TOKAT GAZETESİ

SENİ SEVİYORUM

Sevmek güzel şeydir. Alçak gönüllülüktür. Fedakârlıktır. Gereğinden fazla ilgi duymaktır. Özden ve içten sevmek ayrı bir duygu, ayrı bir heyecandır.

            Seni seviyorum demek, seni beğeniyorum, kendime uygun buluyorum, yaşantını, düşüncelerini, hareketlerini kendimden bir parça sayıyor, yakın buluyorum demektir. Seni seviyorum kelimesi ağızdan kolay çıkmaz. Çıktıktan sonra da geri durulmaz.

            En yakınında bulunan annenizi, babanızı, ağabey, dede, nine ve akrabalarınızı seversiniz. Elinizden geldiğince onları korur, kollar, yardım edersiniz. Zira onlar da seni korur kollarlar. Çünkü karşılıklı sevgi vardır.

            Seni seviyorum derken karşı cinsten birine birden ani, sert tepki verir. Asıl seni seviyorum kelimesinin altında seninle yaşanan hayatı birlikte paylaşmak istiyorum. Seninle birlikte kazanmak, üretmek, tüketmek istiyorum demektir. Karşımıza çıkacak sevinç, mutlulukları, felaket, zorluk ve zulümleri birlikte paylaşmak istiyorum demektir. Her sevinçte her acıda ortak paydada buluşmak istiyorum. Geleceğe giden yolda, kuracağımız hayalleri birlikte paylaşmak, hayali gerçeğe dönüştürmektir. Her ikimizin sevdiklerini birlikte sevmek, hizmet etmek demektir.

            Seni seviyorum demek, alın teri hizmet demektir. Fedakârlık, paylaşım, emek demektir. Toplumun karşısında el ele, omuz omuza onurlu, mutlu, huzurlu durmak, yürümek demektir. Acıları, gözyaşları, mutsuzluğu silmek demektir.

            Sevgiyle büyüyen bir bireyin topluma daha olumlu hizmet vereceğini, kendinin ve çevresinin mutlu olacağını biliyoruz. Ülkemin her insanı vatanını seviyorum dediği gibi, bu ülkenin içinde yaşayan tüm fertlerini de seviyorum dedikçe birlik dirlik artar.

            O zaman hepinizi seviyorum. Sevgi paylaşmaktır, sevgi kardeşliktir, üretmektir.

            Seven insan mutlu huzurlu insandır. Çevresini, doğayı, hayvanları, bitkileri, insanları sevenler huzurlu yaşayanlardır. Allah’ı sevmek, Allah’ın yarattığı insanı sevmek, canlıları sevmek ve mutluluktur.

            Seni seviyorum diyenlere selam olsun.

            Sevgi yolunuz açık olsun.

            “Mutluluk paylaşıldıkça çoğalır, acılar paylaşıldıkça azalır”

 

Süleyman Erkan

26.09.2016

 

Levent-İstanbul

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat