TOKAT GAZETESİ

Taşkın Güngör Devri ve Tokatspor

Tokatspor'umuz bu sezon futbol kamuoyunda beğenilmemiş geçen sezonki futbolcularımızın yüklü transfer ücretleriyle başka bir kulübe transfer etmeleri nedeniyle bu sezon yeni bir takım kurma şanssızlığıyla beraber oynadığı maçlarda hakem hataları şanssız sakatlıklar ve teknik adam hataları gibi sebeplerden ötürü bu sezon istenilen görüntüden çok uzak bir görüntü ile yoluna devam etmektedir. Bakalım bundan sonraki haftalarda neler olacak, hep beraber göreceğiz. İnşallah alınan tedbirlerle işler düzelir temennisinde bulunuyoruz.

            Takımımızın bu kötü gidişinde fatura teknik adamlarla ve onlarla beraber çalışan menajer ve yöneticilere çıkar. Tokatspor'umuzda da bu böyle oldu. Yeni teknik direktör yeni yöneticilerimizin yanı sıra en önemli değişim başkanlıkta oldu. Başkanımız Şadi İşeri yerini yönetim kurulunda üye olan Hasan Hüseyin Koç'a devretti. Tüm bu değişiklikler Tokatspor'umuza hayırlar getireceği kanaatiyle hayırlı ve uğurlu olmasını tüm Tokatlılar Tokatsporlular adına diliyor ve ümit ediyoruz.

Tokatspor Hatayspor maçında gözümüze takılan hususlara gelince:

1. Tokat'ımızda oynanan her maçımızda şeref tribününün görüntüsü Tokatspor'umuza olan ilginin aynası gibidir. Ankaragücü maçında başta sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız olmak üzere tüm protokol tribünü müdavimleri yer almıştı. Hatayspor maçında ise ne sayın Valimiz ne Sayın Belediye Başkanımız başta olmak üzere protokol tribünün müdavimleri yoktular. Gözümüze takılan en önemli kişilerin başında Eski Belediye Başkanımız Sayın Adnan Çiçek ve eski başkanlarımızdan Sami Ülkü, Emin Yılar ve Şadi İşeri yerlerini almışlardı. Bu arada eski Başkanımız Sami Ülkü'nün yönetim kurulunda yer alan sayın Bekir Atılgan, Sayın Murat Dağcıoğlu ve arkadaşlarının da bu müsabakada şeref tribününde bulunmaları inşallah Tokatspor'umuz açısından sevindirici olacaktır. Gözümüze takılan diğer kişiler arasında Emniyet Müdürümüz Fikri Yalman, eski bayan yöneticimiz Işıl hanım, Hatay'dan gelen yönetici ve taraftarlar ise beden terbiyesinin başkan vekilleri, Tokatspor yönetim kurulu üyelerinin yer aldığını gözlemledik.

2. Takımımızın 12. Adamı konumundaki taraftar topluluklarımız da müsabakanın başından sonuna kadar yaptıkları tezahüratlarla takımımıza katkıda bulunmuşlardır. Bu defa gayet olumlu tezahüratları Tokatsporlular tarafından gözden kaçmadı. Kendilerine tüm Tokatlılar Tokatsporlular teşekkür ediyorlar.        

            Hatayspor Tokatspor maçının teknik analizi

            Takımımız teknik direktör değişikliğine rağmen gösterdiği performansı eski maçlara nazaran hiç de değişmediğini gözlemledik. Yine aynı nakarat yeterli olmayan mücadele rakip kaleye yapılmayan hücum girişimleri ne önemli gol pozisyonları ne de rakip kaleye gol vuruşları bunların hiçbirini göremediğimizi belirtiyoruz. Takımımız sadece modern futbolun gereği olan topun arkasında kalarak rakiplerine az pozisyon veren oyun taktiği ile oynamaya çalışması idi.

            Takımımızı mevki mevki incelersek

1. Kalecimiz Atacan çok tecrübeli bir kaleci olmasına rağmen kendine çok güvendiği için bundan evvelki maçlarda olduğu gibi pozisyon hataları yaparak bu maçta da gol yedi. Hayat maçında da biraz daha dikkatli olsa o topu çıkarabilirdi. Bununla beraber bu sezon takımımıza transfer olan kaleci Atacan yedek kalecimiz Ertuğrul, geçen sezondaki kalecilerimizden çok daha iyi birer kaleciler.

2. Defans bloğu yine oldukça başarılı bir görüntü içerisindeydi. Bu bloğun merkezinde yer alan kendi alt yapımızdan yetişen Gökalp ve Haluk gerek hava üstünlükleri ile gerek yer alışları ile bizden tam not aldılar. Alıkları topu biraz daha az hata yaparak pas yüzdelerini geliştirirlerse birinci sınıf stoper mevki için ideal bir futbolcu olacaklar gibi. Geri dörtlümüzün kenar bekleri vasat bir görüntü çizmelerine rağmen defansif olarak az hata yapmalarına rağmen kanatlardan yapacakları bindirmelerle takımımıza hücum yapmasına yardımcı olmalıdırlar. Bu bindirmeleri daha fazla yapmalıdırlar.

3. Orta sahamızdaki teknik direktörümüzün en isabetli kararı ile BJK'lı Gökhan Süzel'in orta sahada ön liberoda yer vermesi olarak gördük. Gökhan fizik yapısı ile diğer ön libero ve orta saha oynayan futbolcularımızdan çok az gördüğümüz mücadeleyi bilhassa rakip futbolcularla top kalmak için yaptığı bir orta saha futbolcusuna yakışan konumu içerisinde denen tek futbolcumuzdu diyebiliriz. Gökhan'ın yanında yer alan diğer ön liberomuz Erdi de gerek fizik gerekse de pozisyon bilgisi bakımından iyi olmasına rağmen rakiple daha iyi mücadele etmesi ve topu da Gökhan Süzen'le beraber oyuna daha iyi sokmalıdırlar. Orta sahamızda hücuma yönelik santrafor arkası özelliğine sahip tek futbolcu olan Soner yeni teknik direktörümüz tarafından sağ iler (sağ açık) mevkiinde yer verilmesi çok büyük bir hata idi. Takımımız sezon başından beri attığı gollerden 3'te ikisini atan bu futbolcu sezon başında oynadığı maçlarda takımımızda santrafor arkası olarak yer alıyordu. Beşiktaş alt yapısında yetişen Soner'in takımımızda santrafor arkası hücumcu orta saha oynayacak tek oyuncu olduğu göz ardı edilmemelidir.

4. Forvetimiz Soner sağ ileri (sağ açık) Emrah santrafor, Eser sol ileri (sol açık) yer almıştı. Soner bu mevkide hiç de faydalı olamayacağını diğer maçlarda göstermişti. Bize göre takımımızın çabuk ve süratli futbollarıyla Hakan Albayrak ve Eser kanatlarda yer almalıdırlar. Teknik Direktörümüzün takımımız birinci devrede topun arkasında kalayım derken çok geriye yaslanmasını görmelidir ki maçın ikinci devresinde sakatlıktan yeni çıkan santraforumuz Eren oyuna alınarak maçın başından sonuna kadar Tokatspor kadrosuna geç katılan ve ön hazırlığı yapmadığı için form tutamayan Emrah'la birlikte çift santrafor denemesine girişmesi takımımızı neredeyse on kişi olarak maça devam ediyor gibi görünmesine sebebiyet vermiştir.

Hülasa olarak yeni başkanımız hemşerimiz Hasan Hüseyin Koç takımımızı tek başına sırtladığı gibi davranmasından dolayı kutluyor, yalnız daha evvelki yıllarda olduğu gibi yönetim kurulu başkanımızın nasıl olsa bu işi yapıyor diye tek başına bırakmayıp tüm Tokat olarak maddi manevi destek çıkılmalıdır. Sayın Valimiz Cevdet Can, Sayın Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu şimdiye kadar kulübümüzle hiç ilgilenmeyen siyasilerimiz iş adamlarımız sivil toplum kuruluşları vilayetimizin tek temsilcisi olan Tokatspor'umuza sahip çıkmalıdırlar. Allah göstermesin takımımız bizim gibi olan Amasya, Yozgat Çorum Erzurum, Erzincan vilayetleri gibi vilayetler olmamalıdır. Düşmek çok kolay, takımımıza bu lige çıkarmak da çok zordur.

            Takımımızın yeni teknik direktörü Taşkın Güngör ve ekibine biz futbol adamları olarak bizden evvel çalıştırdığı takımlarda yapmış olduğu başarılı çalışmalarından ötürü güveniyor kendilerine tam destek veriyoruz.

            Tokatspor bundan sonra yapacağı maçlarda futbol şansının bizden yana olması dileğiyle başarılar diliyor sayın spor severlere sevgi ve saygılar sunuyoruz.

 

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat