TOKAT GAZETESİ

CEMAL KUTAY KAHRAMAN İLE RÖPORTAJ

U21 İşitme  Engelli Milli Futbol takımı Kalecisi ve  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Beden Eğitimi   Yüksek Okulu Öğrencisi Cemal Kutay Kahraman: Milli sporcu olmam bana çok şey kattı. Kendime olan güvenimi kazanmamda etkili oldu.

            *Bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız hangi okullarda okudunuz bugüne kadar?

CEMAL KUTAY KAHRAMAN: 1996 Sivas doğumluyum. Sivas Namık Kemal  İlköğretim Okulunda okudum. Sivas  Spor Lisesi mezunuyum. Daha sonra Gaziosmanpaşa Üniversitesi BESYO  kazandım. Halen 2. Sınıf  öğrencisiyim.

            *Spora başlama hikayenizi anlatır mısınız  ?

CEMAL KTUTAY KAHRAMAN: Spora Sivas Namık Kemal İlköğretim Okulunda  okurken Beden Eğitimi öğretmenim Burak Petik'in  teşviki ile başladım.

            *Milli takıma seçilmenizde sizi etkileyen etkenler nelerdi?

CEMAL KUTAY KAHRAMAN: Sivas Namık Kemal İlköğretim okulunda okurken katılmış olduğum spor etkinliklerinde  başarılı olmam önce spor lisesine girmemde sonra  BESYO kazanmama ve milli takıma seçilmemde  etkili oldu.

            *Ailenizden bahseder misiniz? Anne ve babanız ne iş yapar? Kardeşleriniz nerede okur? Onların sizin çabalarınıza bakışı nedir?

CEMAL KUTAY KAHRAMAN: Annem, babam ve ablam öğretmen. Diğer ablam ise Malzeme Mühendisi. Ailem her zaman benim yanımda  oldu. Hayatımın her safhasında ablalarım benim yanımda yer aldılar.

            *BESYO Kazanmanızda  sizce neler etkili oldu?  

CEMAL KUTAY KAHRAMAN: BESYO kazanmamda  milli oyuncu ve engelli olmamın rolü var. En önemlisi de Ali Metin Hocamın hayatımda  ve sporu sevmemde başarılı olmamda rolü büyüktür.

            *Milli bir  oyuncu olmanız size manevi olarak neler kattı?

CEMAL KUTAY KAHRAMAN: Milli  sporcu olmam bana çok şey kattı. Kendime olan güvenimi kazanmamda etkili oldu.

            *Bu sporda nereye kadar gelmek isterdiniz?

CEMAL KUTAY KAHRAMAN: Sporda en iyi yerde olmak isterdim. İlköğretim okulunda okurken Donene Müsabakalarına katıldığım zaman Zidan ile tanıştığımızda bu hayatımın en önemli olayı oldu.

            *Sporda kimleri örnek alıyorsun?

CEMAL KUTAY KAHRAMAN: Spor yaparken Joe Hart'ı örnek alıyorum. Hocalardan ise Pep Guardida  örnek alıyorum.

            *Sporun hayatınıza kattığı artı ve eksilerden bahseder misiniz?

CEMAL KUTAY KAHRAMAN: Sporun özel hayatıma kattığı artıların başında  fiziğim, tavır ve davranışlarımla çevremdeki  insanlar tarafından takdirle karşılanmamı sağladı diyebilirim.  Benim eksiğim  yok ama  çevremdeki  acımasız insanların  eksiği  benim  iyi niyetimi kötüye  kullanmalarıdır.

            *Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi BESYO okumak isteyenlere neler önereceksiniz?

 

CEMAL KUTAY KAHRAMAN: BESYO Gaziosmanpaşa Üniversitesi bana çok şey kattı. Hocalarım ile iyi bir okul.  Hocalarımız bizlere gereken  önemi ve özeni gösteriyorlar. Hepsine teşekkür ederim.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat