TOKAT GAZETESİ

SPORA SİYASET KARIŞTI

Spora siyasetin karıştığı Tokatspor Kongresi’nde Ak Partili Tokat Belediyesi kurmaylarının kendi adaylarını desteklemek için topyekün orada bulunmaları diğer 2 adayın gözünü korkutmak mıydı? maksatları demek ki ortaokulda sınıf başkanlığı seçimi olsa adaylarını desteklemek için oraya da giderler. Çünki Tokat onların ve onlardan sorulur.

 

            Geçtiğimiz hafta yapılan Tokatspor Kongresi’nde bir ilk yaşanarak 3 adayla seçime gidilmesi gerçekten özlenen ve beklenen tabloydu. Kazanan Tokatspor oldu. Bu cesaretlerinden Tokatspor sevgilerinden ötürü Vejdi Ayça ve Bahri Çabuk’tu. Bu iki başkan adayımız hiç kimsenin Tokatspor’a başkan olmaya cesaret edemediği bir ortamda hele hele mevcut başkan Sadi İşeri’nin Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun akrabası olması ve encümen üyesi olması diğer adayların karşısında 1-0 önde başlaması demekti. Öyle de oldu. Tokatspor başkanlık koltuğuna oturdu. Gariptir telefonlarla delegeleri toplamak arabalarla taşımak çokta şık ve adil değildi.

 

            Çoğunluğun sağlanamadığı ilk kongrede başkan Şadi İşeri’nin verdiği hayli ilginç bir demeç vardı,  Tokatspor’un bir sezonda 4 milyon gideri 2 milyon geliri olduğunu aradaki 2 milyonluk farkı belediyemiz ve valiliğimiz karşılayacak diye talihsiz bir açıklama yaptı. Sayın Şadi İşeri o zaman şöyle bir soru gelir akıllara ister istemez. Sizin nasıl bir katkınız olacak? Herşeyi valimizden ve sırtınızı dayadığınız Tokat Belediyesi karşılayacak. Demek ki, sizin ne hedefiniz var ne Tokatspor’u ileriye taşımak gibi plan ve projeniz. Sadece başkanlık koltuğunda oturacaksınız öyle mi? Geçtiğimiz sezonda yönetimde görev aldınız. Son 2 ayda başkanlık yaptığınız Tokatspor, son maçta ligde kaldı. Başarınız ve Tokatspor sevginiz ortada. Başkaları istedi diye başkan olunmaz sayın Başkan. Şadi İşeri herkes bildiği başarılı olduğu dalda görev almalı.Sizin başkan olma kararınız İşeri Petrolde çıktı. Ve orada karar alındı. Size de uygulamak kaldı. Başarılı olacağınıza ben inanmıyorum. Sizi destekleyenlerde inanmıyor. Çünki Tokatspor onlar için çerez niteliğinde. Gaye oralarda kendi varlıklarını hissettirmek.

Yoksa Tokatspor düşmüş kalkmış başarısız olmuş inanın tüh bile demezler.

 

            Kongre yapılalı 1 hafta olmasına rağmen henüz bir açıklama yapmayan kulüp yetkilileri acaba nasıl bir hedef  koyacaklar ortaya merak konusu. Eğer 3 başkan 3 teknik heyet göreceksek bir sezondaki gibi buna alıştık artık. Sayın başkan hedefinizin ne olduğunu söyleyin. PTT 1.Lige çıkmak diyemezsiniz çünki başaramazsınız. Ben düşme korkusunu son maça bırakmayın yeter diyorum…

 

 

            Sayın Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu bu şehirde sizin eş dost akrabalarınızdan başka insanlarda yaşıyor, siz bu şehrin tüm insanlarına hizmet için seçildiniz. Tanıdık bildiklerinizi bir yerlere getirirseniz, başarısızlıkta sizindir . sizden olmayan insanlara haksızlık yaptığınızı bir daha düşünün, kamuoyunu yanıltmayın.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat