TOKAT GAZETESİ

KONTROLSÜZ DARBE

15 Temmuzda vatandaş darbecilere karşı kontrolsüz bir darbe vurmuştur.
Hiçbir hazırlık yapılmadan, silahsız, tanksız tüfeksiz bir darbe gerçekleştirmiştir Milletin evlatları.
Uçaksız, helikoptersiz bir darbe yapmıştır bu aziz millet.
Tek silahları vardı: O da yürekleriydi.
Evet, 15 Temmuzda millet kontrollü darbecilere karşı kontrollü darbe vurmuştur. 50 yıldır hazırlık yapan; dünyanın süper güçlerini, en büyük şeytanı ve basın kuruluşlarını arkasına alan darbecilere karşı bu millet kontrolsüz darbeyi indirmiştir.
Dünyanın en modern silahlarıyla donatılmış eğitimli darbecilere karşı, bağımsızlık ve özgürlük aşkının bir saatte toparladığı kontrolsüz darbecilerin indirdiği darbedir 15 Temmuz.
Bütün istihbarat örgütlerinin destek verdiği, tüm sosyal medya ve iletişim kanallarının arkasında olduğu kontrollü darbecilere bir ezan ve selanın arkasından koşan kontrolsüz darbecilerin indirdiği darbedir 15 temmuz.
Sömürü düzeninin sahipleri emperyalistlerin, mazlum milletleri tam köle haline getirmek için vurmaya kalktıkları son kontrollü darbeye karşı vurulan kotrolsüz bir darbedir Anadolu yiğitlerinin darbesi.
15 Temmuz mazlum milletlerin kafasındaki zincirlere, örümcek ağlarına ve korkularına vurulan bir darbedir 15 temmuz. Tıpkı Çanakkale’de düşmana vurulan ancak unutturulan darbe gibi.
Anadolu darbe yapmaz. Darbecilere darbe yapar. Bunu 27 mayısta es geçti ama 15 temmuz’da yeniden hatırlattı.
15 Temmuz Anadolu’da yaşandı ama Tüm dünyada yapıldı. 15 Temmuz emperyalistlere, insanlık düşmanlarına, Müslümanların katillerine vurulan kontrolsüz bir darbedir.
Keçecizâde Fuat Paşa’nın “Evet, üç yüz senedir, siz dışarıdan, biz içeriden, Osmanlı’yı yıkamadık!” sözündeki bu millet içeriden yıkmak isteyenlere karşı vurulmuş bir kontrollü darbedir 15 Temmuz.
Beynimizdeki prangalara (bu milletten bir şey olmaz gibi düşüncelere) vurulmuş bir kontrolsüz darbedir 15 Temmuz.
15 Temmuz’u kontrollü darbe gibi gösterip sulandırmaya, algı operasyonlarıyla değersizleştirmeye çalışan darbeci severlere karşı vurulmuş kontrolsüz darbedir 15 temmuz.
15 Temmu’z kontrolsüz darbe askerimize ve polisimize cesaret veren, aşk veren ve peygamber ocağı olduğunu hatırlatan bir darbedir.
Az da olsa (istenilen seviyeye acilen çıkarılmalı) gençliğe bir ışık veren; memleketini, dost ve düşmanını tanıtan bir kontrolsüz darbedir 15 Temmuz.
15 Temmuz hiç kimsenin malı değildir. !5 Temmuz ile hiçbir parti dışlanmamalı, hiçbir partinin siyasi şovu haline getirilmemeli. 15 Temmuz bizim mili günümüzdür. Sadece bizim mi. Elbette hayır. 15 Temmuz mazlum milletlerin, İslam âleminin ve hatta Hıristiyan ve Yahudi milletlerin (dikkat edin, emperyalistler demiyorum) kurtuluş günüdür. Tıpkı Osmanlını güçlü olduğu dönemde gücünün ulaştığı her yerde mal ve can güvenliği olduğu gibi. O yüzden 15 Temmuzu bilimsel olarak incelemek, tarih, ilim ve ahlak süzgecinden geçirip ülkemizin ilk sıradaki ihraç kalemine yerleştirmek zorundayız. İnsanlığa trilyon dolarlarca getirisi olacak (para ile ifade etmem önemini vurgulamak içindir) bir servettir 15 Temmuz kontrolsüz darbe.
İster siyasi kurum, ister sivil toplum kuruluşu, ister ticari bir kurum isterse bir makam sahibi olsun. Kim ki 15 temmuzu çıkarı için kullanmaya çalışırsa tıpkı Fetö’cüler gibi dışlanmalı, gerekirse yargılanmalı. 
Kimin seslendirdiği önemli olmayan “Van minüt”, “dünya beşten büyüktür” sözleri ile “15 temmuz milletin yaptığı kontrolsüz darbe” kimsenin malı değildir. Bu üç değer bu milletin ecdadının söylettiği söz ve eylemlerdir ve toplumun ortak malıdır. Biz bu üç değeri ihraç ederken aynı anda gelişeceğiz, kalkınacağız, kardeş olacağız, vatanın değerini bileceğiz. İlimde ve fende çağ atlayacak, insanlığa tekrar medeniyetimizle örnek olacağız. 
15 Temmuz ve vatan için her yerde şehit olanlara Allah’tan rahmet diliyorum.
Cumanız mübarek olsun.
14 Temmuz 2017

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat