TOKAT GAZETESİ

İstanbul'da ikinci lig kutlaması

(Teknik Direktörün Gözüyle / Ercan Süsoy)

 

Tokatspor'umuz 2016-2017 sezonunun son maçında İstanbul'da Eyüpspor'u 4-1 yendi. Bir hafta evvel Sarıyer maçında aldığı galibiyetle matematiksel olarak ikinci ligde kalmayı garantilemişti takımımız. İstanbul'daki taraftarlarımız ile Eyüpspor galibiyetiyle ikinci ligde kalışını taçlandırmış oldu. Tebrikler Tokatspor'umuz, tebrikler, tebrikler.

 Son haftalarda üst üste aldığı galibiyetlerle Tokatspor'umuz tüm Tokatlıları, tüm Tokatspor taraftarlarını alabildiğine mutlu etmiştir. Bunun tarifi bile yapılamaz.

Eyüpspor- Tokatspor maçında gözümüze takılan en önemli hususlara gelince.

1) İstanbul'da Eyüp Stadını dolduran İstanbullu taraftarlarımız takımımıza deplasman fobisini unutturmuşlardır. Takımımızın 12. adamı olarak yaptıkları tezahüratları, destekleri görülmeye değer bir güzellikte idi.

2) Takımımızın maç kadrosu alt yapımızdan alınan futbolcular ile teşkil edilmişti. Biz bu davranışı geç kalınmış bir hamle olarak görüyoruz. Daha evvelki yazılarımızda da sürekli uyarmamıza rağmen hiç olmazsa santraforsuz oynayan takımımızda genç santrafor Murat Can santrafor mevkiine yerleştirilmeliydi. Eyüpspor maçında da Eyüpspor'a attığı kafa golünde pozisyon alması, topa kafa vuruş tekniği olarak da birinci sınıf santraforlarda gördüğümüz beceriklilikte idi. Teknik direktörümüz bu santrafor gencimize takımımızda sık sık yer vererek onu Tokatspor'a kazandırmalı idi.

3) Takımımız son 2-3 sezondur ya son maçlarda ya da bu sezon olduğu gibi son maçlara doğru aldığı neticelerle ikinci ligde kalmayı başarıyor. Yönetim olarak da hemen hemen icralarla dolu TFF'den aldığı iddia gelirlerinden başka bir geliri bulunmayan kulübümüz yeni seçilen başkan ve yönetim kurullarının maddi yardımlarıyla yoluna devam ediyor. Bu durumda yorulan yönetim kurulu başkan ve üyeleri görevlerini bir yere kadar götürebiliyorlar. Allah'tan ki bu yorulan yönetim kurulumuza başta Belediye Başkanımız ve Valimizin gayretleriyle, maddi yardımlarıyla sezon sonunu buluyoruz.

            Şimdi tüm Tokatlılar, Tokatsporlular "önümüzdeki sezon da acaba yine böyle mi olacak. Madden yorulduklarını biran evvel açıklayan yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerinin durumları ne olacak. Yine mi yeni maceralar göreceğiz?" kuşkuları içerisinde bekliyorlar. Şimdi de bu konuda yoluna devam etme şansını her sene tekrarlama tehlikesi içerisinde bulunan Tokatspor'umuz diğer takımlarda olduğu gibi belediyemizin sahiplenerek Belediye Tokatspor adı altında belediyemizin idaresine geçerek daha güvenli bir konumda olmasını bekliyoruz. Sayın Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu'ndan Tokat’ı temsil eden en önemli kurum olan Tokatspor'umuzu en yakınımızda olan Erbaa Belediyesispor, Sivas Belediye Spor, Çorum Belediyespor, Malatya Belediye Spor Kulüpleri gibi belediye idaresi altına almasını bekliyoruz. Tokat Belediyesi içerisinde daha evvelki dönemlerde başkanlık, yönetim kurulu üyeliği yapmış olan kişiler de var. Sayın Başkanımız bu kişilere görev de verebilir. Çoğunluğu belediyeden olan yönetim kurulu yapılabilir. Malatya Belediyesinin yaptığı gibi belediyeye bağlı şirketlerimiz de var. Erbaa, Sivas, Çorum Belediyeleri incelenerek bu konunun nasıl yapıldığı öğrenilebilir. Şimdi tüm Tokatlılar, tüm Tokatsporlular Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu'ndan bu hamleyi bekliyorlar.

 

                Hülasa, 2016-2017 sezonunda takımımızın bu kritik döneminde elini taşın altına koyarak büyük hizmetler vermiş olan Başkanımız sayın Hasan Hüseyin Koç, yönetim kurulu, takımımızın kümede kalmasında en büyük paya sahibini olan Sayın Taşkın Güngör ve ekibini, bütün zorluklara rağmen sonuna kadar mücadele eden futbolcularımızı, yönetim kurulu üyesi gibi takıma sahip çıkan menajerimiz Fatih Kılıç'ı, kulüp masörümüz ve doktorumuz ve tüm görevli personeli, futbol şubesi sorumlusu olarak görevde pek fazla bulundurulmamasına rağmen memleketimizin yetiştirdiği önemli spor adamlarından olan Abdullah Canikli'yi, kulübümüze maddi ve manevi katkıları olan başta Sayın Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu ve Sayın Valimiz Cevdet Can beyi, kulübümüze maddi yardımları esirgemeyen tüm Tokatlı iş adamlarını buradan tekrar tekrar kutluyor, kendilerine teşekkür ediyor, takımımıza önümüzdeki sezon için de şimdiden sahip çıkılması dileğiyle tüm Tokatlılar, tüm Tokatlılara sevgi ve saygılar iletiyoruz.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat