TOKAT GAZETESİ

Son Düzlüğe 2 Maç

“Biz sizlere sonuna kadar inanıyoruz”

 

 Bir yerde birlik, beraberlik ve fedakarlık varsa beraberinde getirdiği başarı mutlaka vardır. Huzura ve barışa, maddi ve manevi desteğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günde Tokatspor etrafında toplanmaya tüm Tokatlılar olarak kenetlenmeye mecburiyetimiz vardır.

Bu saatten sonra hiç birimiz geçmişi sorgulamak gibi bir gaflete düşmeyelim. Sadece kendi evimizde oynayacağımız Niğde Belediyespor ve Sarıyer maçlarına odaklanalım. Alacağımız 6 puanın bir sezonu kurtaracağının bilincinde olmalıyız. Diğer takımların maçları bizi çok da ilgilendirmeyecektir.

Kastamonuspor beraberliğinin daha da anlam kazanması için Cuma günü oynayacağımız Niğde Belediyespor maçında vekillerimizle, ilin valisiyle belediye başkanıyla sivil toplum kuruluşlarıyla şehirde öyle bir bütünleşme sağlanmalı ki herkese ders olsun. Tabii ki burada en önemli görev tribünde her zaman olduğu gibi yerini alacak fedakar taraftarımız bir adım öne çıkmalı. 90 dakika sesimiz kısılıncaya ellerimiz patlayıncaya kadar susmadan fair-play ölçüsünde 12. adam gücümüzü rakip takıma hissettirelim. Çünkü bu maçların telafisi ve tekrarı olmayacaktır. Bu gerçeği unutmayalım. Ya mutlu sona kavuşup son düzlüğe çıkacağız ya da Belediye Plevnespor voleybol takımımız gibi bir alt lige düşeceğiz.

Bütün şehir olarak bizler her türlü fedakarlığı yaparken Başkanımız Hasan Hüseyin Koç yönetimindeki arkadaşlarımıza da inanıyoruz ki ellerinden gelen her türlü imkanı seferber etme çabasındalar. Kendilerine vekillerimizin, valimizin ve belediye başkanımızın bu şehirden ekmek yiyen taraflı tarafsız herkesin de desteğini verme zamanıdır. Bunun telafisi yok artık. Bugün vereceğimiz bir liranın Allah korusun düştüğümüzde verilecek 10 liradan daha kıymetli olacağı bilinmelidir. Bu sebeple geçmişi kenara bırakıp hiç kimseyi yargılamadan gönül rızalığında yönetim kuruluna destek sağlayalım.

Gün barış günüdür. Gün maddi manevi destek günüdür. Gün gelecekteki başarılı günlerin başlangıç günüdür. Haydi o zaman herkesin çorbada tuzu olsun.

Ben Tokatlıyım, Tokat’ı seviyorum diyorsak zincirin halkalarından birisi olalım. Geleceğin temel taşlarına harcımızı koyalım. Neye gücümüz yetiyorsa onu verelim hem de birbirimiz ile yarışırcasına.

Tokatspor’un onurlu formasını giyen futbolcu kardeşlerimiz 2 hafta için artık her fırsatta dillendirdiğiniz para kelimesini 2 maç için konuşmayalım. Alın terinizin son damlasına kadar giydiğiniz o şerefli formayı ıslatın, aslanlar gibi sahada onurlu mücadelenizi verin.

Biz sizlere sonuna kadar inanıyoruz. Biliyoruz ki alacağınız galibiyetlerle bizleri mutlu edeceksiniz. Ve hak ettiğinizi fazlası ile bu şehir size verecektir. Bundan hiç şüpheniz olmasın.

Tokatspor’da hiçbir futbolcunun alacağı kalmadı. Kalmayacaktır da. Her emeğin mutlaka karşılığı olacaktır. Taşkın hoca sizlere de büyük görev düşmekte. Futbolcu kadromuzu bu hayati maçlara motive ederken bu gerçekleri de mutlaka aşıla.

Bizler inandık sizler de inanın, aydınlık günler yakın…

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat