TOKAT GAZETESİ

Yorumlar…

Yazmak güzel şey, acaba ne yazsam diye düşünmek de aslında işin heyecan veren kısmı. Ama en güzel yanı da yazıların takibi, okunup, yorumlanması…

Yazılarımdan sonra aldığım sosyal medyadaki yorumları şöyle bir gözden geçirdim. Bir kaçını paylaşmak istiyorum.

*Türk Kadını olarak bu cennet vatanımızda sizin gibi yetenekli kadınların reel hayatta varlığınıza ihtiyaç var. Bulduğunuz imkanlarda da hemcinsinizi yücelterek ortamlar oluşturmak adına yazınsal hayatınızda kaleminiz keskin ve güçlü olmalı diye düşünüyorum. Çünkü kadındır bireyleri büyüten ve onların gelecekte savaşa mı barışa mı katkı sunacağına.. Seda hanım bu bilgi ve bilinç sizde mevcut kendinize daha çok güveniniz. Ülkemizin bulunduğu kasvetli havasına umut verici, birleştirici, bilgilendirici yazılarınızı okuyabilmek dileğiyle. Sevgilerimle. (Altuğ Çağatay)

(-Bu yorumundan esinlenerek, ‘’Kadın olmak bu ülke de zor azizim’’ yazımı yazmıştım. Türk toplumunda kadınların saygın bir yeri olduğunu, varlıklarına ihtiyaç duyulduğunu düşünerek bunu dile getirdiği için kendisine teşekkür ediyorum.-)

*Kutlarım canım kızım, başarıların daim olsun. Yazı yazmak güzeldir, onu düşünmek özeldir. (Hacı Bingöl)

(-Babam… Varlığıyla her zaman gurur duydum. Verdiği öğütler ve desteği sayesinde çizgimi bozmadan bugüne geldim. Bana hep özel olduğumu hissettirdiğin için sağ ol.-)

*Sen yaz güzeliiim.... eleştirileri daima  aklınla sorguladığında tecrübe ayağına gelecektir daima.... eleştiriler tecrübeye davetiye çıkaran itici güçtür... bu sözler de bana ait ... bi yere not et... kutluyorum seni.... (Şerare Yağcıoğlu Kıvrak)

(-Not ettim hocam. Ve işte notlardan birini bugün için kullanmış oldum. Daha nice notlarınızı beklerim.-)

*Yaşamak bu hayatta değerli elbet. Bu fani dünyada yaşamadıktan sonra ahir hayatta ne ile sınava çekileceğiz? Mühim olan bu hayatta sınavı verebilecek şekilde yaşamak. (Fatih Kılıç)

(-Hani hep dersin ya da yazarsın ya Fatih abi, “Hayat bu akıp giderken izi anısı kalmalı” diye, ben de yazıyla geçmişten geleceğe bir iz bırakmanın gayretindeyim. Gelecekte bir gün bunları okuduğumda ya da benden sonra gelenlerim bunları okuduğunda bırakacağı hissiyatı merak ediyorum.-)

*Kalemin kılıçtan keskin olsun ama kalemi yazdıracak keskin beyin de sizsiniz Seda haydi hayırlısı ilk konu başlığı benden, Kalemin gücü… (Hüseyin Eşiyok)

            (-Kalemin gücünün farkına varmak için önce yazmak gerekiyordu Hüseyin abi. Ve dediğin gibi yazdıkça fark ediyorum. Daha nice yazılarda buluşmak temennisiyle teşekkür ediyorum yorum için.-)

 

Bugünlük de böyle. Söz uçar, yazı kalırmış hafızalarda. Önemli olan yazarken keskin cümlelerle incitmemek, kırmamak, üzmemek, yormamak… Hayat çok kısa, mutlu günler, güzel yarınlar, sağlıklı ömürler geçirmeniz ve nice yorumlarınızı ulaştırmanız dileğiyle…

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat