TOKAT GAZETESİ

Başkan Eroğlu Ve Projeleri Üzerine…

Son günlerde, bir kısım yerel medya ve insanımız Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nu zirveye taşırken, başka bir tarafta Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun çalışmadığını boş işlerle uğraşıp kendini gündemde tuttuğunu yazdı çizdi söyledi.

           Toplumda her meslek kuruluşunda kendi aralarında bir gönül bağı, birbirlerine saygınlığı olmalı. Şehrimizde çıkan bir yerel gazete Başkan Eroğlu’nun, 1 ay önce Tokat için gece gündüz çalıştığından bahsederken ne değişti de 1 ay sonra aksini savunur hale geldi. Yerel yönetimlerin çalıştığının ya da çalışmadığının kararının bu şekilde verilmesi haksızlık olur.

           Yalnız buradaki asıl mesele, diğer gazete ve köşe yazarlarının çarşaf çarşaf resimlerle köşelerine ve manşetlerine taşıyarak Başkan Eroğlu’na methiyeler dizmeleri bir hayli ilginçti. Her iki şekil de etik değildi. Çünki bir aylık sürede yerel yönetimler için karar vermek pek adil olmaz.

          Ama yandaşlığını bu kadar ulu orta gösterip karşı taarruza geçmekte meslek ilkeleri ile bağdaşmaz. Başarılı olmuş ve yaptıkları ile topluma hizmet etmiş insanlar elbette taltif edilir. Fakat yandaşlık bu kadar açık beyan olursa bunda samimiyet aranmaz. İşler başka tarafa yönelir. Konu olan kurum ve insanları savunmak asla basının görevi olmamalı. Olduğu zamanda işte böyle yandaşlık profili ortaya çıkar. Yerel yönetimler partili ve partisiz her kesime hizmet etmekle yükümlüdür. Oy almadığı insanın çöpünü toplamıyorum, alt yapı hizmetini yapmıyorum diyebilir mi? Diyemez. Belediye başkanları seçilip koltuğa oturduğunda parti rozeti onun için bir anlam ifade etmemeli. Basının doğruya ve yanlışa yaklaşımı aynı olmalı. Yanlışa sırf taraf olduğu için susarsa işte o zaman birimiz methiyeler dizer diğerimiz karşı atağa geçeriz. Memleket için ne hizmet talebimiz olur ne de toplumun sesi oluruz. Kısır bir döngü içerisinde döner dururuz dolap beygiri gibi.

           Peki methiyeler dizilen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu 3 yıla yakın zamanda ne vaad etti, neleri yaptı, neleri yapamadı? İsterseniz ona bir bakalım.

           Her mahalleye kadın ve gençlik evleri, mahalle konakları, asfalt ve kaldırım çalışmaları, cadde ışıklandırmaları, mahalle iftar yemekleri, bu arada bu yemeklerden 150’ye yakın vatandaşımızın zehirlenmesi, Tokatspor Kulübü başkanlığına kendi akrabasını getirmesi, Dabakhaneye yapılan otoparkın açılışı için acaba sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ı mı bekleniyor yoksa mühendislik hatası mı var?

3 yılda sadece Meydan Projesi için GOP Lisesi bahçesinde yer alan pansiyonun yıkılması.

        Ama ne yıkılma. Boğaza tüp geçit yapılmış gibi, dozerlerin önünde poz vermeler. Sanırsınız ki meydan gerçek kimliğine kavuştu. Sayın Başkan proje 3 aşamada bitecek, Meydan Projesi sizin için gelecek seçime iyi bir referans olmalı sanırım. Eğer bittiğinde nasıl olacağının bir maketini billboardlara asarsanız halkımız da aydınlanır. İşte yapılanlar. Peki vaat edilip yapılmayanlar ne olacak? Prestij caddeleri, GOP Bulvarı aynen duruyor. Niksar Yolu’na yapılacak alt geçitten haber yok. Kent park ne olacak? Kanal Tokat ne alemde? DSİ ve Stadyum konusunda hala ümit yok.

         DSİ’nin yeri tamamı kent park olacaktı yarıya düştü. Stat yeri ise hala aranıyor. Kanal Tokat’ta kayıklara değil taş duvarlara bakıyoruz. Pazar yeri ne olacak? Halâ mahalle aralarında sıkışıp kalacak mıyız? Sayın Başkan 25-30 yıllık binalar yıkıldığında mı kentsel dönüşüme gireceğiz? Şehir terminali ne zaman taşınacak?

        Tokat’ımızın o kadar derdi varken küçük meselelerle gününüzü doldurmayın. Memlekete hizmet yarışına girişin.

        Sayın Başkan Eyüp Eroğlu siz önce çevrenizdeki insanları iyi tanıyın. Kimler gerçek dostunuz, kimler sırf size şirin gözüküyor onları ayırın. İşte o zaman memlekete olan hizmetleriniz daha da verimli olacaktır.

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat