TOKAT GAZETESİ

MÜSLÜMAN OBAMA’DAN SONRA TRUMP’A ÖVGÜLER NASIL OLACAK?

Saf bir milletiz. Yüzümüze güleni dost zannediyoruz. Ona öyle övgüler düzüyoruz ki sonradan kendi kendimize ‘Bunları biz mi yapmışız?” Diyesimiz geliyor. Tabi ki bu arada neler olduğunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Sonradan pişman oluyoruz.

Sekiz yıl önce Obama ABD’ye ilk başkan seçildiğinde ona öyle övgüler yaptık ki sanki Türkiye’ye başkan seçmişiz. Öyle hava estirildi. “Bizimkiler” Obama’yı yere göğe sığdıramıyorlardı. Algı operasyonlarında pek de mahirdiler. Obama seçildiğinde kurbanlar kesildi ve dualar yapıldı. Eğer salâ vermek akıllarına gelseydi onu da yaparlardı. Adamın adını B.Hüseyin Obama diye yazıyorlar, bastıra bastıra da vurgu yapıyorlardı. Obama’nın Müslüman zenci bir aileden geldiğini, namazlı-abdestli ve bunun dünya için bir şans olduğunu yazılı ve görsel basında hep yazıp çizdiler.

Basın yoluyla halk bu algıya o kadar inandırıldı ki Obama; Ortadoğu halkları için bir kurtarıcı ve Türkiye için de bulunmaz bir dost olarak takdim edildi. Bu övgüler ve fanteziler, “bizi deliğe süpürmeyin” ve “beyzbol sopası” görünene kadar sürdü.

Obama ABD’ye başkan seçildi; ölümler, gözyaşları ve milyonlarca Müslüman’ın sürgünü hiç bitmedi. Müslüman kökenliydi ama Müslümanlara en büyük kötülüğü o yaptı.

Obama gibi “Umut” olarak ilan edilen bir başkan döneminde ABD, ortak hareket etmedik terör örgütü bırakmadı. Terör örgütü PYD’yi Türkiye’ye tercih ederek Musul ve Rakka operasyonunu onunla birlikte başlattı. Ve bu günlerde ise El-Bab’a, Peşmerge-PYD ve PKK ile ortak hareket ederek Türkiye’nin önünü kesip Kürdistan’ın Akdeniz’e açılmasını sağlamak amacındadır.

Türkiye’deki FETÖ uşaklarını kullanarak Rusya uçağını düşürttü ve Rusya ile Türkiye’nin arasını açarak Suriye’de ki Türkmenleri Esad karşısında zor duruma düşürdü. Binlerce çoluk-çocuk genç-ihtiyar katledildi.4 milyon Suriyeli sığınmacı Türkiye’ye geldi ve öyle ağırladık ki ülkemize 25 milyar dolara mal oldu.

15 Temmuz 2016 FETÖ darbesinin arkasında da ABD vardı. Bu örgütün başı ve ileri gelenleri ile darbeyi yapan üst rütbeli subaylar hala orada yuvalanmaktadır.

Obama giderayak İsrail’e 30 milyar dolarlık ABD yardımını onaylayarak Yahudilere olan kıyağını göstermiştir.

ABD’de seçimler yapıldı. Trump Başkan seçildi. Bu seçim sürecinde bizim bir kısım boyalı basın Trump aleyhinde o kadar yazılar yazdılar ki; hatta bunlardan bir tanesi daha seçim sonuçları belli olmadan “Hillary Clinton ABD Başkanı seçildi” diye başlık attı. Daha sonra seçim sonucu belli olunca başlığı değiştirdi.

Şimdi Trump’u yağlama-yıkama başladı. Fesli ve kendini tarihçi zanneden birileri Trump’a Davut demeye başladı. İleride Hz.Davut’da derlerse şaşmayın!

Clinton ile Trump arasında farklı bir şey yoktu.Aynı şeyleri farklı biçimde açıklıyorlardı.Trump seçim kampanyası sırasında agresif,hırçın,marjinal ve dobra söylemleriyle büyük kaygı yaratmıştı.Sözlerini eğip bükmeden ve sansürlemeden söylüyordu.

Trump ile ilgili bizim basın ne diyordu:

“ Maganda üsluplu bir adam… Fazlasıyla cahil… Para babası olmasına yaslanmış bir görgüsüzlüğü var. İnceliklerden pek çakmıyor. İslâm’ı ve Müslümanları pek bilmiyor ve bilmediğinin düşmanı… Ayrımcılığa, ırkçılığa fazlasıyla yatkın… Ülkeler arasına duvarlar örmeye pek de meraklı birisi… Kadınlara karşı üslupsuz ve saygısız…

Bütün bu özelliklerine bakarak…

“Eyvah! Dünyanın başına taş yağacak! Bu adam bir felakete yol açacak”

Yardımcılarından birisi:

“Bu ülkedeki bütün camileri yerle yeksan edeceğiz…”

Afrikalı, Amerikalı demek biraz şirin oluyor, bu orman kaçkını vahşilere. Biz normal beyazlar bu orman kaçkını vahşilerden uzak durmalıyız. Ama büyük Yahudi tarafından yönlendirilen eli kanlı hükümet, bizi bu vahşilerle beraber yaşamaya zorluyor.”

ABD’nin Yahudi zenginleri, iş adamları, finans çevreleri, medya elitleri, ünlü sanatçılar,Madonna gibi film yıldızları ve ABD’nin kalburüstü tabakası ve kısaca yerleşik düzen, H.Clinton’ın arkasındaydı. Trump’u ise; ezilmiş halklar, zenciler, işçi sınıfı, ABD’nin alt tabakası desteklemişti. H.Clinton’ın kocasının vukuatları karşısındaki tutumuna ABD halkının gıcık olması, sırtı kalınların H.Clinton’a tam destek vermelerine de sinir olmaları, yerleşik düzenin destek vermesi ABD halkının Trump’u seçmesinde etkili oldu.

Ahmet Hakan Hürriyet’teki köşesinde Trump’ın gelişini AKP’nin gelişine benzetiyor ve şöyle yazıyor: “ Tump’ın önünün kesilmesi için her şey yapıldı. Cumhuriyetçiler bile desteklemedi. Hatta kıytırık Buch bile ‘Oy vermeyeceğim’ falan diye artistikler yaptı. Trump gibi bir adamın inceden “mağdur” durumuna gelmesine bile yol açtılar.

Trump’ın gelişi ile AK Parti’nin gelişi arasında bir benzerlik kurulacaksa… Ancak böyle bir benzerlikten söz edebiliriz. Son tahlilde Trump dediğimiz adam da öyle Kasımpaşalı bir yoksul çocuğu falan değil.”

Önce mağduriyet ve sonra başarı…

Müslüman Obama’dan bunları gördük. Bakalım zaman ne gösterecek? Hıristiyan Trump’tan neler göreceğiz? Onunla ile ilgili neler yazılacak ve neler söylenecek!

Güzel yeşil Niksar’ımız büyük bir yangın felaketini atlattı. Bundan önemli dersler çıkarılması gerektiğini öğrendi. Sahipsiz olduğunu da gördü. Allah bundan böyle yangın-sel ve benzeri felaketlerden ülkemizi korusun! Niksar halkımıza geçmiş olsun!

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat