TOKAT GAZETESİ

Bu Sene Ligde Farklı Bir Tokatspor İzleyeceğiz

Tokatspor Niğde kampını tamamlayarak Tokat’a döndü. Bir haftalık kamp süresince Niğde’de çalışmalarına devam eden bordo beyazalı ekip, lige sıkı bir şekilde hazırlanıyor. Niğde’de yapmış olduğu son iki hazırlık maçında Bal ligi temsilcisi Karamanspor’u 2-0 yenerken, ikinci maçında ise Niğde Belediyespor’a 2-0 yenilmişti.
***
Yeni bir kadro ve yeni bir oluşum içinde hazırlıklarını sürdüren Tokatspor zaman içinde ideal bir kadro ile sahada çok farklı bir görüntü izletebilir. Bu kamp süresi içinde daha önce 15 oyuncu ile sözleşme imzalayan Tokatspor, Niğde kampında da 5 yeni ismi renklerine bağladı.

 

***
Transfer olan yeni oyuncuları tanıyacak olursak, Hakan ATEŞ, Defans oyuncusu, Amedspor’dan transfer oldu ve 2 yıllık sözleşme imzaladı. İsmet KAVUŞTU, defans oyuncusu, Giresunspor’dan transfer edildi, 1 yıllık sözleşme imzaladı. Batuhan TÜRK, defans oyuncusu, Altay’dan transfer edildi. 3 yıllık sözleşme imzaladı, Muhammed Şükrü ARSLAN, orta saha oyuncusu Altay’dan transfer edildi, 3 yıllık sözleşme imzaladı. Son olarak da keleci Anıl İsmail Köroğlu geldi.
***
Böylece imza atan oyuncuların sayısı 20’ye yükseldi. Aldığımız bilgiler doğrultusunda bu sayı 25-26 civarında olacak. Çok kısa bir zamanda, çok kısa bir kamp döneminden sonra, liglerin başlamasına son bir hafta kala çalışmalarına kendi sahasında devam edecek Tokatspor, lige hazır bir konuma gelecektir.
***
Burada özellikle taraftar ve seyircilerimizden beklentilerimiz ligler başladıktan sonra biraz sabırlı olmalarıdır. Takımlarını desteklemelerini bekliyorum. Çünkü yeni kurulan bir takımız, kadroda zaman zaman aksamalar olabilir, ancak sabırlı olmamız gerekecek. Bir kaç hafta bu kadro daha iyi oturup, güzel işler çıkaracaktır.
***
Lig çok uzun bir maraton, burada önemli olan istikrar, ben öyle inanıyorum ki bu takım birkaç hafta sonra, arzu edilen istikrarı yakalayıp, zirveyi zorlayacaktır. Sanırım bu sene Tokatspor ilk 6 içinde olur ve taraftarlarına rahat ve güzel bir oyun seyrettirir. Buradan yeni sezonda Tokatspor’umuza sonsuz başarılar dilerim. Umarım her şey istediğimiz gibi olur.

Çetin Kamil GENÇ
Spor Ateşi

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat