TOKAT GAZETESİ

Kritik maçlara doğru…

Tokatsporumuz bu hafta da sahasında İnegölspor ile 1-1 berabere kaldı, ligdeki konumu değişmedi. Artık şu görülüyor ki takımımız bu sezon ikinci ligde ince uzun bir yolda devam etmektedir, haydi hayırlısı diyelim.

            Yeni Başkanımız Hasan Hüseyin Koç’un kulübümüze yaptığı olağanüstü çalışmaları var. Diğer yanda Teknik Direktörümüz ve ekibinin aldığı kararları takip ediyoruz, 5 maçlık serisinde sadece 2 puan alınabildi ve ancak 1 gol atılabildi.

            Tokatspor-İnegölspor maçında gözümüze takılan hususlara gelince;

            1- Her zaman olduğu gibi Protokol Tribününde görülen manzara takımımıza olan alakanın nabzını göstermektedir. Bütün iyi niyet ve alakaya rağmen İnegöl maçımızda ne sayın Valimiz ne sayın Belediye Başkanımız ne de stadımızın yolunu unutan sayın siyasilerimiz vardı. Artık müdavimler de birer birer maçlarımıza gelmemeye başladılar. Hiç de iyi bir manzara değil. Bununla beraber yeni Emniyet Müdürümüz Göksel Topaloğlu, yeni Başkanımız ve bazı yöneticilerimiz, Gençlik Spor yetkilileri yerlerini almışlardı.

            2- Takımımızın on ikinci adamı olan taraftar topluluklarımız da hiçbir kimseye kızmadan vazifelerini yapıyorlar, takımımızı candan güzel tezahüratlarla destekliyorlardı. Helal olsun onlara, diyoruz. Tüm Tokatspor camiası sizlere teşekkür ediyorlar.

            Tokatspor-İnegölspor maçının teknik analizine gelince;

            Teknik Direktörümüzün kadrosuna bakıldığında yer vermediği oyuncular olduğu görüldü. Hafta arası kadro dışı bıraktığı oyuncular olmuştu. 5 futbolcunun kadro dışı bırakılması bize göre hiç de doğru bir karar değildi. Takımımızın son iki maçında oynayan ikinci kalecimiz Ertuğrul Furkan da bu futbolculardan biriydi ve bunu hayretle karşıladık. Futbol takımlarında kaleciler yalnız adamlardır, her bir şekilde sakatlanmaya müsait futbolculardır. Hal böyle olunca da birinci kalecimiz Atacan yarı sakat oynadığı bu maçta, maça devam edemeyecek bir sakatlık yaşasaydı, kalemizi 19 yaşını henüz doldurmamış olan genç kalecimize teslim edecektik. Bu olay geçen sezonlarda Mehmet Bulut hocamızın Çanakkale’de Dardanelspor ile Ziraat Kupası maçında, kadroya takımın ikinci kalecisi ve üçüncü kalecisini almasını hatırlattı. Henüz maça başlamadan, maç ısınmasında ikinci kalecimiz (o zaman kaleci Mehmet’ti) sakatlanınca hiç maç oynamamış genç kalecimiz eldivenleri giymişti. Takımımız 0-4 galipken son dakikalarda genç kalecimizin arka arkaya yediği hatalı gollerle 5-4 mağlup olarak kupadan elenmiştik. Bu netice o sezon TV yorumlarında da yer almıştı. İster miydik, bu defa da aynı şey yaşansaydı… Kaleci en önemli oyuncuların başında gelir, böyle yanlış kararlar verildiğinde mutlaka acı bir fatura çıkar. Bu sezon santrafor olarak alınan Eren, sezon başı bir iki maç oynadıktan sonra sakatlanmış, yeni teknik direktörümüzün zamanında Kırklarelispor maçında da bir devre oynatılmıştı. Bu kadar önemli olan bu futbolcumuz kadro dışı kalmamalıydı. İyi bir teknik adam önemli silahı varsa ona yardımcı olarak maçlara hazırlayıp, ondan faydalanma yolunu tercih etmeli. Sanki kadromuz çok genişmiş gibi genelde takımımızın ilk 11’inde yer alan Soner ve Eray da kadro dışı bırakılmıştı.

            Takımımızın oynadığı futbolda yeni Teknik Direktörümüz geldikten sonra topa sahip olma oranı biraz daha artmış olmasına rağmen gol yolları olan üçüncü bölgede hiç iyi bir görüntü sergilenmiyor. Halbuki kadro dışı bırakılan santraforumuz Eren ve Onun arkasında da teknik direktörümüzün bizzat izlediği Kayseri Erciyes maçında santrafor arkası olarak oynatılan Eren Özen bu mevkiye monte edilerek takımımızın üçüncü bölgesindeki bu boşluklar da giderilebilirdi. Genç santraforumuz Murat Can Yelkaya’nın oyuna girdikten sonra gol atması tüm Tokatsporluları çok sevindirdi. Santraforumuzun bu başarısından ötürü önümüzdeki hafta yapacağımız Gümüşhanespor maçında ilk 11’de yer verilmesi halinde, bu oyuncumuzun tecrübesizliğinden dolayı iyi bir performans gösteremeyeceği kanaatindeyiz. Fizik kapasitesi hiç iyi olmayan Recep’in de tekrar oyuna sokulmasının takıma bir faydası olmadı. Bu arada sağ bek mevkiinde oynatılan Serkan Gürses’in de iyi bir futbol oynadığı ve ısrar edilirse bu mevkiye kazandırılacağı görüldü.

 

            Hülasa, bütün kötü şartlara rağmen daha birçok maçımız var. İnşallah takımımız düzelsin diye dua edeceğiz. Sayın sporseverlere sevgi ve saygılar sunarız.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat