TOKAT GAZETESİ

Tebrikler Tokatsporumuz

Tokatsporumuz bu hafta grubumuzun lig sonuncusu, 2016-2017 sezonunda 2. Lig’den küme düşmesine kesin gözüyle bakılan Kayseri Erciyesspor’u 3-1 mağlup etti. Bu galibiyetin getirdiği 3 puanla grubumuzda küme düşme mücadelesi veren takımlarla omuz omuza gelmiş oldu. Hadi bakalım Tokatsporumuz… Tebrik ediyor, bundan sonraki maçlarında şimdiden başarılar diliyoruz.

            Tokatspor-Erciyesspor maçında gözümüze takılan önemli hususlara gelince…

1) Sahamızda oynadığımız tüm maçlarda protokol tribünündeki manzara Tokatspor’umuza gösterilen alakanın aynası oluyordu. Maalesef bu maçta protokol tribünündeki manzara Tokat’ımızı temsil eden kulübümüze gösterilen alakanın gün geçtikçe azaldığını gösteriyor. CHP Milletvekili Kadim Durmaz’ın dışında hiçbir siyasimiz bu sezon Tokatspor’un maçına gelerek yer almamışlardır. Ne hikmetse Erbaaspor’u Erbaalı sayın Zeyid Aslan sahipleniyor, çeşitli şekilde Belediye Başkanı ile beraber bir takım vesilelerle maddi yardımlarını temin ediyor, manevi yardımlarını eksik etmiyor. Vilayetimizin 3. Lig temsilcisi olan Erbaaspor’a destek çıkmaları güzel elbet. Aynı şekilde ilimizi BAL’da temsil eden Turhalspor’u da Turhallı Milletvekili Celil Göçer sahiplenerek Spor Toto’dan maddi yardım sağladığı gibi çeşitli vesilelerle maddi ve manevi desteklerini vermiştir. Bu vesileyle bir başka konuya da dikkat çekelim; Turhal Şehir Stadı’nı yıkarak yeni hastane yapma niyetlerinin olduğunu öğreniyoruz, inşallah böyle bir yanlış karar verilmez. Elli atmış yıllık bir tarihi değeri olan Turhallıların gözbebeği şehir stadının yerine yapılması düşünülmez. Hastanenin Turhal’da yapılacak başka yeri mi yok? İnşallah bu karar düzeltilir.

Tüm Tokatlılar, Tokatsporlular şimdiye kadar Tokatsporumuzla hiç ilgilenmeyen, bir maçını bile izlemek için protokol tribününe gelmeyen Tokatlı milletvekillerine, siyasilerine sesleniyoruz, Tokatspor’u maddi ve manevi desteklemelerini bekliyoruz.

2) Son zamanlarda Vilayetimizin Valisi ve Belediye Başkanımız da her halde işlerinin çokluğu dolayısıyla maçlarımızı izlemeye gelemiyorlar. Tokatspor’umuz bir tane olduğuna göre Tokatlılar, Tokatsporlular sayın Valimiz Cevdet Can, Belediye Başkanımız sayın Eyüp Eroğlu’ndan bu kritik günlerde maddi ve manevi desteklerini esirgememelerini bekliyorlar. Allah göstermesin, Tokatspor’un başına kötü bir şey geldiğinde birinci derecede sorumlu makamlar olduklarını hatırlatmak isteriz.

3) Protokol tribününde Tokatspor’umuzun müdavimleri olan eski futbolcumuz Saip Gökçe, eski Futbol İl Temsilcisi Şahap Kural, eski Belediye Başkanımız sayın Adnan Çiçek, TÜFAD Başkanı şahsım, Beden Terbiyesi Bölge Müdürü Cemil Çağlar ve Şube Müdürleri, Emniyet Müdürümüz Göksel Topaloğlu yerlerini almışlardı.

4) Diğer maçlarımıza nazaran açık ve kapalı tribünlerde yer alan seyircilerimizin sayısının arttığını gözlemliyoruz. 12. adam olan taraftarlarımız da yaptıkları güzel tezahüratlarla takımımızı ateşliyorlar, bilhassa kulübümüzün başkanı olan Hasan Hüseyin Koç’a yaptıkları tezahüratlar çok güzel ve yerinde bir davranıştı.

Tokatspor-Erciyesspor maçının teknik analizi…

Takımımız bulunduğu konum itibariyle iyi bir yerde bulunmaması sebebiyle sıkıntılı bir maç oynadığından ne iyi bir futbol ne de iyi bir performans gösterememiştir. Bununla beraber maçın ilk dakikalarında attığımız ilk golle maç 1-0 olduktan sonra, 74. dakikada 1-1 olmasından sonra arka arkaya atılan gollerle beklenen galibiyeti almış bulunuyoruz. Tokatsporla aynı konumda olan Tuzlaspor, Kırklarelispor, 1461 Trabzon ve Bugsaşspor’un puan kayıpları takımımız açısından iyi olmuştur.

a) Takımımız hat hat incelersek; Kalecimiz Atacan kendisine fazla iş düşmemesine rağmen kalede duruşu, top tutuşları ve degajları ile birinci sınıf kaleci olduğunu gösteriyor. İnşallah Tokatspor’umuzun bundan sonra yapacağı maçlar göz önüne alınarak maç alan, maç kurtaran kaleci konumunda görürüz.

b) Sağ bek Serkan Gürses, sol bek Semih Beyaz (yeni transfer), geri dörtlümüzün merkezinde Gökalp ve Turgut Selim ile teşkil edilen defansımız vardı. Semih çok acemice oyunuyla dikkat çekti. Serkan da Gökalp ile birlikte başarılı görüldüğü santrahaf (merkez stoper) mevkiinde oynamalı. Sağ bekte diğer maçlarda olduğu gibi Haluk yer almalıdır. Ne olursa olsun tecrübesi ile iyi bir sol ayağı olan, mevkiinde fazla ileri ve hücuma çıkmamak kaydıyla Turgut Selim sol bek mevkiine yerleştirilebilir.

c) Tolga ve Samet iki ön libero, Ekrem de Emrah ile çift santrafor alarak yer almışlardı. Bunun gibi maçlarda Ekrem’in böyle çift santrafor olarak düşünülmesi gayet yerinde bir karardı. Bunu attığı birinci golde de gördük.

d) Forvet hattımızda Hakan Albayrak sol ileri (sol açık), Serdar Eylik sağ ileri (sağ açık), santrafor mevkiinde de Emrah Metoğlu yer almıştı. Tolgahan ve Samet’in sakatlanıp çıkmalarından sonra yerlerine alınan yeni transferlerimizden 14 numaralı Ozan ve 41 numaralı Çağlayan’ın şimdilik takıma hiçbir faydası olmayacağını gözlemledik. Bize göre, bu maç kadrosuna birinci devrede olduğu gibi genç takımın santraforu Murat Can Yelkaya mutlaka kadroya alınmalı. İlk 11’lerde oynayamasa bile kadroya daha sonra alındığında daha faydalı olur diye düşünmekteyiz.

 

Hülasa, Erciyesspor maçında iyi bir futbol oynayamasak bile alınan 3 puan altın değerinde puandı. Takımımız grubumuzdaki üst sıralarda bulunan takımlara karşı daha iyi bir futbol oynadığını Ankaragücü, Menemen Bld.spor, Eyüpspor maçlarında gösterdi. Bu maçlardaki futbolunu tekrarlayıp bundan sonraki maçlarında güzel puanlar almasını temenni eder, tüm spor severlere sevgi ve saygılar sunarız.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat