TOKAT GAZETESİ

Tokatspor'un Yeni Sezonu ve Bugsaşspor maçı

Tokatspor-Bugsaşspor A.Ş. maçı ile tekrar sizlerle, Tokatspor sever hemşehrilerimizle birlikte oluyoruz. Ne mutlu bizlere… Tüm hemşehrilerimize sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

            2016-2017 Futbol Sezonuna yazımızla gecikmeli olarak girmemizin en önemli sebepleri arasında Tokatspor maç takvimi ve o arada bayram tatilinin araya girmesi, gazetemizin de o günlerde yayınlanmamış olmasıdır. Tokatspor’umuzun yeni sezonunu gecikmeli de olsa kutluyor, başarılı bir sezon geçirmesini diliyoruz.

            Her sezon sonunda olduğu gibi Tokatspor’umuzun yaptığı kongrede Başkan Şadi İşeri ve ekibinin büyük bir çoğunluk sağlayarak Yönetim Kurulu oluştu. Yönetim Kurulumuz zaman geçirmeden başarılı bir görev dağıtımı ile çalışmalarına başlamış, takımımızın istikrarı için Teknik Heyeti, Teknik Direktörümüz Mustafa Ceviz ve ekibini, idari işlerde sorumlu Futbol Şube Sorumlusu Ömürden Çalışıcı, Menajer Aytunç Bozkurt’un da görevlerine devam kararı almıştır. Yönetim Kurulumuzun başta Başkan Şadi İşeri, yönetici İsmail Savaş omluk üzere tüm Yönetim Kurulu Üyelerinin gayretleri ile Tokatspor’un tarihinde bir ilki gerçekleştirmişlerdir. Tokatspor’umuz belki de bu kadar kombine biletleri çok satarak elde ettiği gelirle sezon başı parasal rahatlığa erişmiş, bu paralarla da transfer ve diğer harcamaları karşılar bir konum içerisinde olmuştur. Biz burada Başkan İşeri ve Yönetimini bu çalışmalarından ötürü tüm Tokatlılar, Tokatsporlular adına kutluyoruz.

            Sezon başında gecikmeden yapılan transfer çalışmaları ile takımımız geçen sezonlardan beğenilmeyen eski futbolcularımızdan iki üç tanesinin dışında tüm futbolcularımızla yollarını ayırdı. Grubumuzdaki ve diğer gruplardaki takımlara Tokatspor’un ödeyemediği fiyatların üstünde transfer olmalarına mani olunamadı. Kulübümüzün ödeyebileceği ücretlere uyan oyuncularla yeni bir takım oluşturmak zorunda kalınmıştır.

            Yeni teşkil edilen takımımız sezon başında Nevşehir’de kamp yaptı. Oynadığı hazırlık maçları ve kamp dönüşü Sivas’ta Sivasspor ile oynadığı hazırlık maçında oldukça başarılı olmuş ve beğenilmiştir. Sezon başı genelde her takımda görülen hazırlık maçları ve antrenmanlardaki sakatlıklar takımımızın önemli futbolcularında da nüksetmiştir. Sakatlığın fazlaca oyuncuya nüksetmesi takımımızın lig maçlarında eksik kadrolarla oynayarak daha iyi neticeler alamamasına sebep olmuştur. Bu şanssızlığımızın yanı sıra Trabzonspor gibi yeni bir takım kurmak zaruretinden dolayı lig maçlarımızda istenilen neticeler alınamamıştır. İnşallah sakatlık yaşayan futbolcularımız kısa sürede tekrar takıma dönerler ve bu uyum sürecinin de daha fazla uzamadan takımın toparlanmasına vesile olurlar.

            Takımımızın bu konumu tüm Tokatlı taraftarlar ve Tokatspor’u sevenler tarafından hoşgörü ile karşılanmalı, tüm taraftarlarımız, futbol adamlarımız, yöneticilerimiz velhasıl tüm Tokatlılar olarak birlik içerisinde bir birimizi destekleyerek bu badireyi atlatabileceğimizi unutmamalıyız.

            Takımızın sahasında oynanan Bugsaşspor A.Ş. ile 0-0 berabere kalınan maçta gözümüze takılan hususlara gelince…

1) Her zaman ifade ettiğimiz gibi maçta protokol tribününün manzarası takımımıza olan ilginin aynası olması hususudur. Bugsaşspor maçında protokol tribününde bundan evvel oynanan 1461 Trabzon maçına göre daha kalabalıktı. Buna rağmen 1461 Trabzon maçında vilayetimizin Valisi sayın Cevdet Can, Belediye Başkanımız sayın Eyüp Eroğlu, DİMES A.Ş.’nin kurucuları Orhan, Erol Diren kardeşler ve diğer müdavimler vardı. Bugsaşspor maçında Tokatspor’un can damarı olan sayın Valimiz, sayın Belediye Başkanımız yoktular. Bunların yerine eski Belediye Başkanımız Adnan Çiçek, eski Yönetim Kurulu Başkanımız Emin Yılar, en eski müdavimlerden Saip Gökçe, Ali Barlas, TÜFED Başkanı olarak şahsım ve Başkan Yardımcımız Osman Yardımcı, eski Futbol İl Temsilcisi Şahap Kural, Beden Terbiyesinin Şube Müdürleri İbrahim Tarun ve Celal Yurdakul, birçok daire ve dernek başkanları, üyelerini görmek mümkündü. Bu manzara ve görüntüye haydi hayırlı olsun diyoruz.

2) Takımımızın yaptığı tüm maçlarda takımımızı destekler mahiyetteki güzel tezahüratlarla 12. Adam konumunda bulunan taraftar topluluklarının yaptığı tezahüratlar ve destekler gayet olumlu idi. Yalnız maçın son bölümlerinde kulübümüzün Teknik Direktörü hakkında yapılan tezahürata şimdilik çok erken diyoruz. Biraz sabırlı olmalıyız.

3) Sahamızda oynadığımız iki maçta da müsabakayı yöneten hakemlerin hiç de iyi bir yönetim göstermediğini de gözlemliyoruz. İnşallah bundan sonraki maçlarda daha iyi hakemler gelir diye temenni ediyoruz.

Takımımızın teknik yönünden analizine gelince;

Yeni teşkil edilen takımımıza biraz daha sabır etmemiz gerekmektedir. Trabzon takımında yapıldığı gibi Tokat’ımızın tüm Tokatspor severleri, futbol adamları, taraftarları takımımıza destek olmalıyız. Teknik yönden sadece şu kısa hatırlatmayı yapmamızda yarar var kanaatindeyiz. Zaten birbirine alışmamış olan futbolcularımızın mevkileri ve sahada alacağı görevleri daha iyi belirterek hangi mevkide hangi futbolcunun yer aldığı daha iyi belirlenmelidir. Düşük tempomuzu da biraz daha hızlandırmalıyız.

Hülasa, 2016-2017 sezonunun Tokatspor’umuz için hayırlı ve başarılı bir sezon olmasını temenni eder, birlik ve beraberliğimizi kaybetmeden yolumuza devam edilmesi temennisi ile sayın sporseverlere sevgi ve saygılar sunarız.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat