TOKAT GAZETESİ

TASMALARI EKSİKTİ

Yarım asrı çoktan geçmiş ömrümde yaşadığım bu yedinci darbe. İlk darbe elbette 1960 darbesi...

            Çocuktum demiyorum. Fakat rahmetli babamın göğsüme yapıştırdığı rahmetli Mender'isin fotoğrafıyla bir ilçeyi baştanbaşa "Menderes Ölmedi! Menderes Ölmedi!" nidalarıyla çınlatırken, arkamda beni takip eden çocukların ve gençlerin sayısını hatırlamıyorum. O günden aklımda kalan en büyük hatıra, yaşlıların  benim "Menderes Ölmedi!" çığlıklarımı duyduklarında, hüngür hüngür ağlayışlarıdır...

            Sonraki darbelerden söz bile etmek istemiyorum. Bazılarını alkışlayarak, bazılarını nefretle, bazılarını vurdum duymaz bir şekilde karşıladık. 28 Şubat darbesi de benim üniversite ile ilişiğimin kesilmesine sebep oldu.

            15 Temmuz darbesi diğer darbelerin hiç birine benzemedi, benzemiyor. Bu darbe boğazlarında tasmalarıyla sokağa çıkan bir ne idüğü belirsiz bir güruhun kalkışmasından başka bir şey değil. Bu gözü dönmüş ABD, Yahudi ve İngiliz uşaklarının "Eceli gelen İt cami duvarına..." misalinden yaptığı bir isyan, bir işgal, hatta bir cinnet hareketidir. Bu cinnet hareketinin  sahiplerinin hepsi dıştan olmasa bile içte en iğrenç hastalıklara tutulmuş, toplumdan itilip kakılmaya başlanmış cüzamlı konumuna düşmüş mahluklardan başkası değil. Kadınlarımıza, çocuklarımıza, gençlerimize, camilerimize, meclisimize, cumhurbaşkanımıza varıncaya kadar hiç bir şeyi ayırmadan saldıran bu gözü dönmüş hainler; bir yılan sinsi, bir akrep kadar çabuk, bir bukalemun kadar bin bir yüzlü esfeli safilin seviyesine inmiş insanlık dışı varlıklardır.

            Allaha binlerce şükürler olsun ki bu mendebur adamın ihanetini bu millet ordusuyla, kanıyla kızıyla, kızanıyla topyekun ayağa kalkarak önledi.

            Bu milletin "İstiklâl Ruhu" öldü bilenömel  yine bu millet tarafında kesin bir hüsrana uğratıldı. Yüzlerce şehidimizin, binlere uzanana gazilerimizin kanıyla bir daha sulanan bu toprakların üzerinde ay yıldızlı bayrağımız nazlı nazlı salınmaya devam ediyor.  Bu millet ve bu devletin sahipleri

"Felek her türlü cefasın toplasın gelsin tasmaları dönersem kahpeyim millet yolunda azimetten" diyen atalarının yolunda gitmekte bir an olsun bile tereddüt etmediler. Bundan sonra da etmeyeceklerdir. Fetoşun köpeklerine tasmalarını takıp sokaklarda ibret olsun diye gezdirmezsek, yazıklar olsun bize...

            Hâlâ bu milletin kanını içmeye devam eden, şurada burada "Allah'ın dediği olur" "Ya kazansaydık  görürdünüz o zaman neler olacağını" diyenleri duymak, sosyal medyada  farkına varmak tesadüf değildir. Eroin yerine fetoş irini içmiş bu tasmalı köpeklerin hadlerini bu millet bildirdi. Bundan sonra da bildirecektir.

            Dün akşama kadar fetocü olmaktan şeref duyan, toplumun diğer kesimlerini ahmak görenlerin bugün  taraf değiştirmesi, bunların ne kadar alçak olduklarını bir göstergesidir.

Ey benim büyük milletim!

Asla mahzun olma!

Tarihte kimse senin bileğini bükemez... Bundan sonra da bükemeyecek...

hani bir marş vardı ya:

"Tanklarıyla toplarıyla gelseler dahi evvel Allah

Müslüman kalacak Türkün Ülkesi

Kar, bora, fırtına süküğ bulacak

Sana komünistler, sana Siyonistler ve de

Sana fetocular selam duracak..."

Evet milletin tasma taktığı fetocular hak ettiği cezayı bulacaklar.

Bundan sonra da kimse böyle bir girişimde bulunamayacak.

 

Buna yürekten inanıyorum.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat