TOKAT GAZETESİ

Tebrikler Tokatspor

Tokatspor’umuz bu hafta sahamızda Kastamonuspor’u 2-0 gibi net bir skorla mağlup etti. Bu galibiyetle 2016-2017 sezonunda bir ilki de gerçekleştirmiş oldu. Kastamonuspor galibiyeti sezonun ilk galibiyeti olarak tarihimize geçecektir. Kocaman bir tebrikler, tebrikler diyoruz.

            Tokatspor-Kastamonuspor maçında gözümüze takılan hususlara gelince…

            1) Her zaman olduğu gibi protokol tribününde görünen manzara Tokatspor’umuza gösterilen ilginin nabzını yansıtıyordu. Önemli bir sebepten dolayı belki de önemli işlerinden dolayı sayın Valimiz Cevdet Can, Belediye Başkanımız sayın Eyüp Eroğlu yerlerini almamışlardı. Bununla beraber Tokatspor hastası olan eski Belediye Başkanımız sayın Adnan Çiçek, eski kulüp başkanlarımızdan sayın Emin Yılar, sayın Sami Ülkü ve eski Yönetim Kurulu üyelerinden Bekir Atılgan, Başkanımız Hasan Hüseyin Koç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Beden Terbiyesi Bölge Müdürü sayın Cemil Çağlar, Şube Müdürleri, Emniyet Müdürümüz Göksel Topaloğlu, spor adamları ile kalabalık bir görüntü verildi. Bu arada Tokatsporlu taraftarların daveti üzerine Antalya’dan kalkıp Tokat’a maç izlemek üzere gelen eski futbolcumuz Taner Savut da protokolde yerini almıştı.

            2) Takımımızın 12. adamı konumundaki taraftar topluluklarımız güzel tezahüratlarla Kastamonuspor taraftarlarını karşıladılar. Centilmence tezahüratları ile takımını ateşlemişlerdir. Tüm Tokatlılar, taraftarlarımıza teşekkür ediyorlar.

            3) Takımlarını desteklemek üzere Kastamonu’dan gelen taraftar topluluğu da güzel tezahüratlarla takımlarını desteklemeye çalıştıkları gibi bizim taraftar toplulukları ile centilmenlik esaslarına dayanarak iletişim sağladılar. Kendilerine bu davranışlarından ötürü tüm Tokatlılar teşekkürler ediyorlar.

            Tokatspor-Kastamonuspor maçının teknik analizi…

            Tokatspor’un her iki devrede de oynadığı futbol almış olduğu galibiyeti hak ettirdi.

            Tokatsporumuz bu sezon ilk defa geçen maçların aksine daha çok mücadele eden, mümkün olduğu kadar topun arkasında kalan bir taktikle oynayan, sahasında ne yaptığını bilen bir takım hüviyetinde oynadığını gözlemledik. Tüm Tokatspor camiasına teşekkürler diyoruz.

            Takımımızı hat hak incelediğimizde…

            1) Kalecimiz Atacan bu sezon en iyi maçını oynadı, diyebiliriz. Maçın birinci devresinde üst üste yaptığı kurtarışlarla büyük bir kaleci gibi oynadığını gözlemledik. İnşallah bundan sonraki maçlarda da takımımızın kurtarıcısı olur.

            2) Defans bloğumuz sağ bek Haluk, merkez stoperler Gökalp ve Serkan, sol bek Gökhan Süzen tertibindeydi. Maçın en başarılı hattıydı. Haluk, Kastamonuspor’un en tehlikeli futbolcusu sol açığını iyi marke etti, Gökalp ve Serkan fevkalade bir maç oynadılar. Gökalp oynadığı bu futbol ile kendisinin PTT 1. Lig futbolcusu olduğunu göstermiş oldu. Gökhan Süzen de müthiş fiziği, mücadeleci futbolu ile takdir topladı, biraz daha dağınık hareket etmemelidir.

            3) Orta sahamızda yer alan futbolcularımız ne rakibi karşılamada ne sahada yer almada, modern futbolun gereği olan defans-ofans görevlerini yeri getiremediler. Serdar Eylik oyunu ve golü ile ön plana çıktı. Rakibi karşılamada en zayıf kalan hattımızdı. Teknik adamımız, kadro içinden defansif görev alacak bir futbolcuyu burada oynatmalıdır.

            4) Takımımızın forvet hattında sağ açık (sağ ileri) Eser, santrafor Emrah, sol açık olarak da eski futbolcumuz Ekrem yer almışlardı. Bu futbolcularımız biraz daha güçlenerek hücum varyasyonlarında daha fazla yer alarak oynamalıdırlar. Ekrem’den daha güzel futbol ve goller bekliyoruz.

            Hülasa, takımımızın Kastamonuspor maçında oynadığı futbol Tokatlı futbol adamları olarak bizleri tatmin etti. İnşallah bundan sonraki maçlarda da bu güzel futbolu devam eder, puan ve puanlar toplarız.

            Takımımızın almış olduğu bu galibiyeti kutluyor, tüm Tokatspor camiasını tekrar tekrar tebrik ediyor, sporseverlere sevgi ve saygılar sunuyoruz.

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat