TOKAT GAZETESİ

YİNE Mİ 15 TEMMUZ?

Konusu 15 Temmuz olan bir programa davet ettiğim arkadaş; “Yine mi 15 Temmuz?” dedi. Sürekli 15 Temmuz’dan bahsedilmesi herhalde arkadaşı rahatsız etmiş olacak ki gelmedi programa. Şundan eminim ki bir süre sonra darbe girişimine de inanmayacak, daha da ileri gidip darbeci bir kafayla bir konuşmaya başlayacak.

Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Tek Yürek”       projesi var. Titizlikle hazırlanmış, bütün yılı içine alan etkinliklerin yer aldığı bir proje bu. 15 Temmuz, demokrasi, milli irade ruhu milli eğitim sayesinde okullarımızda ve şehrimizin her köşesinde dipdiri bir şekilde hayat bulacak. Milli Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı’yı ve emeği geçen herkesi kutluyorum. Hakkıyla işlendiğinde çok faydalı olacak bir proje bu. Başta öğretmenlerimiz olmak üzere herkese görev düşüyor.

Hep 15 Temmuz, daima 15 Temmuz. Aradan beş ay kadar bir zaman geçti ve müzmin hastalık nüksetmeye başladı. Unutuyoruz, unutturuyoruz. Bıkmadan, usanmadan demokrasi demeye, milli irade demeye devam edeceğiz.

Ana muhalefetin ve malum medyanın 15 Temmuz’un hemen sonrasındaki tavırları ile şimdiki tavırları arasında dağlar kadar fark var. Darbe girişimi diyen, fetö diyen ağızlar şimdi çark etti ve fetöcülere iade-i itibar için uğraşacaklarını bile söylemeye başladılar. Bylock kullanan herkes fetöcü olmayabilir diyerek kendilerini kurtarmak isteyen medyacılar var. Böyleleri tutuklanınca da “Basın özgürlüğü yok.” deniyor. Bunların hepsinin gazetecilik faaliyetinden değil de bölücülük faaliyetinden tutuklandığını herkes biliyor ama doğruyu söylemek işlerine gelmiyor.

Avrupa’nın ve ABD’nin tavrını çok önemserim. Eğer onlar bizim gidişatımıza müdahale ediyorsa, bizim yaptığımız çalışmalar hakkında rahatsızlıklarını dile getiriyorsa biz iyi yoldayız demektir.

Yurtdışına kaçan terör örgütü mensuplarına kucak açan, pkkyı terör listesinden çıkaran, fetö liderini kollamaya ve saklamaya devam eden kim olursa olsun bizim gözümüzde terörün en büyük destekçisidir.

15 Temmuz’un en önemli tetikçisi ABD ve Avrupa idi. Bunun somut kanıtı; kaçan darbecilerin soluğu yurtdışında almalarıdır. Her fırsatta ülkemizi karıştırma oyunlarına devam edeceklerini şimdi dolar üzerinden kopardıkları fırtınadan da anlıyoruz.

İnsanların aklı ile oynamaya çalışanlara fırsat vermeyin. Onlar hazıra konmacı bir zihniyetle ve suya sabuna dokunmadan kimi kirletebilirsek o kadar iyi diyerek her yere çamur atmaya çalışıyorlar. Devlet gerekli mücadeleyi yapıyor. Rahat olun.

Hiçbir şeye karışmadan, görmezden gelerek, sanal alemde bile yorum yapmaktan uzak durarak rahatını bozmayanlara da dikkat etmek gerek. Onların kafasındaki gizli hesap şu; yarın ne olacağı belli değil, ortada duralım da neresi ağır basarsa orada poz vermeye başlarız. Bu tipler açıkça terörü destekleyenlerden daha da tehlikelidir.

Vatan toprağı kutsaldır. Ona uzanan el kimin eli olursa olsun hain bir niyetle yapmıştır bunu. 15 Temmuz diyeceğiz. Yine mi diyenlere inat daha gür bir sesle yine 15 Temmuz ruhu diyeceğiz. Recep Tayyip Erdoğan’ın adının geçtiği yerde; yine mi Recep Tayyip Erdoğan diyenlere, daha gür bir sesle yine Recep Tayyip Erdoğan diyeceğiz.

Çok sevdiğim bir sözle bitireyim yazımı: Savaşı ordular kazanır, komutanlar yönetir.

 

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat