TOKAT GAZETESİ

KÖTÜ BAŞLANGIÇ

Tokatspor’umuz 2016-2017 sezonunun ikinci devre maçında Etimesgut Bld.spor’a 2-1 mağlup oldu. İkinci devre maçlarına kötü bir başlangıç yapıyordu. İnşallah bundan sonraki maçlarımızda silkinip iyi neticeli maçlar çıkarırız. Bunu canı gönülden temenni ediyor, bekliyoruz, haydi hayırlısı diyoruz.

            Tokatspor-Etimesgut Bld.spor maçında gözümüze takılan önemli hususlara gelince…

            1) Her maçımızda olduğu gibi Şeref Tribünündeki manzara Tokatspor’umuza gösterilen alakanın nabzını yansıtıyordu. Maalesef ne siyasilerimiz ne vilayetimizin Valisi, ne Belediye Başkanımız (maçın ikinci yarısına geldi) yerlerini almışlardı. Acaba işleri mi vardı, çetin kış şartları ve havanın soğuk oluşu mu engeldi? Her ne olursa olsun ilimizin büyükleri, ligde kalma mücadelesi veren Tokatspor’umuzu ilgisiz bırakmamalıdırlar. Şeref Tribününde eski Belediye Başkanımız sayın Adnan Çiçek, Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar, Şube Müdürleri, Emniyet Müdürümüz Göksel Topaloğlu, en eski üyelerimizden Ali Barlas, ASKF Başkan Vekili Adem bey, TÜFAD Başkanı şahsım, eski Başkanlarımızdan Murat Şahin, Başkanımız Hasan Hüseyin Koç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, bazı kamu kurumlarımızın idarecileri maçımızı izlediler. Tokatspor’umuzu kaderiyle baş başa bırakmamalıyız.

            2) Çetin kış şartlarına rağmen Tokatspor taraftarları tribünleri boş bırakmamışlardı. Her zaman olduğu gibi takımımızın on ikinci adamı olan taraftar toplulukları da yerlerini almışlar, yaptıkları tezahüratlarla takımımızı candan desteklemeye devam etmişlerdir. Binlerce, on binlerce teşekkürler, teşekkürler.

            3) Son günlerde vilayetimize yağan kar nedeniyle sahamızın karla kaplı zeminini bizzat başta Gençlik Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar olmak üzere müdürlüğün tüm şube müdürleri, personelleri ellerindeki küreme aletleri ile maça hazır hale getirilmesine yardımcı oldular. Gösterdikleri bu gayretleri takdir ediyor, tüm Tokatlılar, Tokatsporlular adına teşekkür ediyoruz.

            Tokatspor-Etimesgut Bld.spor maçının teknik analizine gelince…

            Takımımız birinci devrenin son maçlarında oynadığı futbol ve aldığı güzel neticelerle bizleri hayli ümitlendirmişlerdi. Aynı takımımızın bu maçtaki görüntüsü hiç de iyi değildi. Hem oynadığı futbol hem de aldığı netice bizleri sükutu hayale uğratmıştır. Devre arası Antalya’da hazırlık kampı yapmasına rağmen takımımız maçın sonuna doğru oyundan düşmeye başladı. Bundan sonraki maçlarımıza daha iyi hazırlanmalıyız. Şu gün olsun, takımımız Federasyona borcu nedeninden transferi açamamıştır. Maç kadrosu futbolcu az olduğu için ancak 16 kişiden oluşmuştu. Önümüzdeki maçları bu kadro yetersizliği ile zor geçeriz. İşin içinde sakatlık ve cezalılar olacak. Bu yüzden mutlaka vakit geçirmeden kulübümüzün transfer yasağı kaldırılmalı, hiç olmazsa alternatif futbolcular transfer edilmelidir. Bu konuda takımımızda önemli görevlerde bulunan spor adamlarımızdan Abdullah Canikli, Fatih Kılıç bu eksiklikleri ilgililere aktarıp, transferi açtırmalıdırlar. Kulüp Başkanımız sayın Hasan Hüseyin Koç yaptığı çalışmaların yanı sıra ne olursa olsun bu transferi açtırmalıdır. Tüm Tokatsporlu taraftarlar Başkanımızdan bu görevi yapmasını bekliyorlar ve güveniyorlar.

            Tokatsporumuzu hat hat incelersek…

            1) Kalecimiz Atacan birinci devrenin son maçlarında çok iyi görüntüsünden bu kez bir hayli uzaktı, tam hazırlanmamıştı. Biraz kendisini güçsüz gördük.

            2) Defans bloğumuzda Gökhan Sözen gittikten sonra onun yerine stoper mevkiine Turgut Selim gelmiş, Serkan Gürses de Gökhan Süzen’in yerine sol bek mevkiine kaydırılmıştı. Turgut Selim’in ilk yarı oynadığı maçlarda da olduğu gibi hattını boşaltıp sol bek mevkiine sarktığını gördük. Son maçlarımızda merkez stoper olarak başarılı maçlar çıkaran Serkan Gürses’in de sol bek mevkiine kaydırılmasıyla sık sık hücuma çıktığını, sanki ikinci sol ileri (sol açık) gibi oyunda 1-0 galipken bile gereksiz bir şekilde bloğunu boşalttığı görüldü. İleri çıkıp geriye geç geldiğinden, rakip takımın bu kanattan gelmesine zemin hazırlamıştır. Hocası Serkan’ı uyarmalıydı. Bize göre Serkan başarılı olduğu merkez stopere geri dönmeli, zaten Turgut Selim de sol bek gibi oynadığı için bu mevkide yer almalıdır. Geri dörtlümüzün diğer iki ismi sağ bek Haluk ve stoper Gökalp de önceki maçlarındaki performanslarından uzak bir görüntüdeydi.

            3) Orta sahamız ne rakibi karşılarken ne de ataklara çıkarken başarılı değildi. Bir de hocamız fizik gücü düşük Recep’i oyuna alınca takımımız tamamen düşmüştür. Şu bilinmelidir ki genç oyuncularımız ancak çok zorda kalındığında oyuna dahil edilmelidirler. Bu ağır şartlardaki sahalarda genç futbolcularımızın faydalı olamayacağı aşikar.

            4) Forvet hattımız son maçlardaki başarılı olduğu dağılıştaydı. Sağ açık (sağ ileri) Eser, sol açık (sol ileri) Hakan, santrafor Ekrem’di. Maçın birinci devresinde önemli gol pozisyonlarına girerken bazen şanssızlık bazen de beceriksizlik yüzünden sadece bir gol atabilmişlerdi. Maçın ikinci devresinde tüm takımımızın oyundan düşmesi, gereksiz oyuncu değişiklikleri forvetlerimizin de birinci devrenin aksine hiç pozisyon üretememelerine vesile olmuştu. Santraforumuz Emrah’ın oyuna çok geç alındığını gözlemledik. Halbuki bu ağır saha şartlarında tecrübesi ile kuvveti ile daha başarılı olabilirdi.

            Hülasa, birinci devrenin son maçındaki formunu bulduğunda yine birinci devrede olduğu gibi başarılı maçlar oynayacağımıza inanıyor, biz Tokatlı futbol adamları olacak Teknik Direktörümüz Taşkın Güngör ve ekibine güveniyor, inşallah birinci devrenin son maçlarındaki görüntüsüne yeniden kavuşmasını ve bundan sonraki maçlarını kazanmasını diliyoruz.

 

            Takımımızı desteklemeliyiz çünkü bir tane Tokatspor’umuz var. Sonra yapacak bir şeyimiz kalmıyor. Sayın sporseverlere sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat