TOKAT GAZETESİ

Koca yürekli Kadın…

Koca yürekli Kadın…

Yine yandı yürekler… Yine onca annenin, babanın, eşlerin, çocukların gözü yaşlı kaldı. Yine 13 ocağın ışıkları söndü. Şırnak’ta düşen helikopterde şehit olan 13 askerin haberini aldıktan sonra herkes gibi ben de büyük üzüntü yaşadım. Şimdiye kadar onlarca şehit haberi aldık. Üzüldük, kahrolduk, günlerce isimlerini andık. Ama bu defa sanki biraz daha farklı duygular içerisindeydim.

Haberlerde izlediğim Nazlı Çelik’in şehitlerimiz için kurduğu cümlelerle o an ki yaşadığım duyguları anlatmam mümkün bile değildi. Vatan için canını ortaya koyan şehitlerimiz içinde bir de KOCA YÜREKLİ BİR KADIN şehidimiz vardı. Bu yürekli kadının hayatını merak ettim. Sosyal medya sayesinde biraz hayatını okuma şansım oldu. Duygularımı ifade etmekte ve bunu kaleme almakta bile zorlanıyorum.

2004 yılında Türkiye’nin ilk kadın jandarma komutanı olarak görevlendirilmiş Yarbay Songül Yakut. 2013’te kumpas ile Türk Silahlı Kuvvetlerinden uzaklaştırılmış, mağduriyetini ispatlayarak 2016’da yargı mücadelesini kazanmış ve görevine yeniden dönmüş.  Kara Harp Okulundan 1997’de mezun olmuş ve Şırnak’ta 2 yıl psikolojik harekat subayı olarak görevlendirilmiş. 2004’te Ankara Beypazarı’na İlçe Jandarma komutanı olarak atanmış. Yüksek lisansını tamamlayarak erken terfi almış ve yüzbaşı olmuş. Jandarma Genel Komutanlığında Aile İçi Şiddet ile Mücadele Birimi Başkanı olarak görev almış. Röportaj verdiği bir gazetede şu cümleleri kurmuş Şehit Yarbay Songül Yakut “Halkın içinde görev yapmayı seviyorum. İlçe Jandarma komutanlığına atanarak bir ilke imza atmanın gururunu ve onurunu taşıyorum.  Komutanım diyen de var, Songül Hanım diyen de. Kadınların da ilk tepkisi merak etmek oldu. Şimdi memnuniyet ve gurur duyduklarını hissediyorum.” demiş.

Seninle gurur duymamak ne mümkün koca yürekli kadın. Ruhun şad olsun. Başta kederli şehit ailelerimizin ve bütün milletimizin başı sağ olsun. Rabbim sabır versin…

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat