CEMAL KUTAY KAHRAMAN İLE RÖPORTAJ

U21 İşitme  Engelli Milli Futbol takımı Kalecisi ve  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Beden Eğitimi   Yüksek Okulu Öğrencisi Cemal Kutay Kahraman: Milli sporcu olmam bana çok şey kattı. Kendime olan güvenimi kazanmamda etkili oldu.

            *Bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız hangi okullarda okudunuz bugüne kadar?

CEMAL KUTAY KAHRAMAN: 1996 Sivas doğumluyum. Sivas Namık Kemal  İlköğretim Okulunda okudum. Sivas  Spor Lisesi mezunuyum. Daha sonra Gaziosmanpaşa Üniversitesi BESYO  kazandım. Halen 2. Sınıf  öğrencisiyim.

            *Spora başlama hikayenizi anlatır mısınız  ?

CEMAL KTUTAY KAHRAMAN: Spora Sivas Namık Kemal İlköğretim Okulunda  okurken Beden Eğitimi öğretmenim Burak Petik'in  teşviki ile başladım.

            *Milli takıma seçilmenizde sizi etkileyen etkenler nelerdi?

CEMAL KUTAY KAHRAMAN: Sivas Namık Kemal İlköğretim okulunda okurken katılmış olduğum spor etkinliklerinde  başarılı olmam önce spor lisesine girmemde sonra  BESYO kazanmama ve milli takıma seçilmemde  etkili oldu.

            *Ailenizden bahseder misiniz? Anne ve babanız ne iş yapar? Kardeşleriniz nerede okur? Onların sizin çabalarınıza bakışı nedir?

CEMAL KUTAY KAHRAMAN: Annem, babam ve ablam öğretmen. Diğer ablam ise Malzeme Mühendisi. Ailem her zaman benim yanımda  oldu. Hayatımın her safhasında ablalarım benim yanımda yer aldılar.

            *BESYO Kazanmanızda  sizce neler etkili oldu?  

CEMAL KUTAY KAHRAMAN: BESYO kazanmamda  milli oyuncu ve engelli olmamın rolü var. En önemlisi de Ali Metin Hocamın hayatımda  ve sporu sevmemde başarılı olmamda rolü büyüktür.

            *Milli bir  oyuncu olmanız size manevi olarak neler kattı?

CEMAL KUTAY KAHRAMAN: Milli  sporcu olmam bana çok şey kattı. Kendime olan güvenimi kazanmamda etkili oldu.

            *Bu sporda nereye kadar gelmek isterdiniz?

CEMAL KUTAY KAHRAMAN: Sporda en iyi yerde olmak isterdim. İlköğretim okulunda okurken Donene Müsabakalarına katıldığım zaman Zidan ile tanıştığımızda bu hayatımın en önemli olayı oldu.

            *Sporda kimleri örnek alıyorsun?

CEMAL KUTAY KAHRAMAN: Spor yaparken Joe Hart'ı örnek alıyorum. Hocalardan ise Pep Guardida  örnek alıyorum.

            *Sporun hayatınıza kattığı artı ve eksilerden bahseder misiniz?

CEMAL KUTAY KAHRAMAN: Sporun özel hayatıma kattığı artıların başında  fiziğim, tavır ve davranışlarımla çevremdeki  insanlar tarafından takdirle karşılanmamı sağladı diyebilirim.  Benim eksiğim  yok ama  çevremdeki  acımasız insanların  eksiği  benim  iyi niyetimi kötüye  kullanmalarıdır.

            *Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi BESYO okumak isteyenlere neler önereceksiniz?

 

CEMAL KUTAY KAHRAMAN: BESYO Gaziosmanpaşa Üniversitesi bana çok şey kattı. Hocalarım ile iyi bir okul.  Hocalarımız bizlere gereken  önemi ve özeni gösteriyorlar. Hepsine teşekkür ederim.