TOKAT GAZETESİ

Yeni Yönetim Yeni Tokatspor

2017-2018 sezonunda başlarken kamuoyu tarafından ilk defa böyle güçlü bir yönetim oluşması beklentilerin de büyük olmasına sebep oldu. Her sezon sonu son maçta kurtaran değil, zirvede bitireceği konuşulmakta. Unutulan bir gerçeği de göz ardı etmemek gerek geç oluşan bir yönetim ve futbol takımımız var. Hayallerimize gerçekçi bakmalıyız.

Bahri Çabuk yönetiminin istifasıyla sn. vekilimiz Zeyid Aslan’ın öncülüğünde şehrimiz işadamlarının bir araya gelerek oluşan yönetim kurulumuz acil olarak teknik heyet futbolcu arayışlarını tamamlayarak bir haftalık kamp için Nevşehir’e gittiler. Artık alelacele kurulan bir takımın ligde ne kadar başarı sağlayacak Tokatspor sevdalıların beklentilerine ne kadar cevap verecek bekleyip göreceğiz. Tokatspor taraftarının bu yönetimden beklentisi oldukça fazla transfer tahtasının açılması futbolcu transferin de isabet sağlanması sezon sonunda tehlikeden uzak bir sezon geçirmesi hakları olması gerek.

Yalnız yeni oluşan yönetim kurulunun hata yapma riski olacaktır. Bunu asgariye indirmek de görevleri olmalıdır. Görülüyor ki takım kurmada pek de başarılı değiller. Bu transferler kimin tavsiyesiyle yapılmakta tam bir bilmece. Alınan yaşlı futbolcularla kaç yıllık sözleşme yapıldı? 2. devre yarısını gönderip tekrar takım mı kurulacak? Konuşulan transfer ücretleri gerçek mi? Sezon sonunda her zaman olduğu gibi yine enkaz mı devredilecek? Her sezon kapanan transfer yasağını sezon sonu yine mi yaşayacağız?

Yönetim kurulunun oluşmasından sonra menajerlik görevine getirilen Namık Keskinsu’nun geliş biçimi, aldığı transfer ücreti ve maaşı günlerdir kamuoyunu meşgul eden konuların başında gelmektedir. Çünkü Tokatspor’un böyle harcamalara ve bu şekilde yönetilmeye dayanacak gücü yoktur. Tokatspor borç batağında dibe vurmuşken keyfi yönetime ve ahbap çavuş ilişkisine ne sabrı ne de parası var.

Şimdi ise yönetim kurulu 2. bir yanlışa imza atmak üzere, tekrar kongreye gidip 17 olan yönetimi 30 kişiye çıkarmak için tüzük değişikliği yapılacakmış. 17 kişilik yönetimi ve kongre günü gelmede zorlanan insanları nasıl böyle bir durumda bir araya getirebilirsiniz. Hadi şimdi getirdiniz sizden sonra geleceklerin önünü kaparsınız. Gaye Tokatspor’un düştüğü bu bataktan kurtarmaksa gönüllü insanlar Tokatspor’u seven kişiler yönetimde olmadan da yardım eder, illa yönetimde olmak şart mı? Bu yönetim kurulunun da zaten nasıl bir araya geldiği belli.

            Zaferler generallerle değil cephede savaşan askerlerle kazanılır. Para her şeyin çözümü olmamış bundan sonra da olmaz. Bilgi, beceri, donanım, fedakarlık başarının anahtarıdır.

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat