TOKAT GAZETESİ

TOKATSPOR’DA KONGRE HEYECANI

Geçtiğimiz Cuma günü yapılacak olan Tokatspor Kongresi gerekli çoğunluk sağlanamadığı için bu hafta yapılacak olması bazı polemiklere de sahne olmaya başladı. Kimine göre Kastamonuspor maçının sonucu bekleniyor diye konuşulurken yönetim içindeki sancıları da ortaya çıkardı.

Profesyonel kulüplerde böyle yönetim kargaşası olmamalı. Mevcut yönetim devam edip güven tazeleyecekse bunu açıkça beyan etmeli. Yok ben yoruldum, işlerim dolayısı ile çok sevdiğim Tokatspor’a faydalı olamayacağım bunun için ayrılık kararı aldım oluşacak yönetimlerin önünü açıp dışarıdan ne gerekiyorsa maddi manevi desteğimi vereceğim demek de bir olgunluktur. 

Ya da arkadaşlar ben sonuna kadar bu görevi sürdüreceğim derseniz de bu da sizin kararınızdır. Herkeste saygı duymalı. Önemli olan Tokatspor’a zarar vermeden çalışacak insanların sessizliğe bürünmemesi.

Bazı yaşanmış gerçekleri de kamuoyunun bilmesi gerek. Geçtiğimiz Çarşamba günü Fırınistan’da birkaç yöneticinizle bir araya gelip destek bulamadığınızı, dışarıdan listeler hazırlandığından bahsederken yönetim kurulu üyeniz Ömürden Çalışıcı’ya başkanlık teklif ettiniz mi? Sayın Başkan. Madem böyle bir teklif yaptınız sonradan niçin arkamdan bu arkadaşlar kulis yapıyor diyorsunuz. Siz böyle bir teklif yaptıysanız onlarında çalışması tabii ki hakkıdır. O zaman sizinde kimseye gönül koymaya hakkınız yok. Teklifi yapan siz gönül koyan yine siz. Demek ki bir taraf duygularında samimi değil.

Profesyonel kulüplerde başkanlık ve yöneticilik yapmak pek de dışarıdan göründüğü gibi kolay bir iş değildir. Sizin ve mevcut ekibinizin iyi bilmesi gerekir. Görevlendirdiğiniz insanların bilgi, beceri ve donanımı olmalı. Yoksa böyle kayaya toslar gibi toslarız. İş olsun reklam olsun diye ne başkanlık yapılır ne de yöneticilik. Bu iş önce bilgi ve beceri sonra sevgi ve gönül işidir. Emek ve zaman harcamayanın başarılı olma şansı yoktur.

Sayın Başkan aklıma takılan bazı soruları size sormak istiyorum. Mevcut teknik direktörümüzle anlaşan eski başkan Şadi İşeri’ye ben onunla çalışmam ben başka hoca getireceğim derken aylığı 20 bin liraya anlaşılan hocamıza siz neden artı 90 bin lira transfer parası ödeyerek anlaştınız? Niçin kulübe 90 bin lira yük yüklediniz?

Kastamonuspor maçına bu kriz ortamında 5 bin lira galibiyet primi verdiniz. Bu külfetin kulübe maliyeti 150 bin lira. Bunu siz cebinizden mi vereceksiniz? Yoksa kulüp kasasından mı çıkacak? 50 bin lira prim dağıtıp 100 bin lira maç başı ödeseydiniz daha akılcı olmaz mıydı sayın başkan?

Sayın Başkan, Tokatspor Yönetim Kurulu toplantılarının bir mahremiyeti vardır, olmalıdır da. O toplantılara yönetim kurulu üyelerinin haricinde kimse katılamaz. Aldığınız kararlar o masada kalmalı ve sırrı asla dışarı çıkmamalı.

Hiç kimse öküz altında buzağı aramasın. Ben ne yeni başkanı tanırım ne de oluşacak yönetimi. Benim tek bir amacım ve gayem var oda Tokatspor’un başarısı. Ve gelecek güzel günleri herkesin görmesi. Çünkü başka ne Tokat var ne de Tokatspor…

 

 

Nurettin İŞLEROĞLU

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat