TOKAT GAZETESİ

Tokatspor’u Kim Çok Seviyor?

Tokatspor’u Kim Çok Seviyor?

Başkan Bahri Çabuk’un tek listeyle girdiği Tokatspor başkanlığını almasından sonra bazı kesimlerce öyle ah vahlar çekenler oldu ki anlamak mümkün değil. Madem Tokatspor’u çok seviyordunuz neden aday olmadınız? Yok hevesli değilseniz niçin susup olacakları beklemiyorsunuz? Olur mu, dedikodu yapmak bizim genlerimizde var!

El insaf! Bir insanı parası yok diye yerden yere vurup yaşam hakkını elinden alıyoruz. Konuşan, her şeyi çok bilen insanlar çok mu zengin? Parasını zamanında Tokatspor’a verecek kadar cömert mi? Bu şehir ne çektiyse her şeyi biz biliyoruz diyen zenginlerden çekti. Yeter artık! Sabredelim, susalım. Gönlümüzden geçiyorsa yardım edelim. Bu işe gönül veren, emek harcayan insanların önüne takoz koymayalım. İşte o zaman hep beraber yaşarız başarının hazzını.

Bir araya gelip dedikoduya başladığımızda öyle bir Tokatsporlu oluyoruz ki değme gitsin. Sanki o bol keseden atıp tutanlar olmasa, bu kulüp batacak. Madem çok seviyoruz hadi bir şeyler yapalım. Yönetime gücümüzün yettiğince destek olalım dendiğinde 90 derece çark edip kaçmanın yollarını arıyoruz. Tokatspor’u çok seviyoruz diyen kardeşlerim eğer bu konuşmalarımız karşımızdaki insanları kırıp, küçük düşürücü olursa bizler de o derecede küçülüyoruz inanın buna.

Tokatspor, eski Belediye Başkanı Adnan Çiçek’le birlikte tek başlılık dönemine girmiş herkes de bunun böyle olacağına inanmıştı. Onun gösterdiği veya görev verdiği kişiler başkanlık yaparsa Tokatspor kurtulacaktı. Aksi olursa kulüp batacak düşüncesi şehirde almış yürümüştü. Bu tabloyu yıkan Fazlı Akdağ yönetimine yapılanlar bugün tekrar edilmek isteniyor. Ramazan’ın 1. günü 8 yıl belediyenin verdiği iaşeyi kesip Umre’ye giden eski Belediye Başkanı Adnan Çiçek’in vicdanı hala rahat mı soruyorum. Artık köhnemiş, anlamını yitirmiş fikirlerimizden vazgeçelim. Tokatspor kimsenin ne tekelinde olmalı, ne de yükseleceği basamak.

Elinden uçan balonu kaçmış çocuk gibi ağlamanın gereği yok. Ya ortaya çıkıp göreve talip olacağız ya da yönetimdeki insanlara destek olacağız. Hiçbir şey yapmıyorsak susup oturacağız.

Hangi yönetim gelir gelmez transfer tahtasını açıp 3 günde transferi bitirip kampa girdi. Ne tez unutuldu son gün Cuma olan transfer yasağını pazartesi ödeyip 1461 Trabzon maçına genç takımla çıkılıp giden 3 puanı. O zaman kimse sesini çıkarmadı. El insanf! Bugün yönetim iş başına geldiğinden bugüne kadar transfer tahtası herkesin ağzında sakız olmuş konuşuluyor. Bu yönetimde eski hataların tekrar yaşanmaması için çaba harcıyor. Düşünülmeden yapılan transferin, bol keseden harcanan paraların, son 5-6 sezondur son maçlarda ligde kalmanın tekrarını yaşamak hiç kimsenin beklediği sonuç olmamalı. Düşünülmeden alınan futbolcuların sayısına, gelip giden hocalara çetene tutmak lazım. Devremülk gibi başkanlık koltuğuna oturanların isimleri, sayıları karıştı. Yine aynısı mı olsun Tokatspor’u sevenler? Yok bu sene öyle olmayacak ve yapanlara da izin verilmeyecektir.

Hiç kimse elma ile armudu karıştırmasın. Ne bu yönetimin avukatıyım. Ne de bu şehrin zenginlerinin düşmanıyım. Tokatlı iş adamımız ne kadar iş hacmini büyütüp bir fazla hemşerimi çalıştırırsa gurur duyarım. Herkes helal kazancını afiyetle yesin ama herkes uzman olduğu konuda konuşsun. Hepimiz her şeyi biz biliyoruz dersek işte o zaman cahilliğimizi yüzümüze vuranlar çok olur.

 

Tokatspor’da başkanlık yapmak bir gönül işidir. Bu işe gönülden sevdalı insanların önünü açalım. Set çekmeyelim. Bu güzel şehir her şeyin en güzeline layıktır. Sabır her şeyin ilacıdır. Bu sene o senedir.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat