TOKAT GAZETESİ

Allah Rahmet Eylesin (Şehitlerimize)

PKK'lı Karacagil'in ölümü Cengiz Çandar'ı üzmüş.

O halde Şırnak’ta şehit düşen Mehmetcik’lere sevinmiştir.

 

"Kırmızı Fularlı Kız, Gezi'nin içimizi ısıtan en güzel gülüşlü meleği, Rakka önünde toprağa düşüp yıldızlara yükselerek içimizi yine yaktı" Gazeteci(!) Cengiz Çandar,

                Şırnak'ta düşen helikopterde 13 vatan evladımız şehit olmuştur. Ülkemizin başı sağ olsun. Allah yakınlarına ve milletimize sabır ihsan eylesin. Bir ramazan günü ve oruçlu halde şehit olan bu kardeşlerimize Allah rahmetiyle muamele etsin, mekânları cennet olsun. Allah her şeyin bilinmeyenini bilir amenna. Yine de milletimize bir daha böyle acılar yaşatmamasını Allah'tan niyaz ederim.

                Şırnak’ta şehit olan 13 vatan evladımız ve bu güne kadar şehit olanların sebebi bazılarının kandırıp dağa çıkardığı, geberince de kutsadıkları vatan hainlerinin dağa kaldırılıp vatanımıza savaş açmalarından dolayıdır. Peki bu affedersiniz k..ını yıkayamayacak, bir enük görse korkutan köşe bucak kaçacak zavallılara o dağa çıkma cesaretini veren kimlerdir? Bu çocuklardan dolayı mı askerimiz şehit oluyor yoksa arkasındaki Türkiye düşmanı ülkeler ve onu kutsayan Cengiz CANDAR gibi bizden görünen ama gâvurun kılıcını sallayan hainler mi?

                Biz savaşı doğru yerde veriyor olabiliriz. Ama önceliğin adresini şaşırmışız gibi geliyor bana. Biz perdenin arkasına geçip o kukla oynatıcıların es geçerek kuklaları temizlemeyle uğraştığımız sürece; bataklığı değil de bataklıktaki her bir sineği tek tek yakalayıp gözüne sinek ilacı sıkmak gibi bir yanlışlığı sürdürmüş olacağız. Taktikte değişiklik yapmak, ilave yollar ilave etmek zorundayız. Aksi takdirde zararımız çok olacak.

                Tarihten beri (payitaht dizisinde görülebilir) satılmış kalemler, satılmış siyasetçiler, yabancı ülkeler, ateş elementinin temsilcileri; bu güzelim vatan evlatlarının, bu aziz dinin temsilcilerinin, toprak elementinin çocuklarının toprağa düşmesini her zaman sevinçle karşılamışlar. Bu gün de aynısını yapmaktalar.

                “Size bir iyilik dokunursa, bu onları üzer. Başınıza bir kötülük gelse, ona sevinirler. Eğer siz sabırlı olur, Allah’a karşı gelmekten sakınırsanız, onların hileleri size hiçbir zarar vermez. Çünkü Allah onların işlediklerini kuşatmıştır.“ Ali İmran Suresi 120. Ayet

                O halde “toprağın çocukları ateşin çocukları tarafından her fırsatta öldürüleceği gerçeği”ne göre, toprak medeniyetinin çocukları uyanık olmak zorundadır. Güçleneceğiz, toprak kalitemizi artıracağız, ateşi bulduğumuz yerde söndüreceğiz. Ateşi toprakla örtüp boğacağız. Çare budur.

-----------------------------------------------------------------------------------------

....... TV SIPARIŞ HATTI!

 

Batan geminin malları!

Ramazan kampanyası olmalı(!)

Bir öğün yemek karşılığı, hemide.

7 taksit, yani 7'nin karesi!

Anlı şanlı yazarların(!), anlı şanlı milletvekillerinin(!), çocuklara ve ailelere tavsiye ettikleri  ve günde beklide 100 kere reklamı yapılan kitapların hiçbiri milli değil. Kendi öz kültürümüzün kitaplarının çocuklar tarafından okunmasını istemeyen bir anlayış. Vatansever gençlik yetişmesini istemeyen bir zihniyet bu. Üstelik Atatürk’ü, nutukları kullanarak bu tehlikeli oyunu kullanıyorlar. Bir ülkenin kurucusunu, aziz Atatürk’ü kirli emellerine alet ediyorlar.

18 kitap 7 ayda 49 TL. Bu paraya bu kadar kitabın bir proje olmadığını kim söyleyebilir?

Yoksa yeni gezi ve ona benzer aktiviteler için eleman mı hazırlanıyor?

 Kim sübvanse ediyor bunları acaba!

Bu kafalar milli olamaz.

Bir süre sonra da FETÖ’nün kitaplarını dağıtırlarsa hiç şaşmayın!

Bize de “hayırlı” işler demek düşer!

İsmet YALÇINKAYA

 

12/05/2017

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat