TOKAT GAZETESİ

Demek oluyor ki Tokatspor kaderine terk edilmiş

(Analiz – Nurettin İşleroğlu)

 

Uzun zamandır izlemediğim Tokatspor’u cumartesi günü izlemek kısmet oldu. Ne yazık ki, Tokatspor’un bu içler acısı halini görünce gittiğime de gideceğime de bin pişman oldum. Tokatspor’a ve Tokatspor’u sevenlere bu rezalet tabloyu yaşattırıp izlettirenleri Allah’a havale ediyorum.

Tokatspor hiç kimsenin ne oyuncağı ne atlama taşı ne de siyasi gücüdür. Tokatspor bu şehrin dışarıdaki tek markasıdır. Onu da ucuz hayallerinize alet etmeyin. Tokatspor’a başarı vaat edenler, zirveye taşıyacağız diye nutuk atanlar neredesiniz? Şimdi neden sesiniz çıkmıyor? Çünkü el birliği ile herşeyi yok ettiniz ve yok etmeye de devam ediyorsunuz yönetiminizle birlikte.

Hocayı gönderenler, menajerin işine son verenler, başkan değiştiren mevcut yönetim kendini bu başarısızlık da hiç sorguladı mı? Biz bu işi beceremedik, profesyonel bir kulübü yönetmek bize göre değil diyebildi mi? Sanırım böyle bir sorgulamayı yapmak kimsenin aklına bile gelmez. Herkes bilgili donanımlı fedakar. Çalışma desen hat safhada. Sadece oynamayan futbolcu ve maçta yeterinde destek vermeyen tribünde yer almayan taraftar suçlu. Yöneticilik ve başkanlık iş olsun reklam olsun diye ve karizma olmak için yapılmaz. Başarıyı vaat eden başarılı olmak mecburiyetindedir. Yoksa o koltuğu kimse boşa işgal etmesin.

Şeref tribününde oturan hakemin verdiği yanlış kararlarda ayağa kalkıp tepki gösteren sayın yöneticiler bu tepkilerinizi niçin sezon başı göstermediniz? Bu kulübün paraları boşa heba edilirken neredeydiniz? Niçin bir kişiye mahkum oldunuz? Borçlu olan Tokatspor daha da borç batağına sokulurken neden tepki göstermediniz? Bu transferlerin yanlış olduğu, Tokatspor’a uymayacağı, bu futbolcu kadrosunun bu formayı taşıyamayacağı hiç birinizin aklına gelmedi mi? Daha da önemlisi boşa giden paralara hiç mi içiniz sızlamadı? Sızlasaydı bugün bu acı tablo yaşanmazdı. Tokatspor’a yönetici olmak sizler için bir anlam ifade etmemiş aksi olsaydı içinizden bir babayiğit çıkar baştan masaya yumruğunu vurur karşınıza çıkardı. Yaptığınız yanlışları yüzünüze haykırırdı. Bu da gösteriyor ki oluşan yönetimde böyle birileri yokmuş. Şimdi tribünden hakemin düdüğüne iş olsun diye tepki göstermenizi hiç de samimi bulmadım. Sadece şov amaçlı olduğunu düşündüm.

Şeref tribününe bakıldığında Tokatspor’da başkanlık ve yöneticilik yapmış insanlarla dolmuştu bu hafta. Ne yalan söyleyeyim içlerinde bir tane başarılı olmuş başkanı bile göremedim. Ve de hala o şeref tribününde oturabiliyorlar. Çok da hayrete kapıldım. Başarısız olunan bir yerde bulunmak o sıraları işgal etmek Tokatspor’u umursamamaktan gelir. Etik de olmaz. İnsan başarılı olduğu yerde itibar görür. Taltif edilir. Başarısız olanlara da ne gözle bakılır herkesçe de bilinir.

Voleybol sezonunun başlamasıyla aynı saate denk gelen Belediye Plevnespor’un maçı herşeyi daha da açık seçik hale getirdi. Bir tarafta dolu bir salon, sayın valimiz, sayın Belediye Başkanımız destek için salonda diğer tarafta boş tribünlere kader maçı oynayan Tokatspor. Demek oluyor ki Tokatspor kaderine terk edilmiş. Kongrede elinde telefonlarla delege toplayan başkan yardımcılarımızın voleybol maçındaki heyecanlarına ne demeli? Nasıl olsa kendi içlerinden başkanı seçtirdiler görevleri bitti. Eee gün olur devran döner bu filmlerin tekrarı da olacaktır. İşte biz de o zaman konuşma hakkına sahip olacağız. Bir iki cümlede biz konuşacağız.

 

Bu saatten sonra tek konuşulacak konunun Tokatspor olması gerek. Ne yaparız? Ne yapabiliriz? Gücümüz neye yeter demeliyiz. Aksi halde Tokatspor’u zor günler değil felaket bekliyor.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat