TOKAT GAZETESİ

Üç Maymun ve FETÖ

Mahkemelerde üç maymunu oynayanların, FETÖ, PYD, PKK, DHKPC gibi bilumum örgüt üyelerinin Erdoğan’ın askerlerine(!) –birileri öyle tanımlıyor- galip gelmesini isteyenleri anlamak, empati yapmak gerekiyor. Kendimizi çok zorlamamıza, bunları uzaylı gibi addetmeye gerek yok diye düşünüyorum.
Çünkü bu durum, Allah’ın Hz Âdemi Melekler ve şeytana tanıtmasındaki ortama benzer bir durumdur. Hak-batıl, doğru-yanlış, hayır-şer… Sonu Cennet ve Cehennem. Bunlar yaratıklar içindir. 
Bildiğimiz gibi yaratıklar denince Yaradan dışındaki tüm varlıkları içine alır. 
Bu yaradıklardan aklı olanların tanımlanması “esfele safilin” ile “ahsen-i takvim” şeklindedir.
“İncire, zeytine, Sina dağına ve şu emîn beldeye yemin ederim ki, biz insanı en güzel biçimde yarattık. Sonra onu aşağıların aşağısına indirdik” TİN Suresi 1. ayet
Dolayısıyla “Cennet, Cehennem ve Araf” akıl verilenler; insanlar insancıklar ve zeliller içindir. Onun için bu savaş; açık, gizli, üç maymunu oynama… şeklinde devam edecektir. 
15 Temmuz’da arafta olan bu zat ve avaneleri Cehennemi tercih etmişlerdir. Ama ne yazık ki 'Yenikapı ruhu'yla arafta olanların da bir kısmı yeniden inkâr yolunu seçerek esfele safilin grubuna üye olmaktadırlar. Bunlar nankörlük yapıyorlar.
15 Temmuzda ne oldu?
FETÖ’yü tanrı edinenlerle Allah’ı ilah edinenlerin; Amerika’yı memleket edinenlerle Türkiye’yi ve İslam beldelerini memleket bilenlerin, Coni’leri dost edinenlerle Müslümanları dost edinenlerin savaşıdır 15 Temmuz. Bir yandan, nimeti Allah’ın verdiğine inanan ve yalnız ondan isteyen Anadolu’mun insanları; diğer yandan, nimeti Fetullah’tan menkul zanneden zevat. 
Ey inananlar! Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah zalimler topluluğunu doğruya iletmez. Mâide Suresi, 51. Ayet
Şimdi Amerika’nın, Almanya’nın, İngiltere’nin, İsrail’in… kucağına oturan mahlûkların ve onların Türkiye uzantılarının (Fetö’cülerin, örgüt üyelerinin, bazı siyasi figürlerin) tiyatrosu sahneleniyor. Millet ibretle bu tiyatro sahnesini izliyor ekranlarda, mahkeme salonlarında. Oyuncular kendilerine yazılan senaryoyu, biçilen rolleri kusursuz oynuyorlar. Elli yıllık bir eğitim sonucunda çok yetkin bir tiyatro ekibi yetiştirmiş bu mekanizma. Ama bu tiyatro uzun sürmeyecek. Çünkü Allah adildir ve en güzel hesap görücüdür. Bu şeytan ve şeytan kılıklılar için: Andolsun, eğer münafıklar, kalplerinde hastalık bulunanlar ve şehirde kışkırtıcılık yapan (yalan haber yayan)lar (bu tutumlarına) bir son vermeyecek olurlarsa, gerçekten seni onlara saldırtırız, sonra orada seninle pek az (bir süre) komşu kalabilirler. Ahzab Suresi, 60.
Balık Hafızalı Olmamak Lazım
“En büyük hatam 5 Ekim 1979'dan önce yaşadıklarımdı. Ama son seçimler sırasında bir hatamı daha fark ettim. Ben arkadaş seçmekte çok başarısız bir insanım, işte en son seçimde yanımda olurlar diyordum ama baktım yoklar. Böyle hatalarım var. Bizim kuşak duygusal. Biz, gönül adamlarıyız. Yani, severiz, âşık oluruz, dost oluruz, onlar için belaya gireriz. Onlar da bizim için aynı şeyi yapsın diye bekleriz.”

 

Bu itiraf bir zamanlar ülkemizde içişleri bakanlığı yapmış adamdan. Bu ehliyetsizler FETÖ da türetir, PKK da türetir, PYD de türetir… insanımızın genlerini de bozar. 
Bugünkü sıkıntıların nedeni 2000 sonrası mı yoksa 2000 öncesinin yönetim sorunları mı? O halde gömleğin düğmelerini baştan başlayarak kontrol etmek lazım.
İRAN Bahane İslam Dünyasının Dizaynı Şahane
İşe Katar’dan mı başlayacaklar?

Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır, Doha yönetimiyle diplomatik ilişkileri kesti. Dört ülkeye saatler sonra Yemen, Libya ve Maldivler de katıldı. Katar'ın 'terörist' gruplara destek verdiğini savunan ülkeler, Doha yönetiminin bölgeyi istikrarsızlığa sürüklediğini ileri sürüyor.
Derin Amerika ve İsrail Trump hokkabazı üzerinden çok tehlikeli bir oyuna start verdiler. 100 küsur yıl önce pek çok kabileye Osmanlıyı ısırttıkları gibi şimdi de pek çok aşiret devlet-çiğine Katar’ı ısırttırıp İran’ı ortaya alacaklar. Sonra sıra bize gelecek. Sonuçta ısıran da ısırılan da yem olmaktan kaçamayacaktır. Çünkü ısırttıranların hedefi tümünü temizlemektir. 
Uyanın Müslümanlar. Mezhep taassubu sizi kurtarmayacak, aksine yok olmanıza neden olacak. Mezhep farklılıklarını bir kenara bırakıp terör örgütlerine karşı tek vücut olup asıl düşmanın elindeki bu oyuncağı (sopa da diyebiliriz) almayla işe başlanmalısınız. Düşmanın elindeki bu sopayı almadığınız sürece o sopayı sürekli kafanızda bulacaksınız. Başka çıkış yolu yoktur.
5 Haziran 2017
İsmet YALÇINKAYA

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat