TOKAT GAZETESİ

Başkan Koç ve Önemli Galibiyetler

Tokatspor’umuz 2016-2017 sezonunun birinci devresinin son maçında grubumuzun iddialı ekiplerinden olan Eyüpspor’u mükemmel bir futbol oynayarak 4-0 gibi çok net bir skorla mağlup etti.

            Tokatspor Eyüpspor maçında güzümüze takılan önemli hususlar şöyleydi:

            1) Tokatspor-Eyüpspor arasında oynanacak maç öncesi Tokat Gaziosmanpaşa Stadı’nda anlamlı görüntüler ve jestler vardı. Terör saldırısı ile ülkemizin derin üzüntü yaşadığı şu günlerde askerine, polisine sahip çıkan halkın varlığı ile moral bulunuyor. Tokatspor taraftarları maç öncesinde sahada görevli çevik kuvvet polislerini tribünlere davet ettiler. Onlara günün anısına, Tokatspor adının yazılı olduğu polar mont hediye ettiler. Taraftar gruplarının temsilcileri ayrıca protokol tribününe gelerek İl Emniyet Müdürümüz Göksel Topaloğlu’na polar ve bir buket çiçek takdim ettiler. Tribünlere astıkları pankartlar ile de dikkat çektiler.

            2) MHP İl Başkanlığı da “Terörü lanetliyoruz” diye pankart asmış, Plevnespor Kulübümüzün malzemecisi Mehmet Dönmez de Emniyet güçlerine Bld. Plevnespor’un formasını hediye ederek acılarını paylaşmıştı.

            3) Tokatspor kadrosu maça çıkarken formalarının üzerine giydikleri Ay Yıldızlı tişörtleri ile dikkat çektiler. Tokatspor Kulüp Başkanlığının ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” yazılı pankartını taşıdılar. Seremoni sonrasında üzerlerindeki ay yıldızlı tişörtleri çıkardılar ve birer adet gül ile birlikte sahada güvenlik için görevli polislere hediye ettiler.

            4) Bu anlamlı günde gökyüzünden de mesaj vardı. Paramotor ile uçuş yapan İsmail Araz adlı hemşehrimiz Türk Bayrağını göklerde dalgalandırarak stadın üzerinden uçtu.

            Maçtan önce yapılan anlamlı güzellikler hem günün anısına hem de ülkemizde yaşadığımız acı günlerinde tüm halkımıza, askerlerimize, polisimize sahip çıkılıyor diye, birlik beraberliğimizi perçinliyordu.

            5) Gözümüze takılan en önemli olay da Başkanımız Hasan Hüseyin Koç ve Yönetim Kurulunun takımımızın aldığı bu başarılarda önemli kararları, profesyonel yaklaşımları, kurumsal çalışmaları oldu. İnşallah devamlı olur. Biz buradan Başkanımız Hasan Hüseyin Koç’u bu çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, kutluyoruz.

            Tokatspor-Eyüpspor maçının teknik analizi…

            Takımımızı oynadığı fevkalade kaliteli futbol ve aldığı 4-0’lık skordan ötürü kutluyoruz. Bu arada yeni Teknik Direktörümüz Taşkın Güngör ve ekibini, yeni Futbol Şube Sorumlusu, Tokat’ımızın değerli spor adamlarından hemşehrimiz, akademisyen Abdullah Canikli’yi kutluyoruz.

            Takımımızın günden güne, maç maç oynadığı futbolu gelişiyor, bu durum gözümüzden kaçmıyor.

            Son haftalarda takımımızın seviyesi futbol olarak yukarılara çıktı. Bu keyif veren oyununu görmemezlikten geçemeyiz. Son maçlarda oynadığı futbolla üst kümelerdeki takımlar gibi seyri güzel bir konum içerisindeydi. Çağımızın futbol anlayışı topun arkasında kalarak mevkiler arasındaki mesafeleri yakın tutarak saha şablonunu bu anlayışta oynamaya çalışırken attığı 4 gol kadar, rakibimizden hemen hemen hiçbir pozisyon vermeden, gol yemeden maçı bitirmesi daha kıymetliydi. Bu arada sezon başında “bu takımı kim kurdu? Bu futbolcuları kimler aldı? diye eski transfer komitesini suçlamaya kalkanlar vardı. İşler kötü giderken kötüledikleri o futbolcular, bugün güzel futbol oynayan, güzel neticeler alan bu futbolculardan başkası değildiler. Başta biraz zamana ihtiyaç olduğu, tabiatı ile yeni bir Teknik Adam ve yapılanmanın da bu değişimde rolü vardır. Bunu da göz ardı etmemeliyiz.

            Takımımızı hat hat incelersek…

            1) Kalecimiz Atacan ve kadro dışı bırakılan ikinci kalecimiz Ertuğrul Furkan sezon başında söylediğimiz gibi son yıllarda memleketimize transfer edilen en iyi kalecilerdi. Atacan, maçın başından sonuna kadar büyük bir kaleci gibi oynadı.

            2) Defans bloğumuzda Haluk sağ bek, merkez stoperler Gökalp ve Serkan, sol bek Gökhan Süzen tertibi vardı. Bu kadar uyumlu, ofans ve defans görevlerini yapan en iyi hattımızdı. Bu arada üç futbolcumuzun (Gökalp, Haluk, Serkan) alt yapıdan yetiştiğini hatırlatmış olalım.

            3) Orta sahamızda Tolga ön libero, onun önünde Samet ve Serdar yer alıyordu. Orta sahamız diğer maçlara nazaran daha iyi futbol oynamasına rağmen ikinci devrede oynanacak maçların kış sezonu olmasından dolayı ağır saha şartlarına uymaları için daha da kuvvetlendirilmeli, mücadele gücünü daha artırmalıdır. Bu bölgeye daha iyi fizikli, daha mücadeleci futbolcular düşünülmelidir.

            4) Forvet hattında sağ ileri (sağ açık) Eser, santrafor Ekrem, sol ileri (sol açık) Erdi dizilişindeydi. Ekrem sakatlığını atlatmış olarak eski günlerindeki gibi hücum gücümüzü artırdı. Bu arada maçın son anlarına doğru oyuna sürülen alt yapımızdan çıkan Recep Türköz gol için çok çabaladı. Gücünü artırdığını gösterdi. Ve hemen iki dakika sonrasında attığı gol ile tüm arkadaşlarını, camianın mutluluğunu katmerleştirdi. Recep’i bu vesile ile tebrik eder, gücünü daha da artırmak için kendisine iyi bakmasını, daha iyi çalışmasını dileriz. Sonradan oyunu giren Emrah da elinden geldiğince mücadele etti. Bu hattımıza, kadro dışı bıraktığımız santrafor da hesaba katılıp yeni bir isim kazandırılabilir, Ekrem de esas mevkii olan sol ileri (sol açık) mevkiine kaydırılarak hücum hattımız daha da güçlendirilebilir. Bu arada bu mevkilere sakatlık ve ceza alma durumları göz önüne alınarak alternatif futbolcu transferi düşünülmelidir.

Hülasa, yeni Başkanımızla, yeni Teknik Direktörümüzle, yeni Futbol Şubesi sorumlumuzla ikinci devre maçlarımızda daha başarılı olacağımız kanaatindeyiz. Onlara buradan şimdiden başarılar diler, tüm Tokatlılara ve Tokatsporlulara sevgi ve saygılar sunarız.

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat