TOKAT GAZETESİ

Siyasilerden Tokatspor’umuza destek bekliyoruz

Siyasilerden Tokatspor’umuza destek bekliyoruz

 

(Teknik Direktörün Gözüyle: Ercan Süsoy)

 

Tokatspor’umuz bu hafta Aydınspor 1923 takımını 2-0’lık bir skorla yenerek 2. Lig’de kalma yolunda başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor. Evet, Tokatsporumuz son haftalardaki maçlarda puan ve puanlar alarak inanılmaz bir çıkış yaparak bu sezon da 2. Lig’de kalma mücadelesinde kendine düşen vazifesini layıkıyla yapmaya devam ediyor. Tebrikler, tebrikler, haydi hayırlısı diyelim.

            Tokatspor-Aydınspor maçında gözümüze takılan en önemli hususlara gelince…

            1) Her zaman olduğu gibi müsabakamızda protokol tribünümüzün manzarası takımımıza olan alakanın nabzını gösteriyordu. Evet bu haftaki manzara tüm Tokatsporluları, tüm Tokatlıları maçımızın hafta arası bir günde olmasına rağmen herkesi memnun etmiştir. Protokol tribününde kimler yoktu ki… Vilayetimizin bir nolu sahiplerinden olan Valimiz sayın Cevdet Can (-Sayın Valimizin Tokatspor’umuza yavaş yavaş daha da ısındığını gözlemliyoruz. Tokatsporumuzun geçmiş tarihinde takımımızda futbol oynamış olan, şimdi de başarılı bir işadamı olan Samsunlu Fevzi Reis ile tanışarak yaptığı sohbeti bizlerle paylaşıyordu.-), son zamanlarda Tokatspor’umuza desteklerini artıran Belediye Başkanımız sayın Eyüp Eroğlu, Emniyet Müdürümüz sayın Göksel Topaloğlu, Spor İl Müdürümüz sayın Cemil Çağlar, Şube Müdürü Celal Yurdakul ve diğerleri, eski Belediye Başkanımız sayın Adnan Çiçek, TSO Başkanımız sayın Ahmet Arat, eski Futbol İl Temsilcimiz Şahap Kural, çok eski futbolcularımızdan Saip Gökçe, Tokatspor’umuzun yeni Başkanı Hasan Hüseyin Koç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TÜFAD Şubesi Başkanı şahsım, diğer daire müdürleri yer almışlardı.

            2) Protokol tribündeki güzel manzarada maalesef siyasilerimizin (-arada sırada görülen CHP milletvekili Kadim Durmaz’ın dışında-) her zaman olduğu gibi yer almadıklarını gördük. Bu durum tüm Tokatlıları tüm Tokatsporluları üzmektedir. Şimdi Tokatlılar birbirlerine soruyorlar, siyasilerimizin bu davranışlarında acaba bir sebep mi var? Kulübümüz bu sezon iki Başkan ve Yönetim Kurulu değişikliği yapmış olup, hiçbir yönetim kurulu zamanında siyasilerimiz GOP. Stadı’nın yolunu bulup da Tokatspor’un maçlarında protokol tribününde yer almamışlardır. Tokatspor’umuza gösterdikleri bu alakasızlığın dışında kulübümüze maddi ve manevi hiçbir yardımda bulunmamışlardır. Tüm Tokatlılar ve tüm Tokatsporlular oylarımızla seçtiğimiz siyasilerimiz Tokat’ımızın her şeyi olan Tokatsporumuza geç de olsa bundan sonra yapacağı bu mücadelede yalnız bırakmamalıdırlar. Maddi ve manevi yardımlarını esirgememelidirler. Bu meyanda hiç olmazsa Tokatspor’umuzun Başkan ve Yönetim Kurulu, futbolcularının bulunduğu bir yemekte onlarla birlikte olup, onlara moralde mi veremezler? Bu konuyu spor basınımızın yanı sıra tüm basınımızın ağırlığı olan isimlerinin de gündeme getirmelerini ve siyasilerimize bu görevlerini hatırlatmalarını bekliyoruz.

            3) Takımımızın 12. adamı taraftarlarımızın yaptıkları güzel tezahüratların yanı sıra maç devam ederken takımımıza daha fazla tezahürat yaparak onları motive edip daha güzel futbol oynamaya mecbur etmelidirler.

            Aydınspor maçının teknik analizine gelince…

            Takımımızın son haftalardaki puan ve puanları alması sevindirici. Bunu önümüzdeki maçlarda da devam ettirmesini temenni ediyoruz. Futbolcularımız ve teknik heyetimiz hiçbir şeye aldırmadan takımımızın kümede kalmasının evvela kendilerinin meslekleri açısından faydalı olacağı inancıyla mücadelelerine devam etmelidirler.

            Takımımızı hat hat incelersek;

            1) Kalecimiz Atacan nazar değmesin iyi mücadele ediyor. Diğer maçlarda da başarısını devam ettirmesini diliyor, maç kurtaran, maç alan kaleci olmasını bekliyoruz.

            2) Sağ bek Haluk, sol bek yeni transfer Ufuk, stoperlerimiz Gökalp ve Serkan Gürses ile teşkil edilen geri dörtlümüz oturmuş görüntüsü ile iyi bir maç oynadı. Yalnız yeni transferimiz Ufuk iyi fiziği ile bu mevkiinin adamı olacak gibi görünse de takımımızın her atağına katılmak isteği yanlıştır. İlk vazifesinin yerini pek fazla kaybetmeden defans görevi olduğunu unutmamalıdır. Bu blokta stoper mevkiinde yer alan Serkan Gürses, orta saha veya başka görevlere kaydırılmamalıdır. Genelde stoper görevi olan Turgut Selim sonradan oyuna girdiğinde Serkan Gürses’in yerine değil de başka mevkilerde de oynaması denenmelidir.

            3) Orta sahamızda yeni transferimiz Ferhat Duman takımımıza oldukça uyum sağlamış gözüktü. Diğer orta saha elemanlarından Tolgahan ve Samet sık sık her hangi bir sebep yoksa değiştirilmemelidirler.

            4) Forvet hattımızda Ekrem santrafor oynatılmalıdır. Emrah Metoğlu hiçbir zaman takımımızın kanatlarında oynatılmadığı gibi mecbur kalınmadıkça takımımızın ilk tertibinde de yer verilmemeli, sonradan oyuna alınmalıdır. Bu mevkide genç takımımızın santraforu Murat Can Yelkaya, ilk devre maçlarında olduğu gibi kadroya alınmalı, ilk 11’de olmasa bile sonradan oyuna girebilecek şekilde kadroda tutulmalıdır. Sol açıkta Semih Beyaz hem gol atmasıyla hem de hırslı mücadelesi ile alkışı hak etti.

Hülasa; takımımızın bu iyi çıkışının devamını bekliyoruz. Bilhassa Çarşamba günü (yarın) deplasmanda Kırklarelispor ile yapacağımız müsabakada mutlaka en az bir beraberlik çıkarmalıyız.

            Takımımızın bundan sonraki maçlarında futbol şansının bizden yana olmasını temenni eder, sayın sporseverlere sevgiler sunarız.

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat