TOKAT GAZETESİ

Tokatspor'u destekleyelim

Her sezon başında olduğu gibi Tokatspor olağanüstü bir kongre yapmış bulunuyor. Bu kongrede Tokatspor'umuzun ağır topları dediğimiz kongre üyelerinin ekseriyeti iştirak etmedi. Tokatspor'umuzun son yıllardaki gibi istikrarsız yöneticilerle yönetilmesi yerine tüm Tokat'ımızın, başta Sayın Valimiz Ömer Toraman Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu, diğer kurum ve kuruluşların başkan ve müdürleri, Tokatlı iş adamlarımız ve Tokat'ımızın tüm sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticilerinin içinde olduğu daha geniş kapsamlı bir Tokatspor düşünülmeli. "Ne yapılacağı, nasıl bir önlem alınacağı konusunda yakın şehirlerdeki profesyonel takımlar göz önüne alınarak bir yol haritası belirlenmeli" gibi düşüncelerin olduğu, bir Tokatspor değerlendirmesi düşünülmüştü.

            Bu düşüncelerden haberi olmayan o gün, Tokatspor kulübüne iştirak eden üyelerimiz Tokatspor'umuzun yönetimsiz kalmasın diye ortaya atılan bir listeyi seçmiş. Hemşerimiz Bahri Çabuk başkanlığındaki bu yönetim kurulumuz böylelikle göreve başlamıştır. İki ay gibi kısa bir dönem sonunda işlerin dışarıdan göründüğü gibi olmadığı, hiçbir sabit geliri bulunmayan bu kulübü; Beşiktaş'ın efsane Başkanı Merhum Süleyman Seba gibi hiç para olmadan da yönetmenin mümkün  olamayacağı görüldü. Başkan Bahri Çabuk işleri daha uzatmadan görevi bırakmak zorunda kaldı. Bu davranışı ile kendisine teşekkür etmek gerekir. En azından Tokat'ımızda aynı konumda olan kulübe talip olmayı düşünen kişilere de bu düşüncelerinden vazgeçmeleri için bir uyarıda da bulunmuş oldu.

            Biz bundan sonra Tokatspor için neler yapılmalı, istikrarlı bir konuma nasıl getirilmeli, profesyonel bir kulüp yönetmeye devam etmek için neler yapılmalı, bunları düşünmeliyiz. Bize göre yukarıdaki satırlarda da belirttiğimiz gibi başta Sayın Valimiz Ömer Toraman (Yeni görevinden dolayı Sayın Valimize bu satırlardan da görevinde başarılar diler, kendisine bu görevin hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz) Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu, parti ayırt etmeksizin tüm milletvekilleri, vilayetimizin tüm parti başkanları önemli sanayi kurumları başkan ve yöneticileri, DİMES A.Ş'nin başkan ve yönetim kurulu, Tokat'ımızdaki tüm sivil toplumu örgütleri, önemli iş adamları, vilayetimize yeni yapılan Dedeman Otel başta olmak üzere Grand Alin, Çamlıca, Tower ve diğer otellerimizin iş adamları ve yöneticileri, Novada iş merkezinin başkan ve yöneticiler, Tokat'taki da aklımıza gelen tüm iş merkezlerinin başkan ve yöneticileri, Tokatspor'a dışarıdan ve içeriden çeşitli görevlerde bulunmuş tecrübeli Tokatspor sevdalılarını içine alan geniş kapsamlı bir toplantı yapılarak buradan çıkacak fikirlere göre hareket edilmelidir.

            Tokatspor'umuzda 50 yıllık bir mazisi olan şahsımın aklımıza gelen önemli hususlar şunlardır.

            1. Bir defa işin başında belediye olacak. Belediye Başkanının tayin edeceği belediyenin içinden ve dışarıdan bir başkan yine Tokatspor'umuzu gerektiğinde mali bakımdan destekleyebilecek bir genelde Tokatspor'umuzun eski başkan ve yöneticilerin bulunduğu bir yönetim kurulu olmalıdır.

            2. Hemen kurulduğu ilk yıllardaki gibi kulübün sabit gelirleri belirlenmelidir. Kurulduğu ilk yıllarda belediyemiz sinema biletlerine 25 kuruş gibi para konulmuştu. Daha sonraki yıllarda orman müdürlüğünün odun satışlarında pul yerleri olarak belli bir miktarda gelir, daha sonraki yıllarda ise araçlardan emisyon ölçme ücretleri her yıl Ramazan ayında olan tombala gelirleri aktarılmıştı.

            3. Stadyumun duvarlarında asılan reklamlar profesyonel bir ödeme konumuna getirilmeli, bir avukatla anlaşılarak bu gelirlerden bir hayli meblağ elde edilebilir. 

            4. Belediyemiz tarafından Plevnespor'a yapılan otopark gelirleri gibi Tokatspor'umuz için de otoparklar verilerek elde edilen gelirler olabilir.

            5. Malatyaspor Belediyesinin kurduğu şirketten elde ettiği gelirlerle Malatyaspor 2 sene içerisinde 1. Lige yükseldi. Belediyemizde de böyle bir şirketin olduğu düşünülürse Malatya'da olduğu gibi bu şirketten gelirler elde edilebilir. (Malatya Belediyesi ile görüşülerek nasıl yapıldığı hakkında bilgiler alınabilir)

            6. Artova Belediyesindeki ADOÇİM şirketi ve gerek vilayetimizin içinde gerek kazalarımızda bulunan çeşitli kuruluşlardan yardımlar temin edilebilir. Bu işin içerisinde belediye olduğu için yukarıda belirtilen elde edilecek gelirlerin daha ciddi bir şekilde toplanacağı kanaatindeyiz.

 

            Tokatspor ilimizi tanıtan önemli bir kuruluş olduğu için Tokatspor'umuzu tekrar tekrar Sayın Valimiz Ömer Toraman ve Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu'nun tüm Tokat'ı içerleyen geniş kapsamlı bir toplantı tertiplemeleri ve Tokatspor'u sahiplenmeleri bekleniyor. Tüm Tokatlılar, tüm Tokatsporlu taraftarlarımız yapılacak bu çalışmaları beklemektedirler. Haydi hayırlısı diyelim. Saygılar.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat