TOKAT GAZETESİ

Kongrede Tokatspor kazandı

>Ercan Süsoy>

 

Her sezon sonunda olduğu gibi Tokatspor’un yaptığı kongrelerden biri daha geride kaldı. Şadi İşeri başkanlığındaki liste çoğunluk oyu ile seçildi. Şadi İşeri başkanlık görevini bu kez genel kurul ile kazandı.

Tokatspor’un bu olağanüstü kongresinde gözümüze takılan hususlara gelince:

1) Tokatspor’un kuruluşundan günümüze kadar yaptığı kongrelerin şahsımın da bulunduğu göz önüne alınırsa bu kongre en heyecanlı kongrelerden biri oldu. Şaşalı günlerdeki gibi bir hareketlilik vardı. Bu heyecan ve hareketliliğin yaşanmasına vesile olanlara teşekkürler… Genelde geçmiş kongrelerde tek liste çıkarken bu kez 3 ayrı liste Divana sunuldu. Bundan ötürü ilgi, heyecan vardı. Son yıllarda görülmemiş bir şekilde üye katılımı olmuştur.

2) Bu kongrede kimler yoktu ki… Tokatspor’umuzun kuruluşunda üye olan, efsane Bulancak maçının Yönetim Kurulu içerisinde önemli bir görev alan, hastalığına rağmen yakışıklılığından hiçbir şey kaybetmemiş İlhan Us, son yıllarda kulübümüzün başkanlığını yapmış olan İbrahim Gündüz, Veli Gökyıldız, Dr. Ali Çelik, Erkan Kapıcıoğlu, Muhsin Kurulay, Ahmet Tuğrul Şenocak, Arif Bice, Murat Şahin, Fazlı Akdağ, Mehmet Aktürk, Emin Yılar, Tokatspor’umuzun efsane futbolcuları Bünyamin Eşmeler, Cavidan Şankaynağı, Galatasaraylı eski futbolcu Büyük Mehmet gibi stile sahip olan Ayhan Sarıtaşlı, takımımızın alt yapı faaliyetlerinde yer alan oğlu Agah Sarıtaşlı, Salih Aktürk, Saim Demir, Namık Keskinsu, İsmet Kal, İsmet Yiğit, Nurettin İşleroğlu, Enver Urgancı gibi futbolcuların yanı sıra vilayetimizin sivil inisiyatif kurumlarının başkanları Mehmet Bekçi, Ahmet Hamdi Aydoğan, Fehmi Çankaya, Tokat Baro Başkanı Faruk Bostancı, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Halil İbrahim Yüksel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Yardımcısı Serdar Çinkılıç… Tokatsporlular hepsine teşekkür ediyor…

3) Kongrenin dikkatimizi çeken görüntüsü de Divan Başkanlığına ASKF Başkanı Sezai Işkın ve katip üyelerin getirilmesiyle, kongrenin disiplini ve asayişinin düzenlenmesinde katkısı olduğunu gözlemledik. Tokatspor’umuzun raporlarını okuyan genç yöneticimiz Ömürden Çalışıcı’nın bu konuda artık kendini yetiştirdiği, düzgün fiziği ve düzgün diksiyonu ile beğeni kazandığı görüldü, takdire şayan bulundu.

4) Üye sayısı 222 iken 128 üyenin oy kullandığı genel kurulda 3 Başkan adayı Divana liste sundu. Şadi İşeri başkanlığındaki liste 73 oyla büyük çoğunluğunun oyunu aldı.

5) Her 3 adayın kongrede yapmış olduğu konuşmalar, yapacakları faaliyetleri belirtirken tavırları ve açıklamaları çok olumlu bir havada kongre üyeleri tarafından takip edilmiştir. Adaylardan Bahri Çabuk’un davranışı, konuşması eski Bahri Çabuk’tan çok farklı bir görüntü içerisindeydi. Biz Tokatsporlular olarak bu adaylarımızın Tokatspor’a faydalı olabilecek çalışmalarını yeni seçilen Yönetim Kurulumuza yönetici olmamalarına rağmen olumlu şekilde yansıtmalarını bekliyoruz.

Hülasa, Tokatspor’umuzun yaptığı bu kongre Tokatsporlu üyelerin gösterdikleri ilgi, alaka, yeniden bir kıvılcımın ve heyecanın eseri olarak görüldü. İnşallah, yeni seçilen Yönetim Kurulumuz geçmiş yıllara nazaran daha destekli, daha dikkatli daha güzel çalışmalar sunarlar ve hareket ederler.

 

Yeni seçilen Şadi İşeri başkanlığındaki Yönetim Kurulumuza başarılar dilerken tüm Tokatsporlulara sevgi ve saygılar sunarız.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat