TOKAT GAZETESİ

TOKATSPOR’DA SABIR NEREYE KADAR?

Yaşadığımız toplumumuzda öyle bir algı oluşturulmaya çalışılıyor ki; sevdiğimiz insana, seçilen kişilere, bir makamda görevli insanlara şartsız koşulsuz biat edeceğiz, her yaptıklarına onay verip doğruluğunu onaylayacağız. Bu algı Tokatspor yönetimince de beklenmektedir.

Bugün bakıldığında Tokatspor yönetimi de aynı çizgide hareket ediyor. Her yaptıklarını kabul edip her demeçlerini de doğru görmemizi istiyorlar. Kongreden sonra hızlı bir transfer politikası izleyen bir yönetim var karşımızda. Öyle ki Menajer Aytunç Bozkurt futbollarının son baharını yaşayan futbolcuları Tokatspor’a kazandırıyor, Başkan Şadi İşeri ise sadece kombine satılarak Tokatspor’un başarılı olacağını sanıyor. Yok ya. Bu işler bu kadar kolay. Yapmayın beyler. İletişim çağında yaşıyoruz. Herkes her şeyi biliyor ve öğrenmek için de bir tuşa basması yeterli. 30 yaşındaki sakat futbolcuları alacaksın, ligin dördüncü haftasında oynatacak futbolcu bulamayacaksın. Göğsümüzü gererek süper lig patentli sol bek oynayan Gökhan Süzen’i de transfer başarısı diye övünüp manşet yaptıracaksın.

Geçen hafta futbol şube sorumlusu Ömürden Çalışıcı bir basın açıklaması yaparak yapılan bu transferlerin ince elenip sık dokunarak Tokatspor’a faydalı olacak 500 kişilik bir futbolcu grubu içinden seçilerek transfer edildiğinden dem vurdu. Yapmayın etmeyin beyler. İnsanımızı bu kadar aldatmayın. 20 futbolcu alsan; her mevkii için 5 futbolcu sıralasan, 100 kişilik futbolcu grubu eder. Nereden çıkardınız 500 kişilik listeyi. İsimleri say desek 50 kişinin ismini sayamazsınız. Biraz gerçekçi olun bari. Halep oradaysa arşın burada. Artık size 500 futbolcu araştırması da yetmez bu gidişle. Bundan sonra 1000 kişi içinden seçersiniz devre arası transferlerinizi. Nasıl olsa ikinci devre bunların hepsi yenilenecek. Menajeriniz Aytunç Bozkurt bu kulüpte olduğu müddetçe bunları göreceğiz. Devreye de fazla bir şey kalmadı.

Tokatspor’daki bu tarz yönetim şekli taraftarı stattan uzaklaştırdı. Kombine satışı ile övünen başkan Şadi İşeri nerede sattığın kombinenin sahipleri? Stat niye boş? Nerede takımın itici gücü? Demek ki kombine alanlar bazı sebeplerden dolayı alıyor. Bunları bir araştırın. Bugün Tokatspor başarısızsa atanan ve yönetenler suçludur. Çünkü arkalarına aldıkları Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da aynı oranda suçludur. Acaba oluşturduğu yönetimin ne kadar bilgi ve deneyimi var. Hiç araştırdı mı? Öyle bunlar benim akrabam, bu arkadaşımla bir yerlere varılmaz. Ne yazık ki bu Tokat’ımızın makus talihi. Sayın Başkan Eyüp Eroğlu Tokatspor kaçıncı ligde mücadele ederse siz de o ligin Belediye Başkanısınız. Tokatspor bir ilin vizyon açısından birinci derecede reklam aracıdır.

Onun için kimin nerede başarılı olacağına inanırsanız onları çevrenize toplayın görevleri ehil insanlara verin. İşte Tokatspor size örnek olsun.

Şimdi büyük bir olasılıkla toplantılar yapılıyordur. Acaba menajer Aytunç Bozkurt’u mu göndersek yoksa hocamız Mustafa Cevizi mi? Her başarısız sonuçta bu ikilinin gitmesi adet olmuştur. Başkan ve yönetim kendini sorgulamaz bunları biz getirdik diye. Ortada ki başarısızlıktan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokatspor Kulüp Başkanı Şadi İşeri ve Tokatspor Yönetim Kurulu aynı derecede başarısızdır. Önce kendilerini sorgulamalılar. Biz kimleri göreve getirdik nasıl bir Tokatspor takımı kurduk ve bu futbolcularla başarıyı yakalayabilir miyiz diye. Yoldan geçen birine de gel desen gelir. Onun için kabahati başkalarının omuzlarına yüklemeyelim. Suçluyu herkes biliyor. Bir an önce silkelenip Tokatspor’u gerçek kimliğine kavuşturun. Bu kulüp sizlerin değil nüfus cüzdanında Tokat yazan Tokatlınındır. Sabredin biz doğru yoldayız diye mavi boncuk dağıtmayın.

İki kamp geçiren hazırlık maçları ve lig maçları ile beraber 7 maç yapan takım nasıl hazır olmaz? Bizleri yenen takımlar hazır da biz halâ takımımızın oturmasını bekliyor ve birbirlerine alışması için zamana ihtiyaç var diyorsunuz. Önce bunun cevabı verilmeli. Şehirdeki futbolseverleri küstürmüşsünüz. Yanlış transferler ile borçları çoğalmış takım ligin dibine demir atmış siz halâ sabırdan bahsediyorsunuz. Yapılacak en doğru hareket ne menajeri göndermek ne hocayı. Biz bu işte başarısız olduk, bu görev bize bir gömlek fazla geldi deyip yanlıştan dönmeniz olacaktır.

 

Başkan Şadi İşeri ve ekibi…

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat