umuzun geleceği açısından da bizlere güzel mesajlar veriyordu.

            2) Maçtan bir gün evvel İşeri restoranda sayın Valimiz Cevdet Can, Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’nun da bulunduğu Tokatsporlu Yönetici ve Futbolcuların moral yemeğinde, Tokatspor’un geleceği için de sarf edilen güzel temenniler ve sözler artık tam manası ile Tokatsporlu olduklarını göstermesi açısından çok önemliydi. Maçtan sonra da sahanın ortasında futbolcularımıza gösterdiği alaka tüm Tokatlıların gözünden kaçmamıştır. Memleketimizin yetiştirdiği bu genç Belediye Başkanımız Tokatspor’umuzun yegane sahibi olduğunu gösterdi.

            3) Taraftarlarımızın bu maçta futbolcularımız ve Yönetim Kurulumuz hakkında yaptıkları aleyhte tezahüratlar, kendilerine hiç yakışmadı. Bütün sezon takımımızı destekleyen, 12. Adam olarak hareket eden taraftarlarımız bu güzelliklerini bir kalemde silmiş oluyorlardı.

            Maçın teknik yönüne gelince;

            Takımımız Keçiörengücü maçında çağımızda oynanan modern futbol taktiği olan, sahanın her bölümünde rakibini karşılayan, topun arkasında olarak oynanan kontrollü taktiği ile bize göre fevkalade bir futbol oynadı. Bu güzel futbolun ürettiği gol pozisyonlarını değerlendirebilse netice daha farklı olurdu diye düşünüyoruz. İnşallah önümüzdeki sezon bu güzellikleri görür, takımımızı şampiyonlukları kovalayan bir takım olarak seyrederiz.

            Hülasa, şampiyonluk maçı kadar önemli bir maçta takımımızın oynadığı futbol önümüzdeki sezon için de iyi bir sinyal verdi. Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu, Valimiz Cevdet Can’ın destekleri, şimdiye dek takımımızla ilgilenmeyen siyasilerimizin de desteği ile inşallah önümüzdeki yıl daha üst noktalara çıkar, Tokatspor da güzel neticeler alır. Tüm Tokatlılar ve Tokatsporlular bu ilgiyi bekliyor, ümit ediyorlar. Bu arada kısa bir süre için de takımımızı çalıştıran Teknik Direktör Mustafa Ceviz ve ekibi, Menajerimiz Aytunç Bozkurt, Futbol Şube Sorumlusu Ömürden Çalışıcı’yı yaptıkları çalışmalardan ötürü, tüm Tokatlılar, Tokatsporlular tebrik ediyor, bunu belirtmeden de geçmeyelim.

 

            Sayın spor severlere sevgi ve saygılarımızı sunar, Tokatspor’umuzu önümüzdeki sene daha güzel neticeler almasını temenni ederiz. 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat