TOKAT GAZETESİ

Tokatspor-Kırklarelispor maçı

Takımımızın uzun ince yolda lig maçları devam ediyor. Puan cetvelindeki konumumuzdan ötürü mutlaka 3 puan almamız gereken Kırklarelispor maçında bir devre iyi bir devre kötü futbol oynayarak berabere kaldı ve ancak 1 puanla yetindi. Artık önümüze bakarak bundan sonraki maçlarda daha dikkatli olmamız gerekiyor. Bütün olumsuzluklar ortada görünmesine rağmen yine de biz yeni Başkanımız Hasan Hüseyin Koç’a, yeni teknik direktörümüz Taşkın Güngör’e ve ekibine güveniyoruz. Haydi hayırlısı diyelim.

            Tokatspor-Kırklarelispor maçında gözümüze takılan hususlara gelince…

            1) Hafta arası yeni Başkanımızın İşeri Petrol Tesislerinde futbolcu – teknik adamlar – yönetim kurulu üyelerini buluşturduğu yemekte sayın Valimiz Cevdet Can, Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu, TSO Başkanı Ahmet Arat ile TÜFAD Başkanı olarak şahsım ve basın mensupları da bulundu. Bizzat futbolcular ve teknik adamlara bu kadar güzel konuşmalarla desteklendiğini bu kulüpte az gördük. Ayrıca Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız, yeni Başkanımıza maddi bakımdan da destek çıkacakları sözünü bizlerin de bulunduğu ortamda verdiler. Bu çok yerinde bir davranıştı. Kendilerine buradan tüm Tokatlılar, Tokatsporlular adına teşekkür ediyoruz.

            2) Her zaman olduğu gibi protokol tribününde maça gösterilen ilgiye odaklandık. Belediye Başkanımızın sayın Eyüp Eroğlu’nun Başkanı olduğu Bld. Plevnespor kulübünün müsabakasına gitmeyerek Tokatspor maçını izlemesi artık Başkanımızın bu meseleye daha da çok değer verdiğini gösteriyor. Bunu Tokatspor açısından da çok iyi bir gelişme olarak görüyoruz. Valimizin şehir dışında olduğu ortamda Vali Yardımcımız Mehmet Küsbeci de maça gelmişti. Ayrıca eski Belediye Başkanımız Adnan Çiçek, İl Emniyet Müdürümüz Göksel Topaloğlu gelmişlerdi.

            3) Takımımızın 12. adamı olan taraftar topluluklarımızın da her zaman olduğu gibi yaptıkları güzel tezahüratları, destekleri devam ediyor.

            Tokatspor-Kırklarelispor maçının teknik analizine gelince…

            Takımımız bu sezon en iyi futbolunu oynadığı birinci devrenin arkasından teknik adam yanlışlarından ötürü ikinci devrede en kötü futbolundan birisini ortaya koydu. Halbuki tüm futbol adamları zevkle izlediğimiz birinci devreden mest olmuştu. Takımımız birinci sınıf bir takım gibi hatlar arasında kalan mesafeleri birbirine yakın tutmuş, sahanın her alanında çabuk ve hızlı paslaşmalar yapıyor, sağdan ve soldan hücum girişimleri ile yapılan ortalar ve top kesme paslarını maalesef ceza alanı içinde bunlardan faydalanacak bir santrafor eksikliği ile netice alamıyordu.

            Orta sahamızda yer alan futbolcuları genelde ön libero karakterinde olduklarından santraforumuzla iletişim kurabilmede boşluklar oluşturmaktadır. Bize göre bu bölgede sakatlığı geçmiş olan Eren Görür santrafor, santrafor arkası olarak da sezon başı gollerimiz çoğunu atan Soner olmalıydı. Üçüncü bölgemizdeki eksikliğimi ancak böyle kapatabiliriz, diyoruz. Hele hele teknik adamımız sahada varlığı ile yokluğu hiç belli olmayan Emrah’ın yanına Eren’i çift santrafor olarak sahaya sürmeyi büyük hataydı. Birbirini hiç tamamlamayan iki ismin yana yana durması arkalarındaki orta saha boşluğunu ortaya çıkarmaktadır. Bu yüzden ikinci devrede Kırklarelispor az adamlı orta sahamızda daha fazla adam bulundurarak topun kendi takımlarında kalmasını sağladılar ve ikinci devrede kötü görünmemizin sebepleri arasında bu da en etkin sebep oldu.

            Teknik adamımız, maçın sonlarına doğru da hele hele genç Recep Türköz’ü yedekte Haluk ve Soner bulunmasına rağmen oyuna almasıyla deneme yanılma metodu ile doğruyu bulmaya çalışan bir antrenör görünümü verdi. Recep’i takımımızın eski antrenörü, kendisinden çok şeyler beklediğimiz Mehmet Birinci de böyle yanlış denemelerle kullanmıştı. Recep’in yeteneğine karşın fiziki durumu onun en büyük handikabı olmaktadır. Teknik adamımız deneme yanılma metoduna devam ederse yanılabileceğini de düşünmelidir. Bu takımda Haluk ön lirebo, yeri gelirse merkezi stoper, Soner de santrafor arkası olarak oynatılmalıdır. Bu arada ikinci kalecimiz olan Ertuğrul Furkan’ın da başarılı bir maç çıkardığını gözlemledik.

            Hülasa, biz futbol adamları olarak takımımızın birinci devrede oynadığı futbolu göz önüne alarak bundan sonraki maçlarımızda da daha başarılı olacağı düşüncesini taşıyoruz.

 

            Tokatsporumuzun bundan sonra yapacağı maçlarda futbol şansının bizden yana olması dileğiyle sayın spor severlere sevgi ve saygılar sunarız.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat