TOKAT GAZETESİ

CANLI BOMBA VE DİNİMİZ

Can tatlı yaşamak güzeldir. Dinimize göre intihar haramdır. Bunlara rağmen Müslüman olduğunun sanan kişi nasıl canlı bomba olabiliyor. İlkel, aymaz, ceberrut kişiler sermest olmuş halleriyle dünyadan haberi olmayan kişilerin beyinlerini yıkayarak canlı bomba yapıyorlar. Dini gerçek alimlerin görüşlerine göre değil, kendi gaddar beş para etmez düşünceleriyle kültürsüz ve zeka geriliği olan kişileri kandırıyorlar. Yürekleri korla dağlayan olayları yaratırken İslam dininin değil, kendi çıkarlarının hesabını yapıyorlar.

                Kandırdıkları kişilere güya cihat yaptıklarını aşılıyorlar. Cihat din uğruna savaşmaktır. Müslüman’ın Müslüman’a cihat yapması olur mu? Allahu ekber diyen kişi Allahu ekber diyen kişiyi öldürüyor. Ölen kişilerin dinimize ne zararı var. Karşında dini yok etmeye çalışan bir topluluk mu var? Bu çağda yapılan bu yanlış ancak insanlara ve dine yapılan en büyük kötülüktür. Kişilere babasının tapulu malı gibi cenneti satıyor. Kimin cennete kimin cehenneme gideceğini Allah’tan başka kim bilebilir? Çoluk çocuk genç ihtiyar demeden gaddarca insanları öldürüyorlar. Orada ölen kişilerle aynı güneşte çamaşır kurutuyorlar. Kendi gündemleriyle yaşayan kişileri yok ediyorlar. Yapılan eylem çağ dışı yaşamaktır.

                İslam iyi insan projesidir, sevgidir. İnsanı güzelliklere taşır. Dinimiz akıl dinidir. Deliler dinden sorumlu değildir. Demek ki bu kişiler akılsız kişilerdir. Canlı bombalar sadece yönlendiren kişilerin ereğini yerine getirmektedir. Dinimize verdikleri zararı ise hiç göremiyorlar. Oradaki felaketi gören bir yabancı, bir ateist olmaz olsun böyle din diyecektir. Müslüman olan bir kişi ise Müslümanlık buysa ben Müslüman değilim diyecektir. Müslüman olmak isteyen bir kişi ise düşüncesinden hemen vazgeçecektir. Böylece kişi dinimizi yüceltip sevdirecek yerde yerlere sermektedir.

                Ulaşılan netice kültürsüzlüğün bilim ve fenden yoksunluğun alametidir. Hz. Ali “cehaletten daha çaresiz dert yoktur” derken ne güzel söylemiş. İslam dünyası İbni Sina, İbn-i Haldun, Ömer hayam gibi alimlerin zamanında dünyaya örnekti. İnsanlığa ışık saçıyordu. Avrupa Rönesans hareketini İslam dünyasından aldığı ışıkla başlattı. Bilim ve fende İslam dünyasından yararlandı. Ne zaman ki Müslümanlık ilim ve fenden uzaklaştı, Avrupa ilerlerken İslam dünyası yerinde saymaya başladı.

                Çocuklarımızı yarınlardan uzaklaştırıp düne götürürsek hep geride kalırız. İslam dininin dışına çıkmış oluruz.Bugün camiden çıkarak terörist olanlar İslam dininin değil, çıkarcıların ereğini yerine getirmiş olur. Allah akıl fikir versin.

Saygılarımla.

14. 08. 2017

Mehmet Tapar

 

Emekli Öğretmen

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat