TOKAT GAZETESİ

Erbaaspor

Erbaaspor

Vilayetimizin 3. Lig temsilcisi Erbaaspor’un Derincespor ile yaptığı maçı izlemek için Erbaa'ya giderek bir hayli zamandır görüşemediğimiz Erbaaspor dostları ile görüşme fırsatı bulduk. Gördüğümüz manzaralar tahmin ettiğimizden de daha güzel. Daha evvel Erbaaspor'un Tokatspor, Turhalspor ile maçlarını oynadığı Erbaa Şehir Stadyumu, çalışkan, iş bilen ilçe Spor Müdürümüz Raif Ünal'ın gösterdiği gayretler ile güzelleşmiş. Stadın tribünleri, iniş çıkış kapıları, protokol tribünü, daha evvel bu kadar iyi olmayan çim sahanın daha iyi olduğunu gördük. Erbaaspor severler tribünleri doldurmuşlar, karşı tribünde de Erbaalı taraftarlar davul ve trampet çalarak güzel tezahüratlar yaparak takımlarını destekliyorlar. Gördüğümüz bu güzel manzaranın yanı sıra da seyrettiğimiz Erbaaspor takımı son maçlarda aldıkları skorların da tesadüf olmadığını gösterircesine iyi futbol oynuyordu.

Erbaaspor-Derincespor maçında gözümüze takılan önemli hususlara gelince;

1) Protokol tribününde gördüğümüz manzara Erbaaspor'un nasıl desteklendiğini gösteriyordu. Takımın her şeyi olan sporsever Belediye Başkanı sayın Hüseyin Yıldırım, Erbaaspor Kulübünün Başkanı İlçe Belediye Başkan Yardımcısı sayın Bülent Uzun ve Erbaaspor Kulübü yönetim kurulu üyeleri, İlçe Emniyet Müdürü sayın Hasan Tahsin Çimen, Erbaaspor’un uzun yıllar yöneticiliğini yapmış Erbaalı futbol adamları, hepsi heyecanlarını kaybetmeyerek Erbaaspor'u seyretmeye gelmişler. Onlara helal olsun diyelim.

2) Takımın 12. Adamı konumunda olan Erbaaspor taraftarları yaptıkları tezahüratlar ile takımlarını destekliyorlar. Biz Erbaaspor taraftarlarını eskiye oranla daha bilinçli daha oturaklı bir konum içerisinde gördük. Takımlarını maçın başından sonuna kadar olumlu olarak destekliyorlar.

Erbaaspor - Dericespor maçının teknik analizi;

Erbaaspor maçın başından sonuna kadar topa hakim olmaya çalışan, bilhassa kanat akınları ile hücum girişimleri yapan pozitif bir futbol oynayan görüntü içerisinde idi. Bu güzel futbolla kanatlardan geliştirdikleri akınları ile mükemmel goller atıp maçı da 4-1'lik skorla kazandılar.

            Erbaaspor takımının mevkilerinde oynadıkları futbolcuları çok iyi tanıyamadığımız için daha iyi analiz yapamamakla beraber gözümüze takılan defansta stoper Berk tecrübesiyle takımın geri dörtlüsünü idare ediyor. Defans bloğunda sol geri (sol bek) mevkiinde oynayan Osman, forvet hattında da sol ileri (sol açık) Kudret ileri orta saha gibi santrafora daha yakın oynayan Doğancan dikkatimizi çeken, gözümüze takılan oyuncular oldu.

Maçtan sonra görüştüğümüz teknik sorumlu Ferruh Hoca Play Off maçlarını düşünerek takımın iki üç oyuncularını dinlendirmek maksadıyla oynatmadıklarını, takımın da fazla maç yaptıkları için biraz yorgun olduğunu ifade etmişti.

Takımın teknik kadrosu Erbaalı Ferruh Özgün teknik sorumlu, yardımcı antrenörler Baykal, Erbaalı Cumhur, Kaleci Antrenörü Erbaalı Habip hepsi de Türkiye'nin üst seviyeli liglerinde futbol oynamış kalite isimler. Futboldan gelip antrenör olmaları hem de Erbaalı yerli teknik adam olmaları çok önemli bir olay. İnşallah Erbaalı yöneticiler bu kadronun kıymetini bilirler. Ben onlardan çok ümitliyim. Erbaa'yı 2. Ligde daha ileri liglere de taşıyacak kaliteleri vardır.

Erbaaspor'a önümüzdeki yapacakları Play Off maçlarında başarılar diler, inşallah Tokatspor’un yanında ikinci ligde görürüz.

 

Tüm Erbaalılara, tüm Erbaasporlulara sevgi ve saygılar sunarız.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat