TOKAT GAZETESİ

13’CÜ PİLAV GÜNÜ

GAZİ OSMAN PAŞA LİSESİ MEZUNLARI GELENEKSEL 13’CÜ PİLAV GÜNÜ BULUŞMASI

            Gazi Osman. Paşa Lisesi ve mezunları derneği ortaklaşa olarak her yıl yaptığı pilav gününü geleneksel hale getirdi. Bu yıl 13. yapılacak olan pilav günü daha kapsamlı olacağa benzemektedir.

            Hem mezun öğrencisi olduğum ve hem de öğretmenlik yaptığım Gazi Osman Paşa Lisesi ile gurur duymaktayım.79 yıldır Tokat’ta eğitim veren lisemiz, üniversite sınavlarında başarısından söz ettirmekte ve bu başarısı biz mezunlarını da gururlandırmaktadır.

            Başta okul müdürü ve yöneticileri olmak üzere genç-dinamik öğretmen kadrosu ve aralarındaki uyumlu çalışmaları ile başarıyı artırmaktadır. Okulun başarısını daha da artırmak, mezunları bir araya getirip hasret gidermelerini ve okullarına maddi ve manevi destekte bulunmalarını sağlamak amacıyla G.O. P Lisesi mezunları Derneği kurulmuştur. Okul yönetimi ve Derneğin birlikte çalışması Gazi Osman Paşa Lisesini liseler arasında ilk sıraya yükseltmiştir.

            Derneğin ilk kurucusu Bilal Durmaz, bir önceki dönem başkanı Necmi Melek ve şimdiki başkanı Av. Melih Yardımcı, başkan yardımcısı Av. Hadiye Ardahanlı ile Osman Çakmak’a G.O. P Lisesi mezunu olarak teşekkür etmek bir vefa borcudur.

            12 yıldır mezunlarını ve öğretmenlerini bir araya getirip tanıştıran, kaynaştıran ve hasret gidermelerine vesile olan ve  pilav gününde güzel ve keyifli bir gün geçirmelerini sağlayan Okul Müdürüleri ve Dernek başkanlarına minnet borçluyuz.

            Her yıl mezunlara dernek tarafından plaket verilmektedir. Bu yılda 1968–1969 mezunlarına plaketleri verilecektir. Önümüzdeki yıl da inşallah biz alacağız.

            G.O. P.Lisesinden mezun olup da Bakanlık, Milletvekilliği, Belediye Başkanlığı ve yüksek kademelerde görev almış yüzlerce arkadaşımız vardır. Bakanlık yapmış olan büyüklerimiz Dr. Cevdet Aykan, Ali Şevki Erek ve Metin Gürdere’dir.

            Cumartesi 13.sü yapılacak olan Geleneksel Pilav Günü 12 yıldır yapılmakta ama bunun yıllık 100 bin Liralık bir maliyetinin olduğu gerçeği var. Bunu karşılamak zor bir iştir. Mezunlar olarak bizim de karınca kaderince azda olsa bir katkımız olursa mali yükün azalacağı muhakkaktır. Okul Müdürü Mehmet Yorulmaz ve Dernek başkanı Av. Melih Yardımcı koordinatörlüğünde, Hasan Akar ve Mahmut Hasgül’ün gayretleriyle kaliteli ofset baskılı ALMANAK dergisi çıkarmaktadır. Bu yılda dergi çıkarılacaktadır. Dergi kaç lira olursa olsun her GOP Lisesi mezunu bir tane alırsa, azda olsa bir katkıda bulunmuş olur diye düşünüyorum. Dergiden alınan paralar hiçbir yere harcanmadan öğrencilere burs olarak verilmektedir.

            Uzun yıllar GOP Lisesi müdürlüğü yapmış olan Mustafa Çakır’ı da hatırlamadan geçemeyeceğim. Başarılı ve disiplinli çalışmaları ile üniversite sınavlarında iyi dereceler yapan öğrenciler yetiştirmiştir. GOP Lisesi müdürlüğü yapmış olan Hayrettin Ünal ve Mustafa Coşkun beye de teşekkür ederiz.

            Her yıl olduğu gibi mezunlar bu yıl da saat 10’da cumhuriyet meydanına yürüyerek gidilecek.Saygı duruşundan sonra istiklal marşı söylenecektir. Sonra dönüşte GOP Lisesi Konferans salonunda mezunlarla hasbıhal ve anılar üzerine konuşmalar yapılacak ve 1968–69 mezunlarına plaketleri verilecektir. Daha sonrada toplu halde yemeğe geçilecektir.

            Bütün mezun arkadaşlarımızın geleneksel hale gelen bu pilav gününe katılmalarını dilerim. Emeği geçen herkese şahsım adına teşekkür ederim. Ayrıca rahmetli olup aramızdan ayrılan bütün mezun kardeşlerimize Allahtan rahmet dilerim.

 

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat