TOKAT GAZETESİ

Ha gayret

(Teknik Direktörün Gözüyle / Ercan Süsoy)

 

Tokatspor’umuz, köklü bir mazisi olan İzmir temsilcisi Karşıyaka’yı 1-0 mağlup etmeyi başardı. Bu suretle haftalardır deplasmanlarda ve içerdeki maçlarımızda puan ve puanlar toplayarak puan cetvelinde alt sıralardan kurtularak, küme düşme potasından uzaklaşmayı başardı. Biz de buradan ha gayret Tokatspor’umuz diyor, inşallah bundan sonra yapacağımız maçlarımızda aynı başarıyı göstermesini temenni ediyoruz.

            Tokatspor-Karşıyaka maçında gözümüze takılan önemli hususlara gelince.

            1) Her maçımızda olduğu gibi protokol tribünündeki manzara Tokatspor’umuza olan alakanın nabzını gösteriyordu. Bu maçta protokol tribününde yer bulunamayacak şekilde doluluk vardı. Her zaman maçımıza gelen bürokratlarla beraber yer yer bayan taraftarlarımızın da geldiklerini gördük. Ne diyelim, Tokatspor’umuza gösterilen bu alakadan dolayı teşekkürlerimizi sunuyor, inşallah bundan sonraki maçlarımızda da her kesimden ilgi ve alakanın çoğalmasını temenni ediyoruz.

            2) Sayıları bir elin parmakları kadar olan Karşıyaka taraftarlarının yanı sıra takımımızın 12. adamı konumunda olan taraftarlarımızın maç boyunca hem kapalı tribünden hem de karşıdaki maraton tribününden yaptıkları güzel tezahüratlarla takımımıza itici bir güç oluşturmaktaydılar. Taraftar gruplarımızın maç boyunca hiç susmadan Başkan ve Yöneticilerimize, futbolcularımıza yaptıkları güzel tezahüratlarla takımımızı onure etmeleri hiçbirimizin gözünden kaçmamıştır. Tüm Tokatlılar, tüm Tokatsporlular kendilerine kucak dolusu teşekkür ediyorlar.

            Tokatspor-Karşıyaka maçının teknik analizi:

            Tokatsporumuz her iki devrede oynadığı kontrollü futbolu ile grubumuzun kuvvetli takımlarından olan Karşıyaka’yı yenmeyi başarmıştır. Takımımız sakatlıklarından dolayı Ekrem Sarıçam ve Eser Yayla gibi forvetlerimizden yararlanamadığı için forvet hattımızda sıkıntı çekmemize rağmen maçı kazanmasını bilmiştir.

            Takımımızı hat hat, mevki mevki incelersek;

            1) Kalecimiz Atacan her zamanki gibi büyük bir kaleci edası ile kalesinde durmasıyla bize güven vermektedir.

            2) Son maçlarda iyiden iyiye oturmuş bir görüntü çizen defans bloğumuz sağ bek Haluk, stoperler Gökalp, Serkan, sol bekimiz Ufuk maç boyunca takımımızın en başarılı hattını teşkil etmişlerdir. Yalnız yine transferimiz sol bek Ufuk diğer maçlara nazaran daha az hatalı oynamasına rağmen sık sık yerinde olmayan ileri çıkışlarını daha da azaltmalıdır. Genelde yerini boşaltmadan oynamalıdır. Alt yapımızdan yetişen Gökalp ve Serkan uyumlu bir ikili oluşturmalarına rağmen son maçlarda Serkan’ın yerini biraz kaybetmeye başladığını gözlemliyoruz.

            3) Orta sahamızda geri dörtlümüzün önünde ön libero olarak oynayan Tolgahan gerek iyi yer alarak gerekse rakibini karşılayıcı, mücadeleci futbolu ile orta sahamızda vazifesini en iyi yapan eleman olarak gözümüze takılmasına rağmen diğer orta saha elemanlarımız olan Erdi ve Samet’in bilhassa hücum varyasyonlarında daha fazla yer almaları gerekir. Erdi ve Samet bu eksikliklerini giderirlerse takımımıza daha faydalı olurlar kanaatindeyiz. Bu hatta sonradan giren yeni transferimiz Ferhat Duman da faydalı bir eleman olarak dikkatimizi çekmektedir.

            4) Forvet hattımız sol ileri (sol açık) Semih, sağ ileri (sağ açık) Serdar, santraforda da Hakan Albayrak tertibinde idi. Hakan, santrafor Ekrem’in sakatlığı, diğer bir santrafor Emrah’ın da yedek kulübesinde bulunmasından dolayı bu mevkiinin futbolcusu olmamasına rağmen santrafor mevkiinin icaplarını yerine getiremeyerek daha fazla ilerde yer almamasından dolayı takımımız hücumda pek fazla bir şeyler yapamamıştır. İkinci devrede çok iyi bir santrafor olmamasına rağmen Emrah’ın santrafor mevkiinde yer alması, Hakan’ın da daha başarı olduğu kanat mevkilerine (sağ açık, sol) kaydırılmasıyla takımımız hücumda biraz daha faydalı olmuştur. Sol açık zamam zaman da sağ açık gibi yer alan Semih hiç de kötü futbolcu olmamasına rağmen çabuk yoruluyor ve oyundan düşüyor. Bu eksiği giderilirse takıma daha faydalı olacağı kanaatindeyiz. Ne olursa olsun genç takımımızın santraforu Murat Can Yelkaya en azından takımımızda santrafor olarak oynayabilen bir futbolcu olmasından dolayı hiç olmazsa maç kadrosuna alınmalı, gerekirse sonradan oyuna dahil edilirse daha faydalı olacağı kanaatini bir daha belirtmek isteriz.

            Hülasa, her türlü şartlara rağmen takımımız son haftalarda oynadığı futbolla içerde ve dışarıda puan ve puanlar almasını bilmiştir. Biz başta başkanımız Hasan Hüseyin Koç ve Yönetim Kurulumuzu, Teknik Direktörümüz Taşkın Güngör ve ekibini, menajerimiz Fatih Kılıç ve tüm görevlileri tebrik ediyor, kutluyoruz.

 

            Tokatspor’umuzun bundan sonra yapacağı maçlarda futbol şansının bizden yana olmasını temenni eder, sayın sporseverlere sevgi ve saygılar sunarız.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat