TOKAT GAZETESİ

Yavuz Donat’ı Okumak

Okumayı sevmek bana rahmetli babam Hüseyin yalçın’ın mirasıdır.

Babam ilkokul mezunu olmasına rağmen 3 kardeş arasında tek olarak günlük gazete okurdu. Tercüman gazetesinin çocuk ve gençlik ekleri okuma sevgimize yetişmemize geniş bir katkı sağlamıştır. (Anne sesler nerede? İsimli yayın bekleyen kitabımda bunu uzunca anlattım)

            Bundan dolayı Yavuz Donat okumakta bana baba mirasıdır.

            Yavuz Donat 70’i aşan yaşına rağmen il, il gezerek Valiler, Belediye Başkanları, Rektörler, Ticaret Sanayi Odası Başkanı, halk, Üniversiteler ile görüşerek izlenimlerini sabah gazetesinde köşesine yazıyor. Çoğu ilin ilginç özelliklerini bu yaşıma rağmen bu yazılardan öğreniyorum. Çok faydalı yazılar oluyor. Bazı illeri günlerce yazıyor. Okurunu o iller konusunda aydınlatıyor.

            Geniş bir okuyucu kitlesine sahip olan Sabah Gazetesi ve Yavuz Donat sayesinde illerini tanıtan valiler, belediye başkanları da Yavuz Donat’ı da misafir ediyorlar. Az öz ve vurgulu yazılarıyla Donat şehirleri güzel tanıtıyor. Bazı iller tekrar gidiyor. Eski parlamenter dostları ile sohbetler ederek köşesinde yayınlıyor.

            Son bir ayda Trabzon, Erzurum, Kilis, Gaziantep, Kars ve Van gibi illere gitti. Antalya’yı tanıttı. Halkı dinledi, yazdı, yemeklerini tanıttı. Sorunlarını yazdı.

            “Tokat’ı nasıl tanıtalım” diye düşünülen bu günlerde Yavuz Donat’ı, Ali Şevki Erek’le Tokat’a davet etmek beraber gezdirmek üniversitede konferans verdirmek sanırım Tokat’ın tanıtımına çok katkı sağlayacak.

 

            Bu zor bir iş mi sizce?

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat